Dziś mamy 27 stycznia 2023, piątek, imieniny obchodzą:
13 stycznia 2023

Zmiany na liniach międzygminnych. Kolejne propozycje do konsultacji

fot. UG Białe Błota

fot. UG Białe Błota

Wprowadzone od 12 października ub.r. zmiany w siatce połączeń# linii międzygminnych poddawane są ciągłej analizie i konsultacjom. Zgodnie z Aneksem do Porozumienia Międzygminnego zawartym przez Wójta Gminy Białe Błota z Prezydentem Bydgoszczy zmieniła się m.in. częstotliwość oraz trasa linii nr 91 i 96. Wprowadzona została również nowa, dookólna linia nr 42. Zmiany objęły także kursowanie linii 90 i 92. Dotyczą one korekty tras, zwiększono również częstotliwość połączeń.

W ramach obecnie funkcjonującej siatki połączeń o dwa kursy w porannym i popołudniowym szczycie zwiększono częstotliwość kursowania autobusów linii nr 92 w relacji do Łochowa. Zostały również wprowadzone autobusy przegubowe na linii nr 90. Dodatkowo od 2 stycznia 2023 r. zwiększyła się częstotliwość kursowania autobusów linii nr 90 na trasie Garbary- Lisi Ogon- Łochowo- Łochowice. To efekt uzgodnień między Wójtem Gminy Białe Błota Dariuszem Fundatorem a Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. Liczba kursów linii 90 w dni powszednie została zwiększona z 10 do 18, natomiast w soboty, niedziele i święta wzrosła z czterech do sześciu. Obecnie na linii 90 kursują 2 autobusy krótkie oraz jeden przegubowy, który kursuje zwłaszcza w godzinach szczytów porannych i popołudniowych, tak aby jak najwięcej pasażerów Gminy miało zapewniony dostęp do celów podróży.

To nie koniec zmian, kolejne planowane są od 2 lutego 2023 r. W tej sprawie trwają rozmowy z Zarządem Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy. W ich trakcie zaproponowano nowe rozwiązania, których celem jest dalsze dopasowanie siatki połączeń do potrzeb mieszkańców.

W myśl propozycji zgłoszonych przez ZDMiKP, od lutego miałoby nastąpić przekerowanie autobusu linii nr 91 we wszystkie dni tygodnia na ulice Osiedle i Kościelną w Cielu, z włączeniem do obsługi nowego przystanku Ciele/ Gęsia- ale tylko w kierunku do Bydgoszczy.

Zaproponowano również przesunięcie wybranych odjazdów linii nr 91 z Przyłęk o 16- 20 minut oraz dostosowanie kursowania linii 91 w niedziele i święta do potrzeb mieszkańców gminy, przy zachowaniu w weekendy pięciu kursów na linii 91 i pięciu na linii 96. ZDMiKP proponuje też przekierowanie linii nr 42 na ul. Kościelną w Cielu we wszystkie dni tygodnia, z wyłączeniem obsługi przystanku Ciele/Gęsia w stronę Kruszyna Krajeńskiego.
Przedstawionym przez ZDMiKP rozwiązaniom nie nadano kształtu ostatecznych zmian, biorąc pod uwagę trwające nadal konsultacje. Mimo to w niektórych portalach społecznościowych zamieszczono wpisy, alarmujące jakoby o pogorszeniu oferty przewozowej na liniach 91 i 96. Oparto je na nieprawdziwych danych, które niewiele mają wspólnego z rzeczywistością.

Po wprowadzeniu od lutego opisanych wcześniej zmian ZDMiKP w Bydgoszczy przeprowadzi pomiary tzw. napełnień w autobusach linii międzygminnych kursujących na terenie Gminy Białe Błota. Ich wyniku mogą zostać podjęte ewentualne decyzje w sprawie dalszych zmian przebiegu dotychczasowych tras lub koniecznych jeszcze korekt rozkładów jazdy.

O wszelkich decyzjach odnośnie zmian na liniach międzygminnych od 2 lutego, będziemy informować z odpowiednim wyprzedzeniem, podkreślając, że w sprawie funkcjonowania komunikacji, oficjalna strona internetowa gminy i portal społecznościowy stanowią miarodajne i wiarygodne źródła informacji.

Materiał: UG Białe Błota

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!