Dziś mamy 25 września 2022, niedziela, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

08 września 2022 0

Jak dzieci bawiły się w wakacje? GCK pokazuje zdjęcia

Wakacje się zakończyły. Z tej okazji Gminne Centrum Kultury podsumowało serię zajęć wakacyjnych, organizowanych dla dzieci w GOK-u.

(czytaj więcej)
07 września 2022 0

Rodzinnie na jeziorze Jezuickim. Popłynęli kajakami

Kajakami wokół jeziora Jezuickiego popłynęli w minioną sobotę (3 września) uczestnicy spływu kajakowego w ramach projektu "Rodzinna turystyka kajakowa", który został dofinansowany przez Powiat Bydgoski.

(czytaj więcej)
07 września 2022 0

Dowiedzieli się jak jedli przodkowie. Przez dwa dni to gotowali to samo

„Kuchnia pałucka od neolitu i w pandemii” to nazwa projektu, w którym# uczestnicy poznawali jak żywili się nasi przodkowie a także mieli okazję samodzielnie przygotowywać posiłki.

(czytaj więcej)
06 września 2022 0

Policzono wszystkie dziki. Zjechali się miłośnicy ciągników

Już dziesiąta edycja spotkania kolekcjonerów rolniczych klasyków „U Sołtysa” w# Łochowicach spotkała się z dużym zainteresowaniem– nie tylko ze strony miłośników zabytkowych maszyn. Organizatorzy na czele z Jackiem Grzywaczem, sołtysem i współzałożycielem „Skansenu Łochowice” zdecydowali o jej uatrakcyjnieniu, poprzez połączenie z ogólnopolskim „Liczeniem Dzików”.

(czytaj więcej)
18 sierpnia 2022 0

Dzieciaki spędziły „Wakacje z Ekstraligą”. Wzięły udział w warsztatach piłkarskich

16 i 17 sierpnia odbyły „Wakacje z Ekstraligą” w gminie Białe Błota przeprowadzone# przez zawodniczki Sportis KKP Bydgoszcz.

(czytaj więcej)
09 sierpnia 2022 0

Najmłodsi przedstawili historię Mojżesza. Byli uczestnicy z powiatu bydgoskiego

Historia życia Mojżesza była tematem przedstawienia zaprezentowanego przez# młodych uczestników Oazy Rodzin drugiego stopnia w Bańskiej Wyżnej. Finałem była wędrówka rodziców z dziećmi do Ziemi Obiecanej.

(czytaj więcej)
05 sierpnia 2022 0

„Street music” w gminie. Dwa występy jednego dnia

W gminie Białe Błota odbył się „Street Music” – seria dwóch koncertów, w# którym zagrali Ada Rychwalska i Marcin Bączkowski nieopodal Gminnego Centrum Kultury i Beata Godyla w Łochowie.

(czytaj więcej)
04 sierpnia 2022 0

Warsztaty w ramach „Wakacji z Kulturą”. Co tym razem zrobiły dzieci?

Dzieci brały udział w zajęciach manualno-plastycznych. Spod rąk uczestników# warsztatów wyszły różnorodne figurki z tkanin i praktyczne przedmioty.

(czytaj więcej)
11 lipca 2022 0

730 dzieci na półkoloniach. Razem spędziły dobrze czas

Dużym powodzeniem cieszyły się gminne półkolonie zorganizowane u# progu wakacji. Uczestniczyło w nich blisko 730 podopiecznych podzielonych na 51 grup. Półkolonie zostały zorganizowane staraniem gminy Białe Błota, podległych jej szkół oraz GCK, Centrum Obsługi Edukacji i Sportu, przy współudziale Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

(czytaj więcej)
07 lipca 2022 0

Półkoloniści w „Ogrodzie przypraw doktora Kumary”. Mieli zabawne zajęcia

Wakacje to czas podróży — tych małych i tych wielkich. Półkoloniści w# Łochowie udali się...na Sri Lankę. Wszystko to za sprawą warsztatów plastyczno- literackich „Ogród przypraw doktora Kumary” realizowanych w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

(czytaj więcej)
07 lipca 2022 0

Wybrano laureatów konkursu na najpiękniejszy ogród. Kto zwyciężył?

