Dziś mamy 27 stycznia 2023, piątek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

23 stycznia 2023 0

Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dziękujemy za Waszą obecność

Z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowaliśmy #20 stycznia 2022 r. koncert w Łochowie. Połączyliśmy go z działaniami plastycznymi tj. malowaniem toreb dla ukochanych Babć i Dziadków.

(czytaj więcej)
08 listopada 2022 0

Koty, roboty i koszyki. Dzieci uczestniczyły w pracach plastycznych.

W świetlicy w Łochowie miejscowe dzieci biorą udział w różnorodnych# zajęciach manualno-plastycznych. GCK w Białych Błotach udostępniło ich nowe dzieła.

(czytaj więcej)
21 października 2022 0

Młodzież czytała „Ballady i romanse”. W tym celu czas spędziła w czytelni

19 października młodzież z klasy 8 z Szkoła Łochowo uczyła się pilnie jak Adam Mickiewicz w# Wilnie – w naszej bibliotecznej kawiarence literackiej. W nastrój grozy i fantastyki wprowadziły nas kryminalne i ludowe opowieści wieszcza. Podstawowym celem spotkania było zainteresowanie uczniów balladami Mickiewicza. Analizowaliśmy także postawy bohaterów i zastanawialiśmy się, czy są aktualne i bliskie współczesnym młodym ludziom.

(czytaj więcej)
21 października 2022 0

Film o bł. ks. Jerzym Popiełuszce. Odbyła się premiera w Bydgoszczy

W środę 19 października, w 38. rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki w# Urzędzie Wojewódzkim odbyła się premiera filmu dokumentalnego Mirosława Basaja produkcji TVP pt. „Jerzy, słowa przerwane…”. Organizatorami pokazu byli Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz Dyrektor TVP3 Bydgoszcz Michał Rybicki.

(czytaj więcej)
19 października 2022 0

Piękno przyrody uwiecznione przez fotografików. Zostali nagrodzeni

Wczoraj (18 października) w Urzędzie Wojewódzkim odbyło się #uroczyste podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, pn. „Przyroda województwa kujawsko-pomorskiego” – edycja 2022. W uroczystości wzięli udział m.in. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz oraz Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu Ireneusz Stachowiak.

(czytaj więcej)
19 października 2022 0

Panie z KGW prowadziły warsztaty z pieczenia rogali

Panie z KGW Słoneczniki Białe Błota wzięły udział w jesiennych spotkaniach# kreatywnych. 17 października w Cielu wykonywały rogaliki z makiem, lukrem oraz orzechami.

(czytaj więcej)
19 października 2022 0

Dyskusyjny Klub Książki poznał kolejną prozę. Co tym razem omówiono?

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w łochowskiej bibliotece za nami. Tym razem rozmawiałyśmy na temat reportażu ,, Wojna z pięknem. Reportaże o oszpecaniu Szwecji".

(czytaj więcej)
18 października 2022 0

Popłynęli Fantazją. Żeglowali ze spływem Brdy

Ponad dwudziestu uczestników liczył sobie październikowy spływ# Brdą współfinansowany przez Powiat Bydgoski. Wykorzystana została bardzo sprzyjająca pogoda w sobotę. Choć trochę pokropiło spływowicze mieli okazję obejrzeć Bydgoszcz z poziomu rzeki.

(czytaj więcej)
18 października 2022 0

Nagrodzono fotografików. Uwiecznili zabytki powiatu bydgoskiego

Wydział Promocji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w# Bydgoszczy zorganizował w nowej odsłonie I edycję konkursu pn. „Zabytki Powiatu Bydgoskiego w filmie i w fotografii”.

(czytaj więcej)
12 października 2022 0

Czytano poezję Magdaleny Zuehlke. Zaprezentowano tom „W drodze”

W sobotnie popołudnie królowała w GCK poezja, a to dzięki promocji tomiku poetyckiego „W drodze” Magdaleny Zuehlke.

(czytaj więcej)
28 września 2022 0

Pożegnano lato latawcami, dmuchawcami i wiatrem

Już po raz 29. latawce zawładnęły jesiennym niebem nad# Przyłękami, dzięki aktywności organizatorów: Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego, a także Sołtysa i Rady Sołeckiej.

(czytaj więcej)
08 września 2022 0

Jak dzieci bawiły się w wakacje? GCK pokazuje zdjęcia

Wakacje się zakończyły. Z tej okazji Gminne Centrum Kultury podsumowało serię zajęć wakacyjnych, organizowanych dla dzieci w GOK-u.

(czytaj więcej)
07 września 2022 0

Rodzinnie na jeziorze Jezuickim. Popłynęli kajakami

Kajakami wokół jeziora Jezuickiego popłynęli w minioną sobotę (3 września) uczestnicy spływu kajakowego w ramach projektu "Rodzinna turystyka kajakowa", który został dofinansowany przez Powiat Bydgoski.

(czytaj więcej)
07 września 2022 0

Dowiedzieli się jak jedli przodkowie. Przez dwa dni to gotowali to samo

„Kuchnia pałucka od neolitu i w pandemii” to nazwa projektu, w którym# uczestnicy poznawali jak żywili się nasi przodkowie a także mieli okazję samodzielnie przygotowywać posiłki.

(czytaj więcej)
06 września 2022 0

Policzono wszystkie dziki. Zjechali się miłośnicy ciągników

Już dziesiąta edycja spotkania kolekcjonerów rolniczych klasyków „U Sołtysa” w# Łochowicach spotkała się z dużym zainteresowaniem– nie tylko ze strony miłośników zabytkowych maszyn. Organizatorzy na czele z Jackiem Grzywaczem, sołtysem i współzałożycielem „Skansenu Łochowice” zdecydowali o jej uatrakcyjnieniu, poprzez połączenie z ogólnopolskim „Liczeniem Dzików”.

(czytaj więcej)
18 sierpnia 2022 0

Dzieciaki spędziły „Wakacje z Ekstraligą”. Wzięły udział w warsztatach piłkarskich

16 i 17 sierpnia odbyły „Wakacje z Ekstraligą” w gminie Białe Błota przeprowadzone# przez zawodniczki Sportis KKP Bydgoszcz.

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2022 0

Najmłodsi przedstawili historię Mojżesza. Byli uczestnicy z powiatu bydgoskiego

Historia życia Mojżesza była tematem przedstawienia zaprezentowanego przez# młodych uczestników Oazy Rodzin drugiego stopnia w Bańskiej Wyżnej. Finałem była wędrówka rodziców z dziećmi do Ziemi Obiecanej.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2022 0

„Street music” w gminie. Dwa występy jednego dnia

W gminie Białe Błota odbył się „Street Music” – seria dwóch koncertów, w# którym zagrali Ada Rychwalska i Marcin Bączkowski nieopodal Gminnego Centrum Kultury i Beata Godyla w Łochowie.

(czytaj więcej)