Dziś mamy 25 stycznia 2025, sobota, imieniny obchodzą:
09 stycznia 2025

Maszyna w ogniu. Pożar w zakładzie produkcyjnym

fot. OSP Solec Kujawski

fot. OSP Solec Kujawski

W środę, 8 stycznia jednostka OSP Solec #Kujawski stawiła czoła groźnemu pożarowi w zakładzie produkcji pelletu drzewnego, dzięki czemu udało się opanować ogień zanim rozprzestrzenił się na inne części budynku.

Dziś, o godzinie 18:20, jednostka OSP Solec Kujawski została zadysponowana do groźnego pożaru w zakładzie zajmującym się produkcją pelletu drzewnego na terenie gminy Solec Kujawski. Po dotarciu na miejsce, strażacy stwierdzili, że ogień wybuchł wewnątrz maszyny chłodzącej granulat.

Do działań skierowano aż siedem zastępów, w tym strażaków z bydgoskich JRG oraz zastęp OSP Brzoza. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, podali prądy wody do strefy objętej pożarem oraz przeprowadzili szczegółowe sprawdzenie linii technologicznej w celu wykrycia i wyeliminowania ukrytych zarzewi ognia. Dzięki błyskawicznej reakcji i profesjonalizmowi strażaków, ogień udało się opanować, zanim zdążył przenieść się na inne urządzenia i części budynku.

Materiał: OSP Solec Kujawski

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!