Apel o poprawę bezpieczeństwa. Wniosek o sygnalizację świetlną
fot. freepik
Od kilku lat mieszkańcy Zielonki zabiegają o #sygnalizacje świetlną przy drodze krajowej nr 25. Skierowali kolejny wniosek do wójta gminy Białe Błota. Jako, iż budowa sygnalizacji nie leży w kompetencji białobłockiego samorządu, wójt przesłała wniosek do bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
– W nawiązaniu do zebrania sołeckiego w Sołectwie Zielonka wnoszę o rozpoczęcie czynności związanych z zabezpieczeniem skrzyżowania ulic Zielona, Borowikowa, Orzechowa – zaapelowała do wójt gminy Białe Błota Magdaleny Maison, białobłocka radna Magdalena Sznajder.
Radna Sznajder przedstawiła uzasadnienie wniosku. – Od 2021 roku wnioskujemy o zabezpieczenie wyżej wymienionego skrzyżowania w sygnalizację świetlną. W ostatnich latach na wspomnianym zbiegu ulic doszło niejednokrotnie do niebezpiecznych wypadków. Ulica Zielona jest ulicą szybkiego ruchu mimo wprowadzonych wielu ograniczeń prędkości, dodatkowo przy wspomnianym skrzyżowaniu znajduję się sklep i zakład fryzjerski, co powoduje znacznie większe natężenie ruchu na odcinku, którego znajduje się przystanek autobusowy i przejście dla pieszych – wyliczyła radna.
Rada Sznajder podkreśliła, iż: – Niejednokrotne byłam świadkiem niebezpiecznego wyprzedzania stojącego autobusu, lub wymuszenia pierwszeństwa pieszym przechodzącym przez pasy. W związku z powyższym wnioskuje do Wójt o wszczęcie procedury umożliwiającej zainstalowanie na ulicy Zielonej sygnalizacji świetlnej, która spowolni ruch na całej ulicy od Stryszka do Sołectwa Ciele.
Przekazano do GDDKiA
Odpowiedzi w sprawie wniosku udzieliła wójt gminy Białe Błota Magdalena Maison. – Wniosek został przekazany zgodnie z właściwością do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - Oddział Bydgoszcz. Gmina oczekuje na ustosunkowanie się do pisma. Ponadto, Gmina nie posiada opracowania projektowego dot. montażu sygnalizacji świetlnej w tym rejonie, nie ma też zadania budżetowego dotyczącego realizacji powyższego przedsięwzięcia – wyjaśniła wójt Maison.
Czyli trzeba poczekać na decyzję GDDKiA, a jeśli będzie ona pozytywna, znaleźć pieniądze na projekt i wykonanie sygnalizacji.
Czytaj również
- "Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku". Półkolonie w klubie piłkarskim
- Bezpieczne Ferie Zimowe w powiecie. Bawmy się odpowiedzialnie
- Jak uszczelnić system „komuny śmieciowej”? Pytania do Wójt gminy
- Nowe oświadczenie podatkowe do ZUS. Kiedy jest niepotrzebne?
- Dofinansowanie działań poprawiających bezpieczeństwo. Przeznaczono 140 mln zł
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!