Dziś mamy 4 października 2023, środa, imieniny obchodzą:

Fakty

29 września 2023 0

Ul. Ptasia przekazana. Budowa ulicy zakończy się w maju

Już niedługo ruszy budowa ulicy Ptasiej w Murowańcu.# Dziś teren pod realizację zadania został przekazany wykonawcy. I etap obejmuje budowę na odcinku od ul. Łochowskiej do ul. Strusiej. Wartość inwestycji to 2 mln 610 tys. 34, 54 zł brutto.

(czytaj więcej)
29 września 2023 0

Finałowa Gala Orlen dla strażaków 2023. Druhowie odebrali czek

25 września 2023 roku zapisze się na zawsze w karatch historii Ochotniczej Straży Pożarnej w Łukowcu.

(czytaj więcej)
29 września 2023 0

Najpiękniejszy ogród w powiecie bydgoskim. Reprezentantka gminy na podium

W czwartek 21.09.2023 r. w Zespół Szkół Agro-Ekonomicznych Karolewo wręczono nagrody za udział w konkursie „Najpiękniejszy ogród w powiecie bydgoskim”.

(czytaj więcej)
25 września 2023 0

„Ziemniak w tradycji kuchni Pomorza i Kujaw”. Panie z gminy wyróżnione

Z radością informujemy, że dwie panie ze Stowarzyszenia #Aktywne Trzemiętowo otrzymały wyróżnienia podczas konkursu kulinarnego „Ziemniak w tradycji kuchni Pomorza i Kujaw” zorganizowanego 17 września 2023 r. przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie w ramach wydarzenia Barwy lata – Dary jesieni oraz Święta Ziemniaka.

(czytaj więcej)
15 września 2023 0

Ponad 3,7 mln euro dla gminy. Na co zostaną przeznaczone?

W czwartek 7 września Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki i Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Zbigniew Ostrowski# oraz reprezentujący związek Zintegrowane Inwestycje Terytorialne Bydgoskiego Obszaru Funkcjonalnego (ZIT BydOF) prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski podpisali opiewające na kwotę prawie 110 milionów euro porozumienie dotyczące inwestowania środków naszego programu regionalnego 2021-2027 przeznaczonych dla obszaru Metropolii Bydgoszcz w ramach polityki terytorialnej.

(czytaj więcej)
15 września 2023 0

Szansa na mniejsze korki. Ulica Duńska już odebrana!

W miniony piątek obchodziliśmy Dzień Dobrych# Wiadomości i z tego też dnia mamy informację, która z pewnością ucieszy mieszkańców dojeżdżających do Bydgoszczy. W piątek odbył się odbiór techniczny ulicy Duńskiej, której rozbudowę rozpoczęto w listopadzie ubiegłego roku.

(czytaj więcej)
15 września 2023 0

Podziękowanie za wkład w organizację Święta Gminy. Spotkanie z wójtem

12 września 2023r. w Gminnym Centrum Kultury #w Białych Błotach Wójt Dariusz Fundator podziękował gminnym jednostkom organizacyjnym, instytucjom wspierającym oraz organizacjom pozarządowym za ich zaangażowanie i współpracę podczas organizacji Święta Gminy połączonego z jubileuszem 50-lecia gminy Białe Błota.

(czytaj więcej)
15 września 2023 0

Zmiany w parafii. Rafał Muzolf został nowym proboszczem

Biskup ordynariusz Krzysztof Włodarczyk mianował #ks. dr. Rafała Muzolfa, dotychczasowego wikariusza parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Bydgoszczy, proboszczem parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Cielu.

(czytaj więcej)
25 lipca 2023 0

Pani Irena świętowała setne urodziny. Mieszkanka Stronna otrzymała medal

Irena Radecka ze Stronna (gmina Dobrcz)# dołączyła do grona stuletnich mieszkańców naszego regionu, uhonorowanych marszałkowskim medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis, świadków odradzającej się ojczyzny. Medal jubilatce w imieniu marszałka Piotra Całbeckiego wręczył (10 lipca) radny województwa Tadeusz Pogoda.