Przybywa chętnych zainteresowanych udziałem w# konkursie ogrodniczym. Jego najnowsza edycja pod hasłem: „Najpiękniejszy ogród w powiecie bydgoskim” ma już swoich pierwszych laureatów. W trakcie ubiegłorocznej rywalizacji, gmina Białe Błota nagrodziła właścicielki najpiękniejszych ogrodów z Ciela, Kruszyna Krajeńskiego i Murowańca. W trakcie XXIII edycji konkursu wyłoniliśmy już kolejnych laureatów, w ramach gminnego etapu.

(czytaj więcej)
01 lipca 2022 0

Powitanie lata w Cielu. Uczestnicy spędzili noc grając w piłkę

Staraniem sołtysa i rady sołeckiej w Cielu, przy współpracy z# UKS „Czapla” zorganizowano dla mieszkańców Powitanie Lata z Sołectwem Ciele. Przedsięwzięcie organizacyjnie wsparło Centrum Obsługi Edukacji i Sportu. Do akcji dołączyli także druhowie ochotnicy z OSP Białe Błota i Łochowo. Puchary dla zwycięzców ufundowali natomiast radni rady gminy Białe Błota.

(czytaj więcej)
29 czerwca 2022 0

Popłynęli z wiankami. Ruszyli w kajakach podczas nocy świętojańskiej

Tradycji obrzędów Nocy Świętojańskiej dopełnili organizatorzy spływu kajakowego w# Łochowie. Impreza pod hasłem „SPŁYW- WIANKI 22”, zorganizowana staraniem pasjonatów Przystani Łochowo zgromadziła 36 uczestników. Ci, którzy odpowiedzieli na zaproszenie mogli doświadczyć piękna i bliskości Natury, podziwiając okolice malowniczego odcinka kanału i przystani w Łochowie.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

Kwaśnica na 1. miejscu! „Słoneczniki” wygrały w kategorii gotowych potraw

Koło Gospodyń Wiejskich „Słoneczniki” zdobyło pierwsze miejsce na# tegorocznej edycji Jarmarku Produktów Lokalnych w Sicienku, za Kwaśnicę Kujawską w konkursie pt. „Smaki Trzech Dolin”.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2022 0

Pralka, forteca, i urząd gminy. Co jeszcze można zrobić ze śmieci?

Nagrody w konkursie pod hasłem: „Śmieci mniej- ziemi lżej”# organizowanym pod patronatem Wójta Gminy Białe Błota Dariusza Fundatora przez Referat Ochrony Środowiska, otrzymali tym razem uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2022 0

Rozstrzygnięto konkurs „Śmieci mniej – Ziemi lżej”. Prace dzieci zawinęły w urzędzie

Dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych cieszył się# konkurs, zorganizowany staraniem Referatu Ochrony Środowiska pod patronatem wójta gminy Białe Błota Dariusza Fundatora. Konkursowe hasło: „Śmieci mniej- Ziemi lżej” podziałało na wyobraźnię.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2022 0

Rowerowa Majówka rozpoczęła sezon. Trasa pobiegła przez teren dwóch gmin

Dużym sukcesem okazała się dziewiąta edycja# Rodzinnej Majówki Rowerowej, zorganizowana staraniem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Przyłęk. W niedzielne popołudnie przy plenerowej scenie Szkoły Podstawowej w Przyłękach stawiło się 115 osób.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2022 0

„Akademia Bezpieczeństwa – bezpieczne wakacje” z policjantami

W dniach 07 – 09 czerwca na terenie LPKiW „Myślęcinek” prowadzona jest# akcja pn. „Akademia Bezpieczeństwa – bezpieczne wakacje”. W akcji uczestniczą uczniowie ze szkół podstawowych z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego.

(czytaj więcej)