Dziś mamy 12 maja 2021, środa, imieniny obchodzą:
23 października 2018
Radosław Ciechacki rządzić będzie jeszcze 5 lat

Trzeci i ostatni raz

JG

JG

Dotychczasowy włodarz gminy Dąbrowa Chełmińska wybrał wybory. – To moje ostatnie – zapowiada Radosław Ciechacki.

Niepełna 38-letni wójt Radosław Ciechacki wygrał po raz trzeci wybory. Początkowo był problem wystawieniem dla niego konkurenta. Komitet opozycyjny zawiązał się dosłownie rzutem na taśmę. I z niego wybrano kontrkandydata na urząd wójta.

Radosław Ciechacki wygrał niedzielne wybory na kolejną, tym razem 5-letnią kadencję. Na dotychczasowego włodarza głos oddało 1 873 wyborców co dało 60,6% ogółu oddanych głosów. Konkurentka Małgorzata Krystyna Derda uzyskała głosów 1 215, tj. 39,3%.

Do rady gminnej z listy KWW Radosława Ciechackiego dostało się 11 osób. Pozostali 4 reprezentują KWW Szydło Sławomir, z którego startowała Derda. Trzeba tu jednak podkreślić, że wybory odbyły się w 11 z 15 okręgów, gdyż w 4 zgłoszono tylko jednego kandydata (z listy Ciechackiego). Szczegółowe wyniki ze wszystkich okręgów podamy za tydzień.

- Nasz sukces jest podobny do tych w poprzednich wyborach. Ja jednak nie planuje być dozgonnie wójtem. Sam optowałem za kadencyjnością i zapowiadam, że w następnych wyborach już nie wystartuję. Rozpocząłem pewien etap w tej gminie, popchnęliśmy ważne sprawę np. wodociągi i kanalizacje. Jednak praca na stanowisku wójta kosztuje wiele zdrowia i nerwów. Myślę, że za 5 lat znajdzie się mój następca, który pokieruje umiejętnie gminą – mówi nam Radosław Ciechacki.

Oceń artykuł: 6 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!