Dziś mamy 3 grudnia 2022, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

25 listopada 2022 0

Drugi etap zakończony. Konserwacja ołtarza głównego w kościele

Zakończono II etap konserwacji ołtarza głównego w kościele# pw. Matki Bożej Królowej Polski we Włókach.

(czytaj więcej)
24 listopada 2022 0

Zakończenie ważnej inwestycji. Osuwisko zabezpieczone, ul. Tucholska otwarta

23 listopada 2022r. w Koronowie wojewoda# Mikołaj Bogdanowicz wziął udział w uroczystym otwarciu inwestycji dotyczącej zabezpieczenia osuwiska przy ul. Tucholskiej. Zadanie o wartości 14 mln zł zostało niemal w całości dofinansowane z rezerwy celowej budżetu państwa.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Gala Okręgowej Inspekcji Pracy w Urzędzie Wojewódzkim

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wziął 9 listopada udział w# gali podsumowującej konkursy i programy prewencyjne Państwowej Inspekcji Pracy w 2022 roku.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Wybudują trzy ulice. Wnioski mieszkańców wysłuchano

Białobłocki samorząd planuje, że w ciągu najbliższych dwóch lat# ulice: Bursztynowa, Kamienna i Kredowa w Murowańcu otrzymają utwardzone nawierzchnie. O inwestycjach zdecydowała białobłocka Rada Gminy, przychylając się do wniosków mieszkańców tej wsi.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Teren pod plac zabaw przejęty. Jaki jest kolejny etap?

Umowę w formie aktu notarialnego o nieodpłatnym przekazaniu terenu na rzecz# Gminy Białe Błota, wójt Dariusz Fundator zawarł z bydgoskim Oddziałem Terenowym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

370 tys. zł za naukę pływania. Dzieci z 60 gmin na tym korzystają

Ponad 5,5 tysiąca dzieci w naszym regionie ma szansę nauczyć się #pływać dzięki lekcjom realizowanym w ramach marszałkowskiego programu Umiem Pływać. W tym roku dofinansowanie samorządu województwa na ten cel wyniosło 370 tysięcy złotych.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

Budowa placu przy Dębowej z dofinansowaniem. Podpisano umowę

Budowa placu sołeckiego razem ze sceną przy ul. Dębowej w Łochowie zostanie dofinansowana z #Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Unijne fundusze w ramach programu dzielone są między beneficjentów, za pośrednictwem samorządu województwa. Umowę o dofinansowaniu inwestycji Gmina Białe Błota zawarła formalnie z Kujawsko- Pomorskim Urzędem Marszałkowskim.

(czytaj więcej)
08 listopada 2022 0

Ustawiono ponad 1200 lamp LED. Mają być odpowiedzią na drożyznę

Inflacja, której poziomu nie widziano od niemal dwóch dekad oraz #szybujące ceny energii elektrycznej to rzeczywistość, z którą mierzymy się wszyscy. Problem galopujących cen i dynamicznie rosnących kosztów codziennego funkcjonowania, dotyka również Gminy Białe Błota. Mimo wprowadzanych uregulowań, które dotyczą m.in. ustalenia maksymalnej ceny 1 MWh dla jednostek samorządu, małych i średnich przedsiębiorstw oraz tzw. odbiorców wrażliwych, podwyżki o skali przekraczającej 100 proc. w porównaniu z dotychczasowymi stawkami za prąd są nieuniknione.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Jedliniowa otrzyma kostkę. Kiedy rozpoczynają się prace?

Białobłocka Rada Gminy uznała petycję mieszkańców Łochowa za# zasadną. W konsekwencji zaplanowano, że w przyszłym roku rozpocznie się budowa ulicy Jedlinowej w Łochowie. Inwestycja ma zostać ukończona w roku 2024. Co istotne, cała ulica otrzyma nawierzchnię z kostki brukowej.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Obchody 40. rocznicy utworzenia Wojskowych Obozów Internowania

„Władze komunistyczne zgotowały dla# internowanych warunki przywodzące na myśl sowieckie łagry. W czasie ostrej zimy zatrzymani działacze musieli spać w starych, nieogrzewanych namiotach. Wielu z nich zapłaciło za to utratą zdrowia. Upamiętnienie ofiar komunistycznego terroru jest obowiązkiem niepodległej Polski” – mówił w Bydgoszczy podczas ogólnopolskich obchodów upamiętniających 40. rocznicę powstania Wojskowych Obozów Internowania wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

(czytaj więcej)
03 listopada 2022 0

Czy to jest zrównoważony rozwój? Jedno sołectwo bardziej pokrzywdzone

29 sierpnia Sławomir Ossowski – radny Gminy Białe Błota opublikował na# profilu społecznościowym ciekawe zestawienie dotyczące budowy dróg w poszczególnych sołectwach gminy. Radny wskazał, że sołectwo Murowaniec jest w tej mierze „pokrzywdzone”.

