Dziś mamy 30 marca 2023, czwartek, imieniny obchodzą:
25 stycznia 2023

Finał w najbliższą niedzielę. Przed nami Bieg Serc, koncerty i licytacje

fot.Gmina Białe Błota

fot.Gmina Białe Błota

Już tylko kilka dni dzieli nas od XXXI finału Wielkiej #Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagra pod hasłem „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Wolontariusze zbierać będą pieniądze na rzecz skutecznej walki z sepsą- gwałtowną reakcją organizmu na zakażenie, które bezpośrednio zagraża życiu pacjenta. Kluczowe jest więc wyposażenie szpitali w sprzęt najnowszej generacji, umożliwiający podjęcie skutecznej walki z drobnoustrojowym zakażeniem organizmu człowieka.

Znane są również szczegóły bogatego niedzielnego programu, któremu towarzyszyć będzie kolejne hasło: „Możemy wygrać z sepsą! Finał dla wszystkich- małych i dużych”. Koordynacją imprez, koncertów, wydarzeń i spektakli zajmie się sztab Wielkiej Orkiestry Gminnego Centrum Kultury w Białych Błotach.

Wspólne świętowanie w niedzielę 29 stycznia zaplanowano od godz. 15:00 w GCK. Usłyszymy naszych twórców na czele z Krisem Forbotem i BB Jazz Orkiestrą. Wystąpi także duet: Agata Wilant i Magdalena Kubat oraz Rafał Chmiel. Mocnym akcentem Finału Wielkiej Orkiestr okaże się również Bieg Serc, zorganizowany staraniem UKS „Czapla”, który o 16:00 wyruszy ze stadionu gminnego w Białych Błotach. Wiele wrażeń zapewnią też pokazy sportowe i taneczne. Sztabowcy Wielkiej Orkiestry zaproszą również do udziału w licytacji stacjonarnej. Większe lub mniejsze fanty, gadżety i drobiazgi m.in. uszyte własnoręcznie torby z filcowym serduszkiem, będzie można wylicytować w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach. W programie finału Wielkiej Orkiestry nie zabraknie także pokazu strażaków ochotników- dla zwiedzających zostanie otwarta strażacka remiza. Szereg imprez i przedsięwzięć niedzielnego finału, ok. godz. 20:00 zwieńczy wspólne Światełko do Nieba.

W organizację niedzielnego finału włącza się równie aktywnie Szkoła Podstawowa im. Ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach, zapraszając mieszkańców do udziału w festynie w szkolnej sali gimnastycznej. Maraton imprez zaplanowano w godzinach 9:00-14:00. Spodziewany dochód z licytacji oraz loterii w Przyłękach zasili konto Wielkiej Orkiestry. Wiele dziać się będzie również przy świetlicy wiejskiej w Łochowie, gdzie przy Jałowcowej od godz. 17:00 zaplanowano także wiele atrakcji. Wydarzenia tego wyjątkowego dnia zwieńczy Światełko do Nieba ok. godz. 20:00.

Całodzienną kwestą w miejscowościach gminy zajmie się natomiast 35 wolontariuszy . Mniejsze lub większe kwoty wrzucać można już teraz do stacjonarnych puszek, z których jedną umieszczono w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Gminy Białe Błota. Rozgrzejmy więc serca, oczekując atrakcji Wielkiego Finału.

Materiał: Gmina Białe Błota

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!