Dziś mamy 25 września 2022, niedziela, imieniny obchodzą:
17 lutego 2022

Białobłockie szkoły dofinansowane z programu resortu edukacji

fot. UG w Białych Błotach

fot. UG w Białych Błotach

Symboliczny czek przekazał Radosław Kępiński, wicewojewoda kujawsko- pomorski na# ręce Danuty Ferenstain dyrektor szkoły w Białych Błotach, która skorzystała z rządowego programu "Laboratoria przyszłości". W kameralnym spotkaniu uczestniczył wójt gminy Dariusz Fundator oraz dyrektorzy szkół, dofinansowanych w ramach programu.

Najwięcej z przyznanej gminie puli otrzymała właśnie Szkoła Podstawowa im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach: blisko 418,5 tys. zł. Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie przyznano 255,9 tys. zł, natomiast Szkole Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach przekazana została kwota 70 tys. zł. Ogółem gmina Białe Błota otrzymała dla swoich szkół 744,4 tys. zł.

Dotacje w ramach „Laboratoriów przyszłości” zostały przeznaczone na zakup sprzętu dydaktycznego nowej generacji. Część zakupów udało się szkołom zrealizować już pod koniec ubiegłego roku. Reszta dotrze do uczniów w najbliższych tygodniach.

Jak podkreślił wicewojewoda, w powiecie bydgoskim 35 szkół otrzymało ok. 3,5 mln zł na wyposażenie klas i pracowni. W całym regionie Kujaw i Pomorza z programu Ministerstwa Edukacji i Nauki skorzystają 623 placówki, którym przyznano łączną kwotę 51,5 mln zł.

Dariusz Fundator, wójt gminy Białe Błota, dziękując wicewojewodzie za otrzymane dofinansowanie zauważył z kolei, że przyznane wsparcie ma charakter systemowy, stanowiąc dużą pomoc dla samorządów nie tylko w utrzymaniu placówek oświatowych, ale także w ich dalszym rozwoju. Liczy także na udział gminy w kolejnych edycjach rządowego programu, wspierającego rozwój gminnych szkół w perspektywie najbliższych lat.

Wielu wrażeń i atrakcji zaproszonym gościom dostarczyła natomiast krótka wizyta w szkolnych pracowniach. Uczniowie pokazali m.in. możliwości programowania miniaturowych robotów- zabawek. Profesjonalny pokaz sprzętu laboratoryjnego pracowni chemicznej zaprezentowali z kolei Julia Majewska i Tymon Gotowicz, finalista Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego- oboje pod opieką wychowawczyni Iwony Koślickiej i Renaty Karwowskiej, wicedyrektor szkoły w Białych Błotach.

Zaproszeni goście mogli zatem przekonać się w praktyce, że dotacje z rządowego programu zostały dobrze zainwestowane, czego dowodem jest autentyczne zaangażowanie młodszych i starszych w naukę poprzez zabawę.

Materiał: UG w Białych Błotach 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!