Dziś mamy 25 września 2022, niedziela, imieniny obchodzą:
10 sierpnia 2022

Wspólnie włamywali się do domów. Lista postawionych zarzutów jest długa

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Współpraca policjantów z bydgoskiego Śródmieścia i „wywiadowców” przyczyniła się do# zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież na terenie Osielska. Młodszy z zatrzymanych usłyszał więcej zarzutów dotyczących włamań i kradzieży na terenie powiatu bydgoskiego. Część skradzionego mienia została odzyskana.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, które po godzinie 23:00 otrzymał dyżurny bydgoskiej policji. Z relacji zgłaszającego wynikało, że na terenie jednej z posesji w Osielsku ma miejsce włamanie. Pod wskazany adres natychmiast skierował patrol z bydgoskiego Śródmieścia oraz bydgoskich „wywiadowców”. Na miejscu policjanci zastali zgłaszającego, a także pokrzywdzonego.

Z ich relacji wynikało, że co najmniej dwóch sprawców ukradło z garażu oraz pomieszczenia gospodarczego miedzy innymi pięć kół z alufelgami, kosiarkę elektryczną oraz podkaszarkę. Sprawcy skradziony łup załadowali na przyczepkę, a następnie odjechali samochodem.

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia z zebranych informacji wytypowali dwóch podejrzewanych. Z ich wiedzy wynikało, że mogą przebywać w rejonie ulicy Pomorskiej w Bydgoszczy. Tam został skierowany patrol bydgoskich „wywiadowców”.

Patrol kontrolując ulicę namierzy podejrzewanych w trakcie rozładunku skradzionych rzeczy. 31 i 38-latek zostali zatrzymani. Na miejsce przyjechali też policjanci z bydgoskiego Śródmieścia, którzy przeprowadzili oględziny na terenie posesji, gdzie składowali skradzione mienie. Wszystko wskazywało na to, że są tam też przedmioty pochodzące z innych kradzieży. Dodatkowo w miejscu zamieszkania 31-latka zabezpieczone zostały kolejne przedmioty pochodzące z kradzieży.

Funkcjonariusze znaleźli też w samochodzie użytkowanym przez 31-latka amfetaminę. Dodatkowo wstępne badanie narkotesterem wykazało, że znajduje się on pod wpływem zakazanych środków odurzających. Od mężczyzny została pobrana krew do badań w związku z tym, że wcześniej prowadził pojazd. Okazało się również, że nie ma uprawnień do kierowania samochodami. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Śledczy z bydgoskiego Śródmieścia na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym zarzut kradzieży. Natomiast dla 31-latka lista zarzutów się wydłużyła. Policjanci udowodnili mu dodatkowo dwa włamania na terenie Osielska i jedną kradzież na terenie miejscowości Niwy. Ponadto odpowiadać też będzie za posiadanie narkotyków.

Natomiast jeśli badania laboratoryjne krwi potwierdzą, że 31-latek był pod wpływem narkotyków, wówczas usłyszy jeszcze jeden zarzut dotyczący prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających.

Prokurator zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Teraz mężczyźni za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

Materiał: nadkom. Przemysław Słomski – Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!