(czytaj więcej)
17 lipca 2023 1

Opłaty za śmieci. W której gminie mieszkańcy płacą najmniej?

Sprawdzamy, jak kształtują się opłaty za odbiór odpadów komunalnych w poszczególnych gminach powiatu bydgoskiego.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2023 0

Powiatowe Zawody Strażacko-Pożarnicze za nami. Kto w tym roku zwyciężył?

Dnia 25 czerwca br. na Stadionie Miejskim w Koronowie odbyły się Powiatowe Zawody Strażacko - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2023 0

655 Urodziny Koronowa. Trzy dni świętowania za nami

Koronowo w tym roku obchodzi 655 rocznicę# nadania praw miejskich. Obchody zapoczątkowane w grudniu 2022 roku wydarzeniami w Kruszwicy oraz uroczystą sesją Rady Miejskiej trwają. 3 dni świętowania odbyły się w dniach 16 – 18 czerwca.

(czytaj więcej)
20 czerwca 2023 0

Diamentowe i złote lata wspólnego życia. Świętowało sześć par

Siła uczucia jest niezmienna i wielka, wzajemne# zaś zauroczenie i fascynacja pozostaje, mimo upływu lat naznaczonych codziennością. O godnej naśladowania, pięknej miłości świadczą sami Jubilaci, uhonorowani przez Prezydenta RP medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Osobiste gratulacje małżonkom składał Dariusz Fundator, Wójt Gminy Białe Błota razem Anną Skwarską, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego. W gościnnych wnętrzach Gminnego Centrum Kultury przyjęto z honorami sześć par, które obchodziły swój okrągły jubileusz.

(czytaj więcej)
02 czerwca 2023 0

Miasteczko Rowerowe otwarte. Obszar podzielony na 3 strefy

W dniu 29.05.2023 r. dokonaliśmy odbioru końcowego inwestycji polegającej na budowie Miasteczka Rowerowego w Łochowie.

(czytaj więcej)
15 maja 2023 0

Rusza budowa nowego ciągu pieszo-rowerowego. Inwestycja za 12,4 mln zł

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad# podpisała umowę z firmą STRABAG, która została wykonawcą nowego ciągu pieszo-rowerowego na drodze krajowej nr 25 na odcinku Brzoza - Nowa Wieś Wielka. Wartość zadania to 12,4 mln zł.

(czytaj więcej)
11 maja 2023 0

Borowikowa w Zielonce. Finał inwestycji już blisko

Drugi etap budowy ulicy Borowikowej zbliża się do końca. Inwestycja# realizowana przez Gminę Białe Błota, obejmuje gruntowną przebudowę odcinka drogi o długości ok. 790 m. Po jej zakończeniu ulica Borowikowa w Zielonce zostanie włączona do układu komunikacyjnego dróg dojazdowych na terenie gminy.

(czytaj więcej)
11 maja 2023 0

Pieczyska – strefą płatnego parkowania! Od kiedy?

Przy plaży w Pieczyskach powstanie sezonowa strefa płatnego# parkowania. Opłatą objęte będą również drogi gminne w mieście Koronowo. Strefa obowiązywać będzie od 1 czerwca do 15 września.

(czytaj więcej)
25 kwietnia 2023 0

Sieć szerokopasmowego internetu. Problemy z rozbudową?

Od chwili podpisania przez Gminę Białe Błota listu intencyjnego# z NEXERĄ, operatorem, który zajmuje się budową sieci umożliwiającej podłączenie odbiorców do szerokopasmowego internetu, minął już rok. Biorąc pod uwagę jego treść, swoje prace inwestycyjne operator miał kontynuować w lutym tego roku, zapewniając możliwość podłączenia nowym odbiorcom w południowej części gminy.

(czytaj więcej)