Dziś mamy 12 maja 2021, środa, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

10 grudnia 2018 0

Amatorzy fotografii u wojewody

Dnia 30 listopada w Urzędzie Wojewódzkim wręczono nagrody laureatom konkursu fotograficznego „Cztery Pory Roku”.

(czytaj więcej)
11 listopada 2018 0

Nasza Niepodległa!

Jak należy świętować 100-lecie odzyskanie przez Polskę niepodległości pokazali mieszkańcy powiatu bydgoskiego. Święto było radosne, a nie zabrakło elementów sportowych.

(czytaj więcej)

Jak solecczanka zdobywała Himalaje

Elżbieta Wysocka, powszechnie znana w Solcu Kujawskim działaczka, uczestniczyła w ekstremalnej wyprawie zorganizowanej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości.

(czytaj więcej)
11 listopada 2018 0

Biblioteka pełna atrakcji

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w bibliotece szkolnej budynku B Szkoły Podstawowej im. J. Verne’a w Białych Błotach odbyły się imprezy promujące bibliotekę.

(czytaj więcej)
16 października 2018 0

Wybitny ciężarowiec

Taneczne turnieje o Puchar Starosty Bydgoskiego były okazją do# wręczenia nagrody i statuetki za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu. Otrzymał ją Marcin Spychalski, który trenuje podnoszenie ciężarów osób niepełnosprawnych i zdobył srebrny medal w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych w Podnoszeniu Ciężarów.

(czytaj więcej)
11 października 2018 0

Dotarli do finału

10 października Warsztat Terapii Zajęciowej "Dąb" przy GOPS w Białych Błotach uczestniczył w IV Integracyjnym Turnieju Tenisa Stołowego. Nasi uczestnicy dotarli do finału turnieju

(czytaj więcej)
09 października 2018 0

Na targach Agro Show

Grupa mieszkańców gminy Osielsko wybrała się tradycyjnie, jak co roku do Bednar k. Poznania na XX edycję targów Agro Show.

(czytaj więcej)
09 października 2018 0

W rocznicę nadania praw miejskich

Blisko 150 rowerzystów przyjechało w ostatnią sobotę września i wzięło udział w wydarzeniu upamiętniającym 650-lecie nadania praw miejskich w Koronowie.

(czytaj więcej)
08 października 2018 0

Zabawa w miasteczku rowerowym

6 października grupa dzieci z gminy Białe Błota pojechało do# Ośrodka egzaminowania kierowców WORD- Grudziądz na zaproszenie jego szefa mieszkańca Zielonki Marka Staszczyka, który jest dyrektorem w Toruniu i podlega jemu Grudziądz, gdzie zostało wybudowane piękne Miasteczko Rowerowe.

(czytaj więcej)

„Brzozowiacy” odnieśli sukces

W dniach 6-7 października w Szczecinie miała miejsce IV edycja Międzynarodowych Muzycznych Zmagań Seniorów w której brało udział 14 chórów i zespołów z kraju i zagranicy. Organizatorem była Fundacja Morze Kultury w Szczecinie.

(czytaj więcej)
08 października 2018 0

Humor na Maksa

Już po raz trzeci mieszkańcy Maksymilianowa i okolic uczestniczyli w# wieczorze kabaretowy „Humor na Maksa, czyli kabarety na scenę". Imprezę przygotowała Świetlica w Maksymilianowie.

(czytaj więcej)
08 października 2018 0

Śladami wojsk gen. Dąbrowskiego

W ostatni weekend września odbył się festyn historyczny z okazji 224. rocznicy wkroczenia wojsk powstania kościuszkowskiego na Kujawy i Pomorze.

(czytaj więcej)
07 października 2018 0

Pamiętali o Powstaniu Wielkopolskim

Nietypową lekcję historii zorganizował dzieciom Gminny Ośrodek Kultury w# Nowej Wsi Wielkiej. Otóż otrzymali oni farby i wykonali „mural” upamiętniający zmagania Polaków w latach 1918-1919 o przyłączenie Wielkopolski do macierzy. Wiedza o zwycięskim Powstaniu Wielkopolskim zasługuje na szersze rozpropagowanie wśród młodego pokolenia. Dzieci już wiedzą, że niedaleko w Brzozie 20 na 21 stycznia 1919 r. rozegrała się ważna dla przebiegu powstania bitwa z Niemcami.

(czytaj więcej)
07 października 2018 0

Gościli tancerze ziemi bydgoskiej

Ostatni weekend w Karolewie był inny jak wszystkie. Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Bydgoskiej przebywał na zgrupowaniu, korzystając z gościnności Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych, który użyczył swoich pomieszczeń.

(czytaj więcej)
05 października 2018 0

11 listopada

Gminny Ośrodek Kultury w Osielsku, godz. 18.30.# Święto Niepodległości. Koncert: „Jeszcze Polska nie zginęła”. Wystąpią: Katarzyna Jaracz – sopran, Marcin Jaracz – baryton, Artur Pilch – fortepian, Krzysztof Krymer – skrzypce oraz dzieci i młodzież ze Studia Piosenki GOK Osielsko.

(czytaj więcej)
30 września 2018 0

Pamięci zrywu Powstańców Wielkopolskich

30 września w Murowańcu odbyła się rekonstrukcja epizodu z walk Powstania Wielkopolskiego.

(czytaj więcej)
30 września 2018 0

Tryszczyn dla Niepodległej

W Tryszczynie odbyły się lokalne obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

(czytaj więcej)
23 września 2018 0

Sprawni jak Powstańcy

22 września 34 DH „Wędrowne Ptaki” uczestniczyła w V Hufcowych Manewrach Harcerskich „Sprawni jak Powstańcy” w Nakle n. Not. Spotkanie harcerzy nakielskiego hufca rozpoczęło się Mszą św. w Kościele św. Wawrzyńca.

(czytaj więcej)