Zdawali egzamin na kartę rowerową pod okiem dzielnicowego
fot. KMP Bydgoszcz
Egzamin praktyczny na kartę rowerową jest nieodłącznym elementem edukacji w czwartych #klasach szkół podstawowych. Choć jest dla chętnych, chcących otrzymać swoje pierwsze uprawnienia do kierowania jednośladem, przystępuje do niego zazwyczaj większość klasowa. Nie inaczej było dzisiejszego poranka w szkole w Łochowie, gdzie egzamin teoretyczny i praktyczny uczniowie zdawali pod okiem dzielnicowego z komisariatu w Białych Błotach.
Corocznie maj i czerwiec to czas, w którym uczniowie czwartych klas uzyskują swoje pierwsze uprawnienia w ruchu drogowym. Mowa oczywiście o karcie rowerowej.
Nie inaczej było dzisiejszego poranka (10.06.2026) kiedy to uczniowie klasy czwartej ze Szkoły Podstawowej w Łochowie przystąpili do egzaminu teoretycznego i praktycznego na kartę rowerową, aby otrzymać swoje pierwsze uprawnienia do kierowania jednośladem i stać się pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego.
Do egzaminu podeszli pod okiem dzielnicowego młodszego aspiranta Roberta Rybickiego z Komisariatu Policji w Białych Błotach. Funkcjonariusz sprawdził umiejętności kierowania rowerem, przypomniał o zasadach bezpieczeństwa oraz o obowiązkowym wyposażeniu jednośladu. Część praktyczna odbyła się w miasteczku ruchu drogowego znajdującym się przy szkole.
Wszyscy uczniowie zdali pozytywnie egzamin.
Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera, a uczniowie chętnie zadawali pytania dzielnicowemu.
materiał: mł. asp. Robert Rybicki
Czytaj również
- Wójt spotkała się z sołtysami. Tematem były sprawy sołectw i fundusz
- Dwa nowe radiowozy wzmocniły flotę Oddziału Prewencji Policji
- Bezpieczne wakacje nad wodą. Policyjni „wodniacy” już patrolują akweny
- Spotkanie w sprawie systemu alarmowania w powiecie bydgoskim
- Wotum zaufania i absolutorium dla Zarządu Powiatu Bydgoskiego

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!