Dziś mamy 30 marca 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

24 lutego 2023 0

Zwrot VAT za gaz ziemny. Można składać wnioski o refundację kosztów

Zwrot podatku VAT naliczonego w rachunkach za gaz ziemny# w 2023 r. dla gospodarstw domowych przewiduje ustawa o szczególnej ochronie odbiorców paliw gazowych. Zwrotu VAT za wyższą cenę gazu nie otrzymają jednak wszyscy, ponieważ w tym przypadku decydują kryteria dochodowe. Weryfikacją składanych wniosków od mieszkańców oraz wydawaniem decyzji kwalifikującej do zwrotu podatku VAT odbiorcom, zajmują się samorządy. Referat Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Białe Błota do 15 lutego przyjął łącznie osiem takich wniosków.

(czytaj więcej)
14 lutego 2023 0

Uwaga mieszkańcy! Przerwa w dostawie wody

Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych Informuje, że w# związku z pracami na sieci wodociągowej prowadzonymi podczas budowy utwardzenia ulicy Białobłockiej w miejscowości Kruszyn Krajeński w dniach 15.02.2023 – 16.02.2023 w godz. 8:00-16.00 będą następować przerwy w dostawie wody w ulicach: Białobłocka, Osiedlowa, Gerberowa, Osikowa, Leśna.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2023 0

Finał w najbliższą niedzielę. Przed nami Bieg Serc, koncerty i licytacje

Już tylko kilka dni dzieli nas od XXXI finału Wielkiej #Orkiestry Świątecznej Pomocy, która zagra pod hasłem „Żyj zdrowo w zdrowym świecie”. Wolontariusze zbierać będą pieniądze na rzecz skutecznej walki z sepsą- gwałtowną reakcją organizmu na zakażenie, które bezpośrednio zagraża życiu pacjenta. Kluczowe jest więc wyposażenie szpitali w sprzęt najnowszej generacji, umożliwiający podjęcie skutecznej walki z drobnoustrojowym zakażeniem organizmu człowieka.

(czytaj więcej)
17 stycznia 2023 0

Dzień Babci i Dziadka. Zapraszamy dziadków z wnukami na koncert

Serdecznie zapraszamy wszystkie drogie Babcie i miłych Dziadków razem ze swoimi wnukami na Koncert z okazji Waszego święta.

(czytaj więcej)
13 stycznia 2023 0

Zmiany na liniach międzygminnych. Kolejne propozycje do konsultacji

Wprowadzone od 12 października ub.r. zmiany w siatce połączeń# linii międzygminnych poddawane są ciągłej analizie i konsultacjom. Zgodnie z Aneksem do Porozumienia Międzygminnego zawartym przez Wójta Gminy Białe Błota z Prezydentem Bydgoszczy zmieniła się m.in. częstotliwość oraz trasa linii nr 91 i 96. Wprowadzona została również nowa, dookólna linia nr 42. Zmiany objęły także kursowanie linii 90 i 92. Dotyczą one korekty tras, zwiększono również częstotliwość połączeń.

(czytaj więcej)
09 stycznia 2023 0

Zapytaj o zasiłki, świadczenia i ulgi. Skorzystaj z dyżurów telefonicznych ZUS

Mieszkańcy województwa mogą skorzystać z eksperckich# dyżurów telefonicznych, które odbędą się w tym tygodniu. Tematyka dotyczyć będzie zasiłków, świadczeń emerytalno-rentowych, ulgi na start, świadczeń dla rodzin, zasad podlegania dobrowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu, a także zasad wypełniania i korygowania dokumentów ubezpieczeniowych.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

Spowodowała kolizję, a później uciekała przed patrolem. Była nietrzeźwa

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 42-letniej #bydgoszczance, która mając niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie spowodowała kolizję. Na tym jednak nie koniec. Kobieta uciekała przed powiadomionym o zdarzeniu patrolem popełniając przy tym kolejne wykroczenia.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Pokaż, jak świętujesz 11 listopada – konkurs na relację z celebracji

W ramach akcji ,,Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego organizuje konkurs na relację z celebrowania Narodowego Święta Niepodległości.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

Wydarzenia na 11 listopada. Całe województwo będzie świętować

Zbliża się Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy dzień, kiedy wszyscy, we wspólnym gronie, dumnie będziemy# dumnie celebrować kolejną rocznicę wolnej Polski. Zapraszamy do udziału w licznych uroczystościach patriotycznych, koncertach i warsztatach. Ponadto w naszym województwie udało się połączyć tradycyjne obchody niepodległościowe z rodzinnymi spotkaniami przy stole zastawionym daniami z gęsiny. Już w piątek rusza Festiwal Gęsiny w Przysieku (powiat toruński).

