Dziś mamy 12 maja 2021, środa, imieniny obchodzą:

Aktualności

Lepiej późno niż wcale

Przedstawiciele samorządu województwa oraz gminy Białe Błota podpisali umowę o wspólnym finansowaniu budowy ronda turbinowego w Białych Błotach wraz z dojazdami. Rusza przetarg na prace budowlane.

(czytaj więcej)
01 listopada 2018 0

Potrzeba dalszych inwestycji

W Zakładzie Aktywności Zawodowej podsumowana została działalności klubów sportowych z gminy Białe Błota.

(czytaj więcej)
11 listopada 2018 0

Dąbrowa zagra w święto

Znamy termin pierwszej kolejki ligi U-10 w futsalu. Zespół LKS Dąbrowa Chełmińska, czyli podopieczni Bartka Wesołowski zainaugurują rozgrywki na hali 11 listopada.

(czytaj więcej)
19 października 2018 0
Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego

Piłkarze z SP Koronowo tryumfują!

W czwartek, 18 października na obiektach Orlik w Solcu Kujawskim rozegrano Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w piłce nożnej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2003-2005).

(czytaj więcej)
19 października 2018 2

Nowy komendant

Dotychczasowy zastępca asp.szt. Marcin Ćwikliński został szefem komisariatu.

(czytaj więcej)
18 października 2018 0

Igrzyska Dzieci

17 października 2018 r. na boisku piłkarskim w Łochowie rozegrano Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w piłce nożnej chłopców w ramach# Igrzysk Dzieci (roczniki 2006 i młodsi). Do rywalizacji przystąpiło siedem zespołów z: Sicienka, Brzozy, Osielska, Borówna, Nowej Wsi Wielkiej, SP 2 Koronowa i Łochowa.

(czytaj więcej)
18 października 2018 0
Wpadka mieszkańca powiatu bydgoskiego

Wiózł papierosy bez akcyzy

100 tysięcy papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego bydgoskiej komendy, gdy po pościgu zatrzymali 34-letniego kierowcę fiata doblo, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

(czytaj więcej)
17 października 2018 0

Szkolna miłość wciąż trwa

17 października Irena i Edmund Cholewińscy odebrali z rąk Zastępcy Wójta Gminy Białe Błota Jana Jaworskiego nadane przez Prezydenta RP Medale "Za długoletnie pożycie małżeńskie".

(czytaj więcej)
16 października 2018 0

Wybitny ciężarowiec

Taneczne turnieje o Puchar Starosty Bydgoskiego były okazją do# wręczenia nagrody i statuetki za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu. Otrzymał ją Marcin Spychalski, który trenuje podnoszenie ciężarów osób niepełnosprawnych i zdobył srebrny medal w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów.

(czytaj więcej)

Świętowali nauczyciele

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 12 października w szkołach i placówkach prowadzonych przez Gminę Białe Błota odbyły się uroczystości związane z tym świętem.

(czytaj więcej)
12 października 2018 0

Ostatnia sesja tej rady

W dniu 11 października odbyła się ostatnia sesja Rady Powiatu Bydgoskiego V kadencji.

(czytaj więcej)
12 października 2018 0

„Trzeźwy kierujący”

Policjanci z bydgoskiego Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali 1 550 kierujących. Wszystko w ramach przeprowadzonej 11 października akcji „Trzeźwy kierujący”.

(czytaj więcej)
12 października 2018 0

Ćwiczenia OSP Brzoza

W gimnazjum w Brzozie miał niedawno miejsce próbny alarm. Symulowano pożar na# drugim piętrze budynku pełnego dzieci. Pracownicy szkoli przećwiczyli z uczniami ewakuację, a strażacy w maskach i przy środkach ochrony weszli do opuszczonego budynku by stłumić ogień.

(czytaj więcej)
11 października 2018 0

Dotarli do finału

10 października Warsztat Terapii Zajęciowej "Dąb" przy GOPS w Białych Błotach uczestniczył w IV Integracyjnym Turnieju Tenisa Stołowego. Nasi uczestnicy dotarli do finału turnieju

(czytaj więcej)
10 października 2018 0

Cement na drodze

9 października przed południem zastęp z OSP Brzoza został wezwany na skrzyżowanie DK25 i DW254. Powodem alarmu był# rozsypany cement. - Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy około 1 tony leżącego na jezdni cementu – informują druhowie. - Nasze działania polegały na zabezpieczeniu i uprzątnięciu miejsca zdarzenia oraz udrożnieniu przejazdu DK25 - dodają.

(czytaj więcej)
09 października 2018 0

Składy Obwodowych Komisji Wyborczych

Prezentujemy składy osobowe Obwodowych Komisji Wyborczych ds. Przeprowadzenia Głosowania oraz komisji ds. Ustalenia Wyników Głosowania.

(czytaj więcej)
08 października 2018 0

Zabawa w miasteczku rowerowym

6 października grupa dzieci z gminy Białe Błota pojechało do# Ośrodka egzaminowania kierowców WORD- Grudziądz na zaproszenie jego szefa mieszkańca Zielonki Marka Staszczyka, który jest dyrektorem w Toruniu i podlega jemu Grudziądz, gdzie zostało wybudowane piękne Miasteczko Rowerowe.

(czytaj więcej)
08 października 2018 0

Zderzenie z jeleniem

Pod Brzozą doszło do kolejnego potrącenia przebiegającej droga zwierzyny. Ranna została tez jedna osoba.

(czytaj więcej)