Dziś mamy 3 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

Aktualności

15 maja 2023 0

Rusza budowa nowego ciągu pieszo-rowerowego. Inwestycja za 12,4 mln zł

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad# podpisała umowę z firmą STRABAG, która została wykonawcą nowego ciągu pieszo-rowerowego na drodze krajowej nr 25 na odcinku Brzoza - Nowa Wieś Wielka. Wartość zadania to 12,4 mln zł.

(czytaj więcej)
11 maja 2023 0

Tragiczny wypadek na torowisku. 48-latek poniósł śmierć na miejscu

Bydgoscy policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniaj#ą przyczyny i okoliczności dzisiejszego (11.05.2023 r.) wypadku, do którego doszło na przystanku tramwajowym przy ulicy Andersa w Bydgoszczy. Śmierć na miejscu poniósł 48-letni mężczyzna.

(czytaj więcej)
11 maja 2023 0

Borowikowa w Zielonce. Finał inwestycji już blisko

Drugi etap budowy ulicy Borowikowej zbliża się do końca. Inwestycja# realizowana przez Gminę Białe Błota, obejmuje gruntowną przebudowę odcinka drogi o długości ok. 790 m. Po jej zakończeniu ulica Borowikowa w Zielonce zostanie włączona do układu komunikacyjnego dróg dojazdowych na terenie gminy.

(czytaj więcej)
11 maja 2023 0

Pieczyska – strefą płatnego parkowania! Od kiedy?

Przy plaży w Pieczyskach powstanie sezonowa strefa płatnego# parkowania. Opłatą objęte będą również drogi gminne w mieście Koronowo. Strefa obowiązywać będzie od 1 czerwca do 15 września.

(czytaj więcej)
11 maja 2023 0

Zasiłek macierzyński wyższy. Nie przegap terminu na złożenie wniosku

Tylko do 17 maja rodzice, którzy na 26 kwietnia br. pobierali # zasiłek macierzyński, mają czas, żeby złożyć wniosek o ustalenie nowej wysokości zasiłku. Po tej dacie złożenie wniosku nie będzie już możliwe i zasiłek będzie wypłacany w dotychczasowej wysokości.

(czytaj więcej)
08 maja 2023 0

Pożar poddasza. Straty oszacowano na 220 tys. zł

W środową noc, 3 maja w jednym z domów przy ul. Mroteckiej w Sicienku wybuchł pożar. Na miejsce wezwano siedem zastępów straży pożarnej.

(czytaj więcej)
25 kwietnia 2023 0

Świętowano z rozmachem. Dzień Ziemi u „Wróżki”

Podopieczni Gminnego Przedszkola „Wróżka” w niebanalny sposób # postanowili uczcić tegoroczny „Dzień Ziemi”, zapraszając do udziału w plenerowej imprezie pod hasłem „Zmiana zaczyna się od działania”.

(czytaj więcej)
25 kwietnia 2023 0

Sieć szerokopasmowego internetu. Problemy z rozbudową?

Od chwili podpisania przez Gminę Białe Błota listu intencyjnego# z NEXERĄ, operatorem, który zajmuje się budową sieci umożliwiającej podłączenie odbiorców do szerokopasmowego internetu, minął już rok. Biorąc pod uwagę jego treść, swoje prace inwestycyjne operator miał kontynuować w lutym tego roku, zapewniając możliwość podłączenia nowym odbiorcom w południowej części gminy.

(czytaj więcej)
25 kwietnia 2023 0

„Nie chcemy być wykluczeni z życia społecznego...” Za mało kursów

Mieszkańcy gminy Białe Błota, a zwłaszcza Łochowa, Łochowic i Lisiego Ogona#, nadal dopominają się zwiększenia ilości kursów autobusów miejskich do Bydgoszczy. Białobłocka gminna rada uznała petycję wielokrotną w tej sprawie za zasadną, ale uchwałę ma wykonać wójt.

(czytaj więcej)
25 kwietnia 2023 0

O krok od tragedii. Nieodpowiedzialny motocyklista bez uprawnień (film)

Kierujący motocyklem i jednocześnie przewożący pasażera, wykazał się skrajną #nieodpowiedzialnością i brakiem rozwagi. Mężczyzna doprowadził do bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym jadąc jednośladem z prędkością nie zapewniającą panowania nad pojazdem, na prowadzenie którego nie miał wymaganych uprawnień, a do tego łamiąc przepisy ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2023 0

Majówka z Gminą Sicienko. Gwiazdą wieczoru Zenon Martyniuk

Wójt Gminy Sicienko Piotr Chudzyński zaprasza na Majówkę z Gminą Sicienko.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2023 0

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Etap okręgowy za nami

W minioną sobotę (22.04.2023) w Szkole Podstawowej nr 2 w Koronowie# odbył się etap okręgowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Eliminacje okręgowe były świetnym powodem do tego, aby wszystkim uczestnikom wspomnieć o ogólnopolskiej akcji „Jednośladem Bezpiecznie do celu”.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2023 0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2023 1

Mieszkańcy protestują! Aby plaża była dla wszystkich!

Mieszkańcy Samociążka i okolic protestują przeciwko# planom sprzedaży plaży w Samociążku, którą dzierżawi spółka ENEA. Domagają się, aby plaża była publiczna – najlepiej należąca do gminy Koronowo. W zeszłym tygodniu Rada Miejska w Koronowie nie zgodziła się na zaciągnięcie kredytu, aby pozyskać pieniądze na wykup plaży.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2023 0

Baśniowy turniej. Duże zainteresowanie konkursem

Baśń to jeden z najciekawszych gatunków epiki ludowej.# Jej treść często jest związana z wierzeniami magicznymi, występują w nich siły i zjawiska nadprzyrodzone, bohaterowie swobodnie przekraczają granice światów: realnego i fantastycznego.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2023 0

Zmarł Jan Derdziński. Odszedł wiceprezes Klubu GKS Gryf Sicienko

Z ogromnym smutkiem i głębokim żalem, zawiadamiamy,# że w dniu 19.04.2023 r. zmarł Śp. Jan Derdziński Wiceprezes Klubu GKS Gryf Sicienko.

(czytaj więcej)
20 kwietnia 2023 0

Autobus zderzył się z osobówką i wjechał w dom. Jak doszło do wypadku?

Bydgoscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności# wczorajszego (19.04.2023) wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 25, w powiecie bydgoskim. Zdarzenie to zostało zakwalifikowane jako katastrofa w ruchu lądowym. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze podczas jazdy w każdych warunkach drogowych.

(czytaj więcej)
20 kwietnia 2023 0

Deklaracje PIT emerytów. ZUS wyjaśnia wątpliwości

Emeryci czy renciści, którzy otrzymali z ZUS-u PIT-40A muszą złożyć# zeznanie podatkowe za 2022 r., tylko wtedy, gdy chcą i mogą skorzystać z odliczeń. Natomiast świadczeniobiorcy, którym ZUS wysłał PIT-11 i PIT-11A mogą rozliczyć się sami lub poczekać do 2 maja, gdy zrobi to za nich urząd skarbowy.

(czytaj więcej)