Dziś mamy 25 września 2022, niedziela, imieniny obchodzą:
05 sierpnia 2022

Szkoła z windą i nowymi salami dla dzieci. Ile wydano na to pieniędzy?

fot. UG w Białych Błotach

fot. UG w Białych Błotach

Wakacyjny remont pomieszczeń Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach minął# półmetek. Trwają intensywne prace m.in. nad wymianą instalacji elektrycznej w piwnicach. Natomiast na przyszły rok zaplanowano kompleksowy remont sali sportowej.

Letnią przerwę ekipy budowlane wykorzystują też na odświeżenie wnętrz pięciu klas. W harmonogramie prac ujęto również kapitalny remont świetlicy w budynku „B”. Remontowane są także pomieszczenia, które opuściło Gminne Centrum Kultury przeprowadzając się do nowej siedziby. Po zakończeniu prac remontowych, trzy sale zajmowane dotąd przez GCK, zostaną przeznaczone dla oddziałów przedszkolnych.

Przed rozpoczęciem kolejnego roku nauki gotowa do użytku będzie nowa winda w budynku „B”-  obecnie trwają formalności związane z jej odbiorem.

Obok typowych prac budowlanych rozpoczęto również wyposażanie szkolnych pracowni w sprzęt, którego kupno zostało sfinansowane z przyznanej szkole dotacji, w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”. Szkoła w Białych Błotach otrzymała ponad 418  tys. zł z tego tytułu. Okulary i drukarki 3D oraz sprzęt komputerowy z oprogramowaniem, znajdą się na wyposażeniu pracowni informatycznej. Z kolei pracownia techniczna wyposażona zostanie w nowe stoły i narzędzia.

Wszystkie prace remontowo- budowlane, których koszt pokrywa dofinansowanie z gminnego budżetu, zakończą się przed pierwszym dzwonkiem. Nowy rok edukacji w Szkole im. Mariana Rejewskiego rozpocznie blisko 1,6 tys. uczniów, w tym znacznie większe niż dotychczas  grono dzieci z ukraińskich rodzin.

Materiał: UG w Białych Błotach

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!