Dziś mamy 4 października 2023, środa, imieniny obchodzą:
11 sierpnia 2022

Ostatni „gwizdek” aby złożyć wniosek o środki na Centra Opiekuńczo-Mieszkalne

fot. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

fot. Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Jeszcze przez tydzień – do 16 sierpnia br. – trwa nabór wniosków o# środki na utworzenie i wyposażenie centrum w ramach programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne”. – Zachęcam gminy i powiaty do dołączenia do programu, wspólnie uda nam się stworzyć bezpieczną przestrzeń dla wielu osób z niepełnosprawnościami – mówi Paweł Wdówik, wiceminister rodziny i polityki społecznej oraz pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych.

Głównym zadaniem centrów opiekuńczo-mieszkalnych jest łączenie niezależnego zamieszkiwania ze wsparciem udzielanym przez wykwalifikowaną kadrę.

Jak wskazuje Paweł Wdówik, wiceminister rodziny i polityki społecznej oraz pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych, na realizację zadań w ramach trwającego naboru wniosków do programu przeznaczono w tym roku 30 mln zł.

– Chcemy, by osoby z niepełnosprawnościami miały zapewnione do prawo decydowania o rodzaju pomocy, z której chcą skorzystać, sposobu jej udzielenia – mówi Paweł Wdówik.

Rolą centrów jest zapewnienie usług zamieszkiwania w formie pobytu całodobowego lub pobytu dziennego.

Do kiedy trwa nabór wniosków?

Wnioski gmina/powiat składa do właściwego wojewody:

  • Moduł I (utworzenie i wyposażenie centrum) – do 16 sierpnia br.
  • Moduł II (funkcjonowanie centrum) – nabór ciągły

Wniosek złożony, co dalej?

Następnie wojewoda przekazuje do Ministra Rodziny i Polityki Społecznej wniosek na środki Funduszu Solidarnościowego w ramach programu wraz z listą wniosków rekomendowanych do finansowania – w zakresie Modułu I ‒ w terminie do dnia 16 września 2022 r., w zakresie Modułu II ‒ w terminie 30 dni od dnia wpływu wniosku do wojewody.

Więcej informacji i niezbędne załączniki znajdą Państwo tutaj.

Materiał: Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!