Dziś mamy 15 sierpnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Fakty

11 sierpnia 2022 0

21 policjantów złożyło śluby. 6 z nich zacznie pracę w Bydgoszczy

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy odbyło się ślubowanie policjantów przyjętych do #służby. Szeregi kujawsko-pomorskiej policji wstąpiło 21 policjantów.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2022 0

Remont szkoły na ostatniej prostej. Jak wygląda przebieg prac?

Wakacje sprzyjają drobnym lub większym remontom w szkołach podległych# gminie Białe Błota. Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach kontynuuje remont pomieszczeń w zabytkowym kompleksie trzech swoich budynków, pamiętających jeszcze przełom XIX i XX wieku. Zostały one wpisane do wojewódzkiej ewidencji zabytków Kujaw i Pomorza, z tego względu toczące się tu prace remontowo- konserwacyjne prowadzone są z uwzględnieniem historycznej wartości zachowanych budynków szkoły.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2022 0

Gmina przygotowywuje przeterg na przedszkole. Jak wygląda projekt?

Odnotowywany na przestrzeni kilku ostatnich lat wzrost liczby mieszkańców gminy ma# swoje konsekwencje, w postaci rekordowej liczby uczniów w szkołach i najmłodszych wychowanków w gminnych przedszkolach. Rodzinom, które osiedlają się na terenie gminy, coraz bardziej doskwierają problemy ze znalezieniem wolnych miejsc- nie tylko w gminnym przedszkolu, ale też w niepublicznych placówkach.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2022 0

Gminny program wymiany pieców. Przekazano ponad 2,5 mln zł

Realizowany przez gminę Białe Błota program wymiany pieców na ekologiczne źródła ciepła cieszy się# niesłabnącym powodzeniem. Tak dalece, ze liczba składanych wniosków o dofinansowanie przekroczyła założony budżet już w połowie bieżącego roku. Program wprowadzono w 2011 r. (a więc blisko 12 lat temu) uchwałą rady gminy Białe Błota. Przez ten czas doczekał się modyfikacji.

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2022 0

Pięć nowych wiat na terenie gminy. Gdzie zostały postawione?

Ekipy remontowe wymieniły wiaty na przystankach w wybranych miejscowościach gminy Białe Błota.

(czytaj więcej)
08 sierpnia 2022 0

Drugi etap prac na Atlantowej. Zostanie wymieniona nawierzchnia

Rozpoczęty w listopadzie ub.r. na zlecenie gminy remont ulicy Altanowej mija właśnie# półmetek. Część zrealizowanych już robót, których pierwszy etap wiosną dobiegł końca, obejmowała wymianę krawężników, ułożenie nowego chodnika z kostki betonowej, a także instalację studni zbierających nadmiar wody deszczowej z nawierzchni jezdni. Prace remontowe prowadzono na odcinku 385 metrów.

(czytaj więcej)
08 sierpnia 2022 0

Ku pamięci zmarłego kolegi. Strażacy uruchomili syreny

7 sierpnia 2022 roku o godz. 8:00 we wszystkich# Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych oraz jednostkach OSP oddano hołd funkcjonariuszowi Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, który zginął w wypadku podczas służby. Wyrazy współczucia do najbliższych kierują wszyscy funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Miejskiej PSP w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2022 0

Czy wytną 114 ha lasu przy bydgoskim lotnisku!?

Mieszkańcy gminy Białe Błota sprzeciwiają się planom wycinki ok. 114 ha lasu przy# lotnisku na granicy Bydgoszczy i Białych Błot! Wycinka ma zostać przeprowadzona w ciągu 10 lat, a jej powodem jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu lotniczym.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2022 0

Elektryczne radiowozy trafią do jednostek. Wśród nich jest Bydgoszcz

4 sierpnia kujawsko-pomorski garnizon wzbogacił się o kolejne elektryczne radiowozy. Tym# razem cztery oznakowane samochody marki Hyundai e-Kona trafią do Bydgoszczy, Torunia i Inowrocławia. Ich zakup był możliwy dzięki środkom z WFOŚiGW w Toruniu oraz budżetu Policji.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2022 0

Szkoła z windą i nowymi salami dla dzieci. Ile wydano na to pieniędzy?

