Dziś mamy 15 sierpnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

11 sierpnia 2022 0

Możesz zostać ratownikiem wodnym. Od czego zacząć?

WOPR-owcy czekają na mieszkańców regionu, którzy chcą wziąć udział w# kursach zawodowych dla ratowników, sterników motorowodnych lub płetwonurków i uzyskać certyfikat kwalifikowanej pierwszej pomocy. Projekt zyskał 3,5 miliona złotych wsparcia ze środków unijnych w ramach marszałkowskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Ruszają kolejne nabory.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2022 0

Ostatni „gwizdek” aby złożyć wniosek o środki na Centra Opiekuńczo-Mieszkalne

Jeszcze przez tydzień – do 16 sierpnia br. – trwa nabór wniosków o# środki na utworzenie i wyposażenie centrum w ramach programu „Centra opiekuńczo-mieszkalne”. – Zachęcam gminy i powiaty do dołączenia do programu, wspólnie uda nam się stworzyć bezpieczną przestrzeń dla wielu osób z niepełnosprawnościami – mówi Paweł Wdówik, wiceminister rodziny i polityki społecznej oraz pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych.

(czytaj więcej)
11 sierpnia 2022 0

Nowa zakładka poświęcona efektywności energetycznej. Jakie są tam informacje?

Rekordowe ceny paliw w ostatnich miesiącach, skokowe podwyżki cen# prądu i gazu liczone w setkach procent- to gospodarcze i geopolityczne konsekwencje agresji Rosji na Ukrainę, które w coraz większym stopniu dotykają nasze domowe budżety. W tej sytuacji zupełnie nowego znaczenia nabiera kwestia poprawy efektywności energetycznej budynków, jako sposób na obniżenie kosztów ogrzewania.

(czytaj więcej)
10 sierpnia 2022 0

Pielgrzymka rowerowa do Byszewa. Na miejscu będzie koncert Maryjny

15 sierpnia odbędzie się uroczysty koncert wykonany przez Kwartet Virtuoso w# Byszewie. Będzie temu też towarzyszyć IV Rowerowa Pielgrzymka do Byszewa.

(czytaj więcej)
08 sierpnia 2022 0

Wakacje z Ekstraligą w gminie. Zajęcia poprowadzą zawodniczki ze Sportisu

Zawodniczki ekstraligowego zespołu KKP# Sportis Bydgoszcz przeprowadzą gry i zabawy sportowe na boisku Orlik 2012 w Białych Błotach i w Łochowie.

(czytaj więcej)
08 sierpnia 2022 0

Skończyły się środki na dofinansowania wymiany pieców. Przekroczono budżet

Przekroczono budżet gminy wydawaniem środków na realizację# wniosków o dotację na wymianę pieca w 2022 roku, dla mieszkańców i przedsiębiorców. Będzie można na nowo je składać w 2023 roku.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2022 0

Duże prawdopodobieństwo burzy z gradem! Kiedy się ich spodziewać?

Od godz. 22:00 dnia 05.08.2022 do godz. 06:00 dnia 06.08.2022, prognozowane są# burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2022 0

Uczniowie mają szanse sięgnąć po stypendia. Około 1.5 tys. otrzyma pieniądze

Nawet 5 tysięcy złotych mogą otrzymać najbardziej pracowici i# utalentowani uczniowie kujawsko-pomorskich szkół. Roczne stypendia przyznawane są w ramach trzech marszałkowskim programów. Wakacje to dobry czas na przygotowanie niezbędnych dokumentów. Wnioski będzie można składać od 1 września.

(czytaj więcej)
02 sierpnia 2022 0

Dwa dni bez wody dla mieszkańców. Urząd uprzedza o jej braku

Prowadzone prace przy rozbudowie sieci wodociągowej będą przyczyną przerw w# dostawach wody, do jakich dojdzie w środę i czwartek (3 i 4 sierpnia) w Łochowie. Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych informuje, że w tych dniach nastąpi przerwa w dostawach wody do mieszkańców posesji przy ulicy Leszczynowej (od ul. Pagórek do Dębowej).

(czytaj więcej)
02 sierpnia 2022 0

25 sierpnia pierwsze 14. emerytury. Nie trzeba będzie składać wniosków

Już w tym miesiącu, 25 sierpnia, ZUS rozpocznie wypłatę #14. emerytury. Świadczenie zostanie wypłacone z urzędu. Oznacza to, że nie trzeba składać żadnego wniosku, aby otrzymać pieniądze.

(czytaj więcej)
28 lipca 2022 0

Do końca lipca można składać wnioski o odbiór azbestu

Program usuwania wyrobów zawierających azbest realizuje Gmina Białe Błota, korzystając z #finansowego wsparcia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. To część ogólnopolskiego programu, który zakłada stopniowe usuwanie tej szkodliwej substancji- tym razem w perspektywie lat 2021- 2023.

(czytaj więcej)
25 lipca 2022 0

Plac przy „Wróżce” został zamknięty. Jaka jest alternatywa?

Informujemy, iż w związku z konserwacją urządzeń na# terenie Gminnego Przedszkola „Wróżka” plac zabaw został zamknięty.

(czytaj więcej)
25 lipca 2022 0

Można zarejestrować pojazd w Ośrodku Zamiejscowym Wydziału Komunikacji

Uprzejmie informujemy, że w dniach 25.07. – 29.07.2022 r. mieszkańcy gminy# Białe Błota mogą zarejestrować pojazd również w Ośrodku Zamiejscowym Wydziału Komunikacji w:

(czytaj więcej)
25 lipca 2022 0

Do 30 listopada można składać wnioski o 300 zł

Termin na złożenie wniosku o świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start” upływa z# ostatnim dniem listopada. Wnioski złożone do końca sierpnia ZUS rozpatrzy najpóźniej 30 września.Jeśli wniosek nie będzie zawierać błędów, to wypłata środków nastąpi zdecydowanie szybciej.

(czytaj więcej)
21 lipca 2022 0

Nadal problemy z wodą. Trwa usuwanie awarii

Trwa usuwanie awarii, jaka nastąpiła podczas robót budowlanych przy rozbudowie sieci wodociągowej.

(czytaj więcej)
21 lipca 2022 0

Konkurs wojewódzki na najbardziej pomysłowe witacze

W sierpniu rolnicy dziękują za plony i świętują – to czas dożynek. Na# wsiach pojawiają się wówczas instalacje zwane witaczami. Marszałek Piotr Całbecki po raz czwarty zaprasza sołectwa do udziału w konkursie „Pomysłowy witacz dożynkowy 2022”, na zwycięzców czekają nagrody finansowe.

(czytaj więcej)
21 lipca 2022 0

Może dzisiaj wystąpić hałas. Trwają kolejne testy lotnicze

Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego, na podstawie informacji #przekazanych przez Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr. 2 S.A. uprzedza mieszkańców o planowanym na dziś oblocie samolotu. Testy lotnicze mają rozpocząć się ok. godz. 8:15 i potrwają do 19:00.

(czytaj więcej)
20 lipca 2022 0

Zbliża się nadzwyczajna sesja Rady Gminy. Jakie tematy będą poruszone?

Wyrażenie opinii w sprawie projektu Audytu krajobrazowego dla #województwa kujawsko- pomorskiego oraz uchwała w sprawie zaliczenia drogi do kategorii dróg gminnych, to dwa główne punkty obrad nadzwyczajnej sesji Rady Gminy Białe Błota.

(czytaj więcej)