Dziś mamy 3 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:
28 lutego 2023

Staropolskie zwyczaje na „Ostatkach”. Seniorzy pożegnali karnawał

fot. A. Koszowska/ J. Dulka

fot. A. Koszowska/ J. Dulka

W poniedziałek, 20 lutego 2023 r. seniorzy z „Klubu Razem Raźniej”# oraz „Klubu Senior +” wraz zaproszonymi seniorami z Zielonki i Zamościa żegnali karnawał.

Na tą okazję panie seniorki przygotowały smaczne potrawy i wypieki. Były tańce, konkursy i zabawy. Jak przystało na „Ostatki” na Sali pojawili się „Zapustnicy bawiąc uczestników.  Inscenizację i historię  kujawskich „Zapusów” opracowała i przygotowała Pani Krystyna Ritter – Lewicka bydgoska dziennikarka i regionalistka.

Warto propagować i kontynuować regionalne tradycje z korzyścią dla aktywizacji seniorów i rozpowszechnianiem tradycji pośród lokalnej społeczności.

 

Materiał: Alina Koszowska

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!