Trzeźwy poranek w regionie. Policjanci skontrolowali ponad 29 tys. kierowców
fot. KWP Bydgoszcz
Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wzmożone kontrole trzeźwości kierowców. #Podczas działań „Trzeźwy poranek” mundurowi skontrolowali 29 424 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i ujawnili 30 „na podwójnym gazie”.
5.11.25 w ramach akcji „Trzeźwy poranek”, policjanci ruchu drogowego przeprowadzili kontrole trzeźwości kierujących pojazdami. Policyjne działania trwały pomiędzy 4.00 a 9.00. Przy wykorzystaniu urządzeń typu Alco-Blow, w ciągu kilku sekund, każdy zatrzymany do kontroli kierujący był sprawdzany na zawartość alkoholu w organizmie.
Do działań, oprócz policjantów ruchu drogowego, zaangażowano również funkcjonariuszy innych pionów. Wszystko po to, by działania przeprowadzić sprawnie, zwracając uwagę przede wszystkim na płynność ruchu. Kontrole prowadzone były w różnych miejscach naszego województwa.
Policjanci skontrolowali 29 424 kierujących i ujawnili 8 kierujących pojazdami mechanicznymi w stanie nietrzeźwości oraz 22 w stanie po użyciu alkoholu. Podczas działań mundurowi zatrzymali 29 praw jazdy.
Policjanci ostrzegają, że tego rodzaju akcje będą kontynuowane i organizowane cyklicznie. Wszyscy kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego muszą się liczyć z konsekwencjami. Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
materiał: KWP Bydgoszcz
Galeria
Czytaj również
- Kierowcy przekraczają prędkość! 619 wykroczeń podczas policyjnych kontroli
- 55-latek aresztowany po ataku na policjanta. Grozi mu nawet 10 lat
- Zostawiła garnek na kuchence i zasnęła. Mogło dojść do tragedii
- 30 zdarzeń drogowych w jeden dzień! Policja apeluje o ostrożność
- Wołanie o ratunek i szczekanie psa. Kobieta zabrana do szpitala

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!