Wakacyjny remont pomieszczeń Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach minął# półmetek. Trwają intensywne prace m.in. nad wymianą instalacji elektrycznej w piwnicach. Natomiast na przyszły rok zaplanowano kompleksowy remont sali sportowej.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2022 0

Stalowe Anioły dla działaczy społecznych. Można złożyć wnioski

Najbardziej zaangażowani, rzetelni i twórczy w dziedzinie pomocy społecznej zostaną po raz szesnasty uhonorowani# nagrodami zarządu województwa. Stalowymi Aniołami wyróżnimy zarówno osoby indywidualne jak i zespoły. Na wnioski w ramach tegorocznej edycji konkursu czekamy do 30 września.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2022 0

Trwa nabór do projektu o zapobieganiu upadków seniorów

Zapraszamy seniorów do udziału w# marszałkowskim programie zapobiegania upadkom. Z badań Narodowego Instytutu Geriatrii, Rehabilitacji i Reumatologii wynika, że upadki i ich konsekwencje to jedna z najczęstszych przyczyn hospitalizacji starszych osób i potencjalne zagrożenie życia. W tegorocznej edycji programem zostanie objętych ponad tysiąc mieszkańców naszego regionu.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2022 0

Przyjazna gmina Elbmarsch wsparła finansowo rodziny z Ukrainy

Rozpoczął się już piąty miesiąc rozpętanej przez Rosję wojny w# Ukrainie. Od chwili jej wybuchu mieszkańcy gminy Białe Błota spieszą ofiarnie z pomocą. W działaniach tych wsparli gminę nasi zaprzyjaźnieni partnerzy. Dzięki finansowym zbiórkom organizowanym przez mieszkańców Gminy Zbiorowej Elbmarsch, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Białych Błotach zapewnił żywność, środki czystości oraz wyprawki szkolne dla dzieci z ukraińskich rodzin.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2022 0

Strażacy upamiętnili powstanie. W Bydgoszczy i powiecie włączyli syreny

Punktualnie o godz. 17:00 w Jednostkach Ratowniczo-Gaśniczych Komendy Miejskiej PSP w #Bydgoszczy oraz w licznych jednostkach OSP rejonu chronionego włączono syreny oraz sygnały świetlno-dźwiękowe, oddając hołd i upamiętniając wydarzenia oraz bohaterów Powstania Warszawskiego biorących udział w walce o Niepodległą Polskę.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2022 0

Służba Więzienna podczas Jarmarku Cysterskiego. Prowadzili swoje stoisko

Zakład Karny w Koronowie współuczestniczył w organizacji Jarmarku Cysterskiego w# Koronowie, a także promował swoją działalność w społeczeństwie.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2022 0

Zakończono II etap prac konserwatorskich. Oto efekty prac

W tym roku Przed konserwacją w ramach II etapu zostały przeprowadzone prace# konserwatorskie i restauratorskie przy rokokowej ambonie w Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Trójcy w Byszewie.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2022 0

Trwa nabór wniosków o dofinansowanie. Na co pójdą pieniądze?

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz poinformował o rozpoczęciu ósmego# naboru wniosków do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – na 2023 r. W ramach programu można uzyskać dofinansowanie budowy, przebudowy lub remontu dróg wojewódzkich, powiatowych lub gminnych.

(czytaj więcej)
03 sierpnia 2022 0

Budowa pompowni strefowej formalnie rozpoczęta. Na jej realizację pożyczono 20 mln zł

To kolejny etap inwestycji, w ramach której rozbudowywana jest sieć# wodociągowa, a także modernizowane ujęcie wody i stacja uzdatniania. Inwestycja prowadzona na wielką skalę przez Gminę Białe Błota razem z Zakładem Wodociągów i Usług Komunalnych, ma docelowo rozwiązać wszystkie problemy z dostawą i zapewnieniem wody dla mieszkańców gminy.

(czytaj więcej)