Dziś mamy 4 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

09 listopada 2023 0

Szopka z blisko 160 tys. zapałek. Dzieło można podziwiać do 16 listopada

Drodzy Mieszkańcy, zobaczcie najnowsze dzieło# Świat Zapałek Przemysława Kozłowskiego, czyli szopkę bożonarodzeniową z 159 174 sztuk zapałek! Już na dniach pojedzie ona do Santiago de Compostela w Hiszpanii.

(czytaj więcej)
04 lipca 2023 0

Spotkanie z półkolonistami. W Przyłękach o bezpieczeństwie podczas wakacji

Wczoraj, 03.07.2023 r., dzielnicowy młodszy #aspirant Michał Kaiser z Komisariatu Policji w Białych Błotach przeprowadził zajęcia z dziećmi, które spędzają czas wolny na półkoloniach w Szkole Podstawowej w Przyłękach. W trakcie tego spotkania policjant przypomniał i uczył zasad prawidłowych zachowań w różnych sytuacjach, które mogą spotkać najmłodszych podczas letniego wypoczynku.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2023 0

III Jarmark Produktów Lokalnych. Pysznie, smacznie, zdrowo

Blisko 50 stoisk lokalnych producentów żywności można był odwiedzić w sobotę 17 czerwca na Jarmarku Produktów Lokalnych w Sicienku.

(czytaj więcej)
15 maja 2023 0

Majówka z Gminą Sicienko. Zenek Martyniuk rozgrzał publiczność

Koncert Zenka Martyniuka podczas majówki w Sicienku przyciągnął tłumy! Portal Sicienko24.pl był jednym z patronów medialnych imprezy.

(czytaj więcej)
28 lutego 2023 0

Staropolskie zwyczaje na „Ostatkach”. Seniorzy pożegnali karnawał

W poniedziałek, 20 lutego 2023 r. seniorzy z „Klubu Razem Raźniej”# oraz „Klubu Senior +” wraz zaproszonymi seniorami z Zielonki i Zamościa żegnali karnawał.

(czytaj więcej)
14 lutego 2023 0

Karnawałowo i ekologicznie. W „kreacjach z odzysku” na balu

Wiele niespodzianek i atrakcji #przygotowali organizatorzy dla uczestników półkolonii, zorganizowanych staraniem Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach. W pierwszym tygodniu ferii w zajęciach uczestniczy 45 uczniów. Podzieleni na cztery grupy, spędzają aktywnie czas zimowych wakacji, nie narzekając na nudę.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2023 0

Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dziękujemy za Waszą obecność

Z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowaliśmy #20 stycznia 2022 r. koncert w Łochowie. Połączyliśmy go z działaniami plastycznymi tj. malowaniem toreb dla ukochanych Babć i Dziadków.

(czytaj więcej)
08 listopada 2022 0

Koty, roboty i koszyki. Dzieci uczestniczyły w pracach plastycznych.

W świetlicy w Łochowie miejscowe dzieci biorą udział w różnorodnych# zajęciach manualno-plastycznych. GCK w Białych Błotach udostępniło ich nowe dzieła.

(czytaj więcej)
21 października 2022 0

Młodzież czytała „Ballady i romanse”. W tym celu czas spędziła w czytelni

19 października młodzież z klasy 8 z Szkoła Łochowo uczyła się pilnie jak Adam Mickiewicz w# Wilnie – w naszej bibliotecznej kawiarence literackiej. W nastrój grozy i fantastyki wprowadziły nas kryminalne i ludowe opowieści wieszcza. Podstawowym celem spotkania było zainteresowanie uczniów balladami Mickiewicza. Analizowaliśmy także postawy bohaterów i zastanawialiśmy się, czy są aktualne i bliskie współczesnym młodym ludziom.

(czytaj więcej)
21 października 2022 0

Film o bł. ks. Jerzym Popiełuszce. Odbyła się premiera w Bydgoszczy

W środę 19 października, w 38. rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki w# Urzędzie Wojewódzkim odbyła się premiera filmu dokumentalnego Mirosława Basaja produkcji TVP pt. „Jerzy, słowa przerwane…”. Organizatorami pokazu byli Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz Dyrektor TVP3 Bydgoszcz Michał Rybicki.

(czytaj więcej)
19 października 2022 0

Piękno przyrody uwiecznione przez fotografików. Zostali nagrodzeni

Wczoraj (18 października) w Urzędzie Wojewódzkim odbyło się #uroczyste podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, pn. „Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego” – edycja 2022. W uroczystości wzięli udział m.in. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz oraz Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu Ireneusz Stachowiak.

(czytaj więcej)
19 października 2022 0

Panie z KGW prowadziły warsztaty z pieczenia rogali

Panie z KGW Słoneczniki Białe Błota wzięły udział w jesiennych spotkaniach# kreatywnych. 17 października w Cielu wykonywały rogaliki z makiem, lukrem oraz orzechami.

(czytaj więcej)
19 października 2022 0

Dyskusyjny Klub Książki poznał kolejną prozę. Co tym razem omówiono?

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w łochowskiej bibliotece za nami. Tym razem rozmawiałyśmy na temat reportażu ,, Wojna z pięknem. Reportaże o oszpecaniu Szwecji".

(czytaj więcej)
18 października 2022 0

Popłynęli Fantazją. Żeglowali ze spływem Brdy

Ponad dwudziestu uczestników liczył sobie październikowy spływ# Brdą współfinansowany przez Powiat Bydgoski. Wykorzystana została bardzo sprzyjająca pogoda w sobotę. Choć trochę pokropiło spływowicze mieli okazję obejrzeć Bydgoszcz z poziomu rzeki.

(czytaj więcej)
18 października 2022 0

Nagrodzono fotografików. Uwiecznili zabytki powiatu bydgoskiego

Wydział Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w# Bydgoszczy zorganizował w nowej odsłonie I edycję konkursu pn. „Zabytki Powiatu Bydgoskiego w filmie i w fotografii”.

(czytaj więcej)
12 października 2022 0

Czytano poezję Magdaleny Zuehlke. Zaprezentowano tom „W drodze”

W sobotnie popołudnie królowała w GCK poezja, a to dzięki promocji tomiku poetyckiego „W drodze” Magdaleny Zuehlke.

(czytaj więcej)
28 września 2022 0

Pożegnano lato latawcami, dmuchawcami i wiatrem

Już po raz 29. latawce zawładnęły jesiennym niebem nad# Przyłękami, dzięki aktywności organizatorów: Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego, a także Sołtysa i Rady Sołeckiej.

(czytaj więcej)
08 września 2022 0

Jak dzieci bawiły się w wakacje? GCK pokazuje zdjęcia

Wakacje się zakończyły. Z tej okazji Gminne Centrum Kultury podsumowało serię zajęć wakacyjnych, organizowanych dla dzieci w GOK-u.

(czytaj więcej)