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

Zbliża się bieg niepodległości. Maksymalnie może się zapisać 200 osób

Przypadające w najbliższy piątek Narodowe Święto Niepodległości, można uczcić na# wiele sposobów. Dariusz Fundator, Wójt Gminy Białe Błota zachęca by świętować aktywnie, zgłaszając swój udział w Biegu Niepodległości.

(czytaj więcej)
08 listopada 2022 0

Aplikacja „Zadbana Gmina”. Na czym ona polega?

Nowa aplikacja umożliwiająca przesyłanie zgłoszeń dotyczących drobnych awarii lub# innych zdarzeń na terenie gminy Białe Błota jest już aktywna. Zgłoszenia mieszkańcy mogą przesyłać za pośrednictwem przeglądarki internetowej, mając dostęp do komputera stacjonarnego. Wystarczy wpisać adres: zadbanagmina.bialeblota.pl. Do pobrania jest również aplikacja na urządzenia mobilne „Zadbana Gmina”-ze sklepu Play oraz App Store.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Kolejny cykl „Poznaj Gigantów”. Tym razem jest o lekarzach

Są przykładem i inspiracją dla kolejnych pokoleń. Cykl edukacyjny# Urzędu Marszałkowskiego „Giganci Kujaw i Pomorza” to seria spotkań online promujących zasłużone postaci związane z naszym regionem. W ramach tegorocznej edycji poznamy sylwetki działających na rzecz rozwoju medycyny. Zapraszamy także do udziału w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”. Rozpoczął się nabór

Rozpoczął się nabór wniosków w ramach programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej pn. "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" – edycja 2023.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Seminaria dla jednostek samorządu. Jak się zapisać?

Już od blisko roku gmina Białe Błota współpracuje aktywnie z# Instytutem Prawa i Ekonomii Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Jej ramy określa list intencyjny, jaki Wójt Gminy podpisał z uczelnią w listopadzie ubiegłego roku. Zadeklarowano wtedy rozpoczęcie pełnej współpracy, m.in. w zakresie promocji przedsięwzięć podejmowanych przez Instytut Prawa i Ekonomii, a także prowadzenie wspólnych działań badawczo- konsultacyjnych.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Wolontariusz Powiatu Bydgoskiego 2022. Jak wziąć udział w konkursie?

Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy – Wydział Promocji, Kultury i Sportu, zaprasza do wzięcia udziału w Konkursie „Wolontariusz Powiatu Bydgoskiego 2022”.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Jutro zmiany w funkcjonowaniu linii międzygminnych. Jakie one są?

Aneks do Porozumienia Międzygminnego o wspólnej realizacji komunikacji miejskiej na# obszarze gminy Białe Błota i miasta Bydgoszczy, który podpisał wójt gminy Białe Błota z prezydentem miasta Bydgoszczy, wprowadza kluczowe zmiany w siatce połączeń linii międzygminnych już od soboty, 5 listopada. Zmieni się m.in. częstotliwość oraz trasa linii nr 91 i 96. Wprowadzona zostanie również nowa, dookólna linia nr 42.

(czytaj więcej)
03 listopada 2022 0

Gmina szykuje się do dystrybucji węgla po niższej cenie

Prezydent podpisał 2 listopada 2022r. przyjętą przez Sejm ustawę o# dystrybucji węgla przez samorządy. Wcześniej posłowie uwzględnili część poprawek zgłoszonych przez Senat. Mają one m.in. ułatwić samorządom preferencyjną sprzedaż węgla oraz rozstrzygają problem jego zakupu przez gospodarstwa domowe, funkcjonujące pod jednym adresem w odrębnych lokalach.

(czytaj więcej)
03 listopada 2022 0

Kolejne zmiany w kursowaniu autobusów. Wjedzie nowa linia 42

Aneks do Porozumienia Międzygminnego o# wspólnej realizacji komunikacji miejskiej na obszarze Gminy Białe Błota i Miasta Bydgoszczy, podpisał wójt gminy Białe Błota oraz prezydent miasta Bydgoszczy. Zakłada on m.in. zmianę częstotliwości oraz tras linii nr 91 i 96, a także wprowadzenie nowej linii nr 42.

(czytaj więcej)