Dziś mamy 13 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

05 kwietnia 2024 0

"Czy można zjeść dzieło sztuki?". Konkurs zakończony

Gminne Centrum Kultury w Białych Błotach / Kultura Białe Błota świętuje ten #szczególny dzień.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2024 0

Spotkanie z Joanną Weyna. Biblioteka w Łochowie

Czasami trudno dać rzeczy słowo. Jeszcze większą sztuką jest odpowiednie# dać rzeczy słowo. Umiejętność tę posiadła nasza gościni, pani Joanna Weyna - polonistka, dziennikarka, copywriterka, językoznawczyni i ...sztukmistrzyni języka.

(czytaj więcej)
28 marca 2024 0

Federacja Organizacji Pozarządowych. Wyjazd studyjny do Rzymu

Pani Lidia Pastuszak ze Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Kozielec i Okolic# (po zmianie Stowarzyszenie ALA) reprezentowała Gmina Dobrcz podczas wyjazdu studyjnego do Rzymu Kujawsko - Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

(czytaj więcej)
26 marca 2024 0

"Zasłużony dla Kultury Polskiej". Trzy wyróżnienia

Dnia 25 marca br. w Starostwie Powiatowym w Bydgoszczy podczas Komisji Edukacji, Kultury,# Sportu i Edukacji Społecznej odbyło się uroczyste wyróżnienie osób wyróżniającym się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury z Powiatu Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
26 marca 2024 0

Śniadanie Wielkanocne z Wójtem. Spotkanie w Klubie Seniora+

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijan. Ten czas spędzamy w gronie# najbliższej rodziny. Dziś mieliśmy okazję uczestniczyć w Śniadaniu Wielkanocnym razem z zaproszonymi gośćmi.

(czytaj więcej)
13 marca 2024 0

Seniorzy turystycznie w Bydgoszczy. Wizyta w muzeum

Tak jak wcześniej zapowiadaliśmy wraz z polepszeniem pogody, my# wychodzimy z klubu.

(czytaj więcej)
12 marca 2024 0

Odznaka dla Sołtysa. Dzień Sołtysek i Sołtysów

Sołtysi z całego województwa – mamy ich 2 304 – uczestniczyli w dwóch spotkaniach# z marszałkiem Piotrem Całbeckim, podczas których odebrali odznaki podkreślające rangę i znaczenie pełnionej funkcji.

(czytaj więcej)
11 marca 2024 0

"Tydzień Kobiet" dobiegł końca. Finałowy koncert Ady

W Łochowie odbył się koncert BBjazz Orkiestra. Z Gminnego Centrum Kultury #specjalnie dla Naszych Pań, a cały tydzień świętowano „Tydzień Kobiet”.

(czytaj więcej)
11 marca 2024 0

Sala wypełniona po brzegi. Pokaz kolekcji

Pokaz wiosenno - letniej kolekcji Doroty Kuźnickiej był niewątpliwie atrakcją piątkowego wieczoru w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
08 marca 2024 0

Uczczono Dzień Kobiet. Wizyta Wójta w Klubie Senior+

Dziś w naszych obu klubach Senior+ w Cielu i w Łochowie obchodziliśmy# dzień kobiet.

(czytaj więcej)
06 marca 2024 0

Policjanci na Turnieju Tenisa Stołowego. Promocja zawodu

Na zaproszenie dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 10, przy ulicy Śląskiej 7 w Bydgoszczy,# reprezentacja funkcjonariuszy z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Błonie uczestniczyła w towarzyskim turnieju tenisa stołowego „Ping pong w mundurze i bez munduru“. Rywalizacja była zacięta. Tym razem zwycięską drużyną okazała się reprezentacja szkoły. Impreza była też doskonałą okazją do promowania zawodu policjanta wśród młodzieży.

(czytaj więcej)
05 marca 2024 0

Bieg "Tropem Wilczym". Bydgoscy policjanci pamiętają

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy oraz podległych# komisariatów, wspólnie innymi służbami, dołączyli do biegu „Tropem Wilczym”, upamiętniającym Żołnierzy Wyklętych. Pokonali w mundurach dystans 1963 metrów. Jest on odniesieniem do roku, w którym zginął ostatni, poległy w walce Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak, ps. Lalek.

(czytaj więcej)
01 marca 2024 0

Podsumowanie fantastycznego czasu. Ferie z AP

Wracamy do podsumowania fantastycznych ferii z AP. Łącznie przejechaliśmy# 83 km, zrobiliśmy 54 763 kroków, spędziliśmy na obiektach sportowych 21 godzin i spędziliśmy na zajęciach rozwojowych 7 godzin. Towarzyszyła nam niezliczona ilość uśmiechów.

(czytaj więcej)
29 lutego 2024 0

Spotkanie z uczniami bydgoskiego zakładu. Gośćmi profilaktycy z Policji

Bydgoscy profilaktycy odwiedzili uczniów klas liceum, o profilu mundurowym, w #Bydgoskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego. Celem spotkania było uświadomienie młodzieży jakie konsekwencje niesie za sobą popełnianie czynów zabronionych oraz przybliżenie pracy policjanta.

(czytaj więcej)
29 lutego 2024 0

Rok Przestępny - 29 luty. Raz na cztery lata

Rok przestępny wprowadzono w Polsce w 1582 r. i jest to zasługa papieża#Grzegorza XIII. Pochodził z rodziny kupieckiej, studiował prawo. Przyczynił się do znacznego podniesienia poziomu intelektualnego kleru w swoim czasie.. co nie było rzeczą oczywistą jakby mogło się zadawać.

(czytaj więcej)
28 lutego 2024 0

Spotkanie panią dietetyk. Klub Seniora+

W poniedziałek, 26 lutego w Klubie Senior+ Ciele gościliśmy panią dietetyk. Podczas# spotkania pani Dominika bardzo obszernie mówiła o prawidłowym żywieniu seniorów, o zapobieganiu niedoborów i zaleceniach żywieniowych dla seniorów, o mitach żywieniowych.

(czytaj więcej)
28 lutego 2024 0

Wizyta seniorów w Bydgoszczy. Warsztaty podczas zwiedzania

W powietrzu czuć wiosnę, więc zaczynamy wychodzić z naszego klubu# i zwiedzać okolicę.

(czytaj więcej)
26 lutego 2024 0

Ferie dobiegły końca. Ostatnie atrakcje dla dzieci

Zimowe (choć za oknem prawie wiosna ) ferie dobiegły końca.# W piątek, 23 lutego 2024r. w świetlicy wiejskiej w Cielu pojawiły się kolorowe gąsienice!

(czytaj więcej)