Dziś mamy 3 grudnia 2022, sobota, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

25 listopada 2022 0

Spowodowała kolizję, a później uciekała przed patrolem. Była nietrzeźwa

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 42-letniej #bydgoszczance, która mając niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie spowodowała kolizję. Na tym jednak nie koniec. Kobieta uciekała przed powiadomionym o zdarzeniu patrolem popełniając przy tym kolejne wykroczenia.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Pokaż, jak świętujesz 11 listopada – konkurs na relację z celebracji

W ramach akcji ,,Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego organizuje konkurs na relację z celebrowania Narodowego Święta Niepodległości.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

Wydarzenia na 11 listopada. Całe województwo będzie świętować

Zbliża się Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy dzień, kiedy wszyscy, we wspólnym gronie, dumnie będziemy# dumnie celebrować kolejną rocznicę wolnej Polski. Zapraszamy do udziału w licznych uroczystościach patriotycznych, koncertach i warsztatach. Ponadto w naszym województwie udało się połączyć tradycyjne obchody niepodległościowe z rodzinnymi spotkaniami przy stole zastawionym daniami z gęsiny. Już w piątek rusza Festiwal Gęsiny w Przysieku (powiat toruński).

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

Zbliża się bieg niepodległości. Maksymalnie może się zapisać 200 osób

Przypadające w najbliższy piątek Narodowe Święto Niepodległości, można uczcić na# wiele sposobów. Dariusz Fundator, Wójt Gminy Białe Błota zachęca by świętować aktywnie, zgłaszając swój udział w Biegu Niepodległości.

(czytaj więcej)
08 listopada 2022 0

Aplikacja „Zadbana Gmina”. Na czym ona polega?

Nowa aplikacja umożliwiająca przesyłanie zgłoszeń dotyczących drobnych awarii lub# innych zdarzeń na terenie gminy Białe Błota jest już aktywna. Zgłoszenia mieszkańcy mogą przesyłać za pośrednictwem przeglądarki internetowej, mając dostęp do komputera stacjonarnego. Wystarczy wpisać adres: zadbanagmina.bialeblota.pl. Do pobrania jest również aplikacja na urządzenia mobilne „Zadbana Gmina”-ze sklepu Play oraz App Store.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Kolejny cykl „Poznaj Gigantów”. Tym razem jest o lekarzach

Są przykładem i inspiracją dla kolejnych pokoleń. Cykl edukacyjny# Urzędu Marszałkowskiego „Giganci Kujaw i Pomorza” to seria spotkań online promujących zasłużone postaci związane z naszym regionem. W ramach tegorocznej edycji poznamy sylwetki działających na rzecz rozwoju medycyny. Zapraszamy także do udziału w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”. Rozpoczął się nabór

Rozpoczął się nabór wniosków w ramach programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej pn. "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" – edycja 2023.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Seminaria dla jednostek samorządu. Jak się zapisać?

Już od blisko roku gmina Białe Błota współpracuje aktywnie z# Instytutem Prawa i Ekonomii Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Jej ramy określa list intencyjny, jaki Wójt Gminy podpisał z uczelnią w listopadzie ubiegłego roku. Zadeklarowano wtedy rozpoczęcie pełnej współpracy, m.in. w zakresie promocji przedsięwzięć podejmowanych przez Instytut Prawa i Ekonomii, a także prowadzenie wspólnych działań badawczo- konsultacyjnych.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Wolontariusz Powiatu Bydgoskiego 2022. Jak wziąć udział w konkursie?

Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy – Wydział Promocji, Kultury i Sportu, zaprasza do wzięcia udziału w Konkursie „Wolontariusz Powiatu Bydgoskiego 2022”.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Jutro zmiany w funkcjonowaniu linii międzygminnych. Jakie one są?

Aneks do Porozumienia Międzygminnego o wspólnej realizacji komunikacji miejskiej na# obszarze gminy Białe Błota i miasta Bydgoszczy, który podpisał wójt gminy Białe Błota z prezydentem miasta Bydgoszczy, wprowadza kluczowe zmiany w siatce połączeń linii międzygminnych już od soboty, 5 listopada. Zmieni się m.in. częstotliwość oraz trasa linii nr 91 i 96. Wprowadzona zostanie również nowa, dookólna linia nr 42.

(czytaj więcej)
03 listopada 2022 0

Gmina szykuje się do dystrybucji węgla po niższej cenie

Prezydent podpisał 2 listopada 2022r. przyjętą przez Sejm ustawę o# dystrybucji węgla przez samorządy. Wcześniej posłowie uwzględnili część poprawek zgłoszonych przez Senat. Mają one m.in. ułatwić samorządom preferencyjną sprzedaż węgla oraz rozstrzygają problem jego zakupu przez gospodarstwa domowe, funkcjonujące pod jednym adresem w odrębnych lokalach.

(czytaj więcej)
03 listopada 2022 0

Kolejne zmiany w kursowaniu autobusów. Wjedzie nowa linia 42

Aneks do Porozumienia Międzygminnego o# wspólnej realizacji komunikacji miejskiej na obszarze Gminy Białe Błota i Miasta Bydgoszczy, podpisał wójt gminy Białe Błota oraz prezydent miasta Bydgoszczy. Zakłada on m.in. zmianę częstotliwości oraz tras linii nr 91 i 96, a także wprowadzenie nowej linii nr 42.

(czytaj więcej)
02 listopada 2022 0

Otwierają kolejną grupę na zajęcia ABT. Jak się zapisać?

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie zajęciami ABT + Zdrowy Kręgosłup utworzona została kolejna grupa w Łochowie.

(czytaj więcej)
02 listopada 2022 0

„Motywy żydowskie w muzyce świata”. Wystąpi Darek Wójcik

5 listopada odbędzie się koncert pt. #„Motywy żydowskie w muzyce świata”. Na scenie wystąpi Darek Wójcik vel Davidek i Szaweł Lipski Klezmer Quartet.

(czytaj więcej)
27 października 2022 0

Zmiany organizacji ruchu przy cmentarzach. Na co uważać?

Transport publiczny to najlepszy sposób na wygodne poruszanie się po# mieście w czasie Wszystkich Świętych. Kierowcy natomiast muszą liczyć się na spore utrudnienia w ruchu.

(czytaj więcej)
20 października 2022 0

Zapowiedziana jest Wystawa Prezentująca Dorobek Twórców Powiatu Bydgoskiego

26 października odbędzie się wystawa prezentująca dorobek twórców# powiatu bydgoskiego. Patronat honorowy objął Wojciech Porzych.

(czytaj więcej)
12 października 2022 0

Zostanie zmienona lokalizacja zebrania wiejskiego. Gdzie się odbędzie?

W związku z niedostępnością świetlicy w# Łochowie w dniu 13 października celem odbycia wspólnego zebrania wiejskiego mieszkańców Lisiego Ogona, Łochowa i Łochowic zebranie wiejskie zaplanowane na dzień 13.10.2022 r. odbędzie się w świetlicy w Łochowicach ul. Spokojna o godz. 18:00.

(czytaj więcej)
12 października 2022 0

Zmiany w kursowaniu autobusów. Od tej pory będą częściej jeździły

Zostały wprowadzone zmiany w kursowaniu autobusów linii międzygminnych. Będą# dodatkowe kursy dla linii 92, 91, 96 oraz 42.

(czytaj więcej)