Dziś mamy 25 września 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

Aktualności

16 września 2022 0

Wyróżniono Lodołamaczy. Kto otrzymał nagrodę?

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wziął wczoraj (15 września)# udział w XVII Gali Regionalnej Kampanii Społecznej Lodołamacze w Filharmonii Bydgoskiej. Patronat Honorowy nad Konkursem „Lodołamacze 2022” objęła Małżonka Prezydenta RP, Pani Agata Kornhauser-Duda.

(czytaj więcej)
16 września 2022 0

Wręczano nagrody za przejechane kilometry. Osielsko zdobyło 1. miejsce

W czwartek 15 września w bydgoskim ratuszu zostały wręczone nagrody za przejechane kilometry w# Rowerowej Stolicy Polski 2022. Po raz kolejny gmina Osielsko okazała się najlepsza w klasyfikacji najbardziej rowerowych gmin w Metropolii Bydgoszcz. Wspólnymi siłami mieszkańcy Osielska wykręcili 116 365 km.

(czytaj więcej)
16 września 2022 0

Rodzeństwo wpadło w ręce policji. Trafiło do odpowiednich placówek

Bydgoscy „wywiadowcy” zatrzymali 16-latka, za którym były prowadzone poszukiwania# opiekuńcze. Nastolatek wpadł podczas legitymowania. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali jego 20-letnią siostrę, która przyszła do komisariatu potwierdzić tożsamość brata. Kobieta była poszukiwana do odbycia kary aresztu.

(czytaj więcej)
16 września 2022 0

Przewrócona ciężarówka na S5. Są utrudnienia na drodze (ustalenia)

Dzisiaj rano samochód ciężarowy przewrócił się na drodze ekspresowej nr 5 na pas zieleni i bariery drogowe. Kierowca został przewieziony do szpitala.

(czytaj więcej)
15 września 2022 0

Eliminacje do Turnieju o Puchar Niepodległości. Na podium stanęły drużyny z Bydgoszczy

Zakończył się Turniej Eliminacyjny o Puchar Niepodległości. Młodzi piłkarze walczyli na# białobłockiej murawie.

(czytaj więcej)
15 września 2022 0

Zebrania sołeckie w gminie. Gdzie będą spotkania?

Na terenie gminy Białe Błota będą się jeszcze odbywać kolejne# zebrania wiejskie. Poniżej jest rozpiska najbliższych zebrań.

(czytaj więcej)
15 września 2022 0

Wspólne działania policji i straży ochrony kolei. Kontrolowali skupy złomu

Wczoraj (13.09.2022) dzielnicowy z Komisariatu Policji Bydgoszcz – Wyżyny, który# na co dzień pełni służbę na terenie Gminy Nowa Wieś Wielka, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei kontrolował punkty skupu złomu na podległym terenie.

(czytaj więcej)
15 września 2022 0

Dachowanie peugeota. Jedna osoba została zabrana do szpitala (ustalenia)

Dzisiaj (15 września) dachował samochód osobowy. Jedna osoba została zabrana do# szpitala przez ZRM na dalsze badania.

(czytaj więcej)
15 września 2022 0

Czy drzewa zostaną usunięte? Jest odpowiedź biegłego

Jest analiza biegłego w sprawie prawidłowego wyznaczenia wysokości przeszkód lotniczych na# terenie gminy.

(czytaj więcej)
15 września 2022 0

Policja prowadzi działania profilaktyczne dla seniorów przeciw oszustom

Pod takim hasłem Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w# Bydgoszczy rozpoczyna wzmożoną kampanię profilaktyczną adresowaną do seniorów. W województwie kujawsko pomorskim od stycznia do końca sierpnia tego roku nasi seniorzy utracili w wyniku działania oszustów pieniądze w kwocie 2. 900 000 zł.!

(czytaj więcej)
15 września 2022 0

Policjant złapał osobę poszukiwaną listem gończym. Był z psem na spacerze

Nieoczekiwany obrót przybrał spacer policjanta z Wydziału Kryminalnego z# komisariatu na bydgoskim Błoniu, który będąc w czasie wolnym od służby zwrócił uwagę na mężczyznę w parku. Jego wizerunek odpowiadał temu z listu gończego, który trafił do jednostki z bydgoskiego sądu. Nie mylił się. Poszukiwany 62-latek jest już w areszcie.

(czytaj więcej)
15 września 2022 0

Dzielnicowy spotkał się z dziećmi w Szkole. Co omówił dzieciom

W dniach 13 i 14 września dzielnicowy z Komisariatu Policji w# Białych Błotach mł. asp. Krzysztof Bratz wziął udział w spotkaniach z uczniami zerówek oraz klas pierwszych w Szkole Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas spotkań omówił temat bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.

(czytaj więcej)
14 września 2022 0

Nie ma zgody konserwatora. Stacja bazowa będzie musiała powstać gdzie indziej

Spółka P 4 – operator telefonii komórkowej – nie wybuduje masztu z instalacją antenową w# obrębie jednej z działek, zlokalizowanej na pograniczu Łochowa i Lisiego Ogona. Negatywną decyzję w tej sprawie wydał Kujawsko – Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków.

(czytaj więcej)
14 września 2022 0

Rowerem przez gminę. Rodziny wsiadły na jednoślady

Przyjemnie i z korzyścią dla zdrowia, tak bawiliśmy się podczas sobotniego Rodzinnego Rajdu Rowerowego na trasie Kozielec-Suponin.

(czytaj więcej)
14 września 2022 0

Pijany kierowca z zarzutami. Grozi mu 5 lat więzienia

Niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem w# stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych to główne przewinienia 52-letniego mieszkańca powiatu bydgoskiego, którego zatrzymali soleccy policjanci.

(czytaj więcej)
14 września 2022 0

Hulajdusza na hulajnodze dostała 2,5 tys. mandatu

Mandatem w wysokości 2500 złotych zakończyła się dla 22-latka# jazda hulajnogą elektryczną. Mężczyznę zatrzymali do kontroli policjanci z bydgoskiego Szwederowa widząc jego poczynania na ścieżce rowerowej i chodniku.

(czytaj więcej)
14 września 2022 0

Zatrzymano 11 praw jazdy. Akcja „Motocykliczni” na terenie województwa

„Motocykliczni” to kolejne działania przeprowadzone przez kujawsko-pomorskich policjantów ruchu #drogowego w ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Niestety nie obyło się bez grzywien i zatrzymanych uprawnień do kierowania. Najwięcej wykroczeń to przekroczenie dozwolonej prędkości.

(czytaj więcej)
14 września 2022 0

Akcja „Trzeźwy poranek”. Trzech zatrzymanych na „gazie“

Policjanci z bydgoskiego Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali 311 kierujących. Wszystko w #ramach przeprowadzonej wczoraj (12.09.2022) akcji „Trzeźwy poranek”. Trzej kierowcy stracili prawo jazdy, gdyż jechali autem mimo wcześniej wypitego alkoholu. Jakie kolejne konsekwencje poniosą zdecyduje sąd.

(czytaj więcej)