(czytaj więcej)
02 listopada 2022 0

Wiesława Majecher-Karwowska laureatką tytułu „Patron bezpiecznych dróg 2022”

Inz. Wiesława Majcher-Karwowska z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w# Bydgoszczy została laureatką tytułu honorowego „Patron Bezpiecznych Dróg 2022”. Na co dzień nasza Koleżanka realizuje zadania, związane m.in. z opiniowaniem projektów zmian stałych i czasowych organizacji ruchu na drogach wojewódzkich, krajowych i autostradach, przebiegających przez nasze województwo. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

(czytaj więcej)
27 października 2022 0

Odnowiono polichromę na sklepieniu kościoła. Sufit odzyskał dawny blask

Zakończyły się tegoroczne prace konserwatorskie i# restauratorskie polichromii znajdujących się na sklepieniu nawy kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Dąbrowie Chełmińskiej.

(czytaj więcej)
27 października 2022 0

Okopowa z gotową kanalizacją. Już została odebrana

Formalnego odbioru przebudowanej ulicy Okopowej, razem z# blisko kilometrowym odcinkiem kanalizacji deszczowej dokonano 24 października w Łochowie. Odbiór inwestycji nastąpił w obecności Dariusza Fundatora, Wójta Gminy Białe Błota oraz przedstawicieli wykonawcy, a także pracowników referatów: Inwestycji, Dróg i Gospodarki Odpadami Urzędu Gminy oraz Zakładu Wodociągów i Usług Komunalnych.

(czytaj więcej)
27 października 2022 0

Cyprysowa przebudowana. Drogę przekazano do użytku

To kolejny odcinek z sieci dróg gminnych przekazany formalnie po# przebudowie. Inwestycję sfinansowaną z budżetu gminy Białe Błota zrealizowano w dwóch etapach. Pierwszy wykonano w ubiegłym roku. Obejmował odcinek Cyprysowej, od Grabowej do Jałowcowej razem z kanalizacją deszczową.

(czytaj więcej)
27 października 2022 0

Został udostępniony parking na 1 listopada. Gdzie można zostawić auto?

Zbliżający się Dzień Wszystkich Świętych skłania do zadumy i #refleksji nad przemijaniem oraz wartością i fenomenem życia. Dla wierzących to również czas modlitwy i pamięci wobec tych, którzy odeszli. Zarówno przed listopadowym świętem, jak i przez kolejne dni bardziej licznie odwiedzamy więc groby naszych bliskich.

(czytaj więcej)
27 października 2022 0

Przebudowa drogi wojewódzkiej. Zostały przeanalizowane różne opcje

Na kolejnym spotkaniu, tym razem w nowej siedzibie Gminnego# Centrum Kultury w Białych Błotach zebrał się zespół roboczy powołany przez gminę Białe Błota, miasto Bydgoszcz i Kujawsko-Pomorski Urząd Marszałkowski. Jego zadaniem jest wybór najbardziej optymalnych rozwiązań przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 223, biegnącej przez miejscowość Białe Błota. Znajdą się one w zmodyfikowanym Opisie Przedmiotu Zamówienia projektu Studium Ekonomiczno- Techniczno- Środowiskowego dla przyszłej inwestycji.

(czytaj więcej)
27 października 2022 0

Maszyny wyjechały równać drogi. Ulice mają być zrobione do zimy

Tegoroczny sezon zimowego utrzymania dla zarządcy #gminnych dróg rozpocznie się formalnie 1 listopada. Aby zdążyć przed zimą ekipy drogowców z Referatu Dróg i Gospodarki Odpadami dokonują równania nawierzchni gruntowych na terenie gminy.

(czytaj więcej)