Dziś mamy 3 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:

Fakty

02 czerwca 2023 0

Miasteczko Rowerowe otwarte. Obszar podzielony na 3 strefy

W dniu 29.05.2023 r. dokonaliśmy odbioru końcowego inwestycji polegającej na budowie Miasteczka Rowerowego w Łochowie.

(czytaj więcej)
15 maja 2023 0

Rusza budowa nowego ciągu pieszo-rowerowego. Inwestycja za 12,4 mln zł

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad# podpisała umowę z firmą STRABAG, która została wykonawcą nowego ciągu pieszo-rowerowego na drodze krajowej nr 25 na odcinku Brzoza - Nowa Wieś Wielka. Wartość zadania to 12,4 mln zł.

(czytaj więcej)
11 maja 2023 0

Borowikowa w Zielonce. Finał inwestycji już blisko

Drugi etap budowy ulicy Borowikowej zbliża się do końca. Inwestycja# realizowana przez Gminę Białe Błota, obejmuje gruntowną przebudowę odcinka drogi o długości ok. 790 m. Po jej zakończeniu ulica Borowikowa w Zielonce zostanie włączona do układu komunikacyjnego dróg dojazdowych na terenie gminy.

(czytaj więcej)
11 maja 2023 0

Pieczyska – strefą płatnego parkowania! Od kiedy?

Przy plaży w Pieczyskach powstanie sezonowa strefa płatnego# parkowania. Opłatą objęte będą również drogi gminne w mieście Koronowo. Strefa obowiązywać będzie od 1 czerwca do 15 września.

(czytaj więcej)
25 kwietnia 2023 0

Sieć szerokopasmowego internetu. Problemy z rozbudową?

Od chwili podpisania przez Gminę Białe Błota listu intencyjnego# z NEXERĄ, operatorem, który zajmuje się budową sieci umożliwiającej podłączenie odbiorców do szerokopasmowego internetu, minął już rok. Biorąc pod uwagę jego treść, swoje prace inwestycyjne operator miał kontynuować w lutym tego roku, zapewniając możliwość podłączenia nowym odbiorcom w południowej części gminy.

(czytaj więcej)
25 kwietnia 2023 0

„Nie chcemy być wykluczeni z życia społecznego...” Za mało kursów

Mieszkańcy gminy Białe Błota, a zwłaszcza Łochowa, Łochowic i Lisiego Ogona#, nadal dopominają się zwiększenia ilości kursów autobusów miejskich do Bydgoszczy. Białobłocka gminna rada uznała petycję wielokrotną w tej sprawie za zasadną, ale uchwałę ma wykonać wójt.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2023 0

Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Etap okręgowy za nami

W minioną sobotę (22.04.2023) w Szkole Podstawowej nr 2 w Koronowie# odbył się etap okręgowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Eliminacje okręgowe były świetnym powodem do tego, aby wszystkim uczestnikom wspomnieć o ogólnopolskiej akcji „Jednośladem Bezpiecznie do celu”.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2023 1

Mieszkańcy protestują! Aby plaża była dla wszystkich!

Mieszkańcy Samociążka i okolic protestują przeciwko# planom sprzedaży plaży w Samociążku, którą dzierżawi spółka ENEA. Domagają się, aby plaża była publiczna – najlepiej należąca do gminy Koronowo. W zeszłym tygodniu Rada Miejska w Koronowie nie zgodziła się na zaciągnięcie kredytu, aby pozyskać pieniądze na wykup plaży.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2023 0

Harczenko zrezygnowała. Radna złożyła mandat

Radna z Łochowa Patrycja Harczenko-Staszewska złożyła mandat.

(czytaj więcej)
11 kwietnia 2023 2

Uroczyste wręczenie promes. Strażacy zakupią nowy samochód

W dniu 7 kwietnia 2023r. w Komendzie Powiatowej# Państwowej Straży Pożarnej w Świeciu odbyło się uroczyste wręczenie promes na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP z województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
31 marca 2023 0

Nowy mieszkaniec gminy. W sam raz na wiosnę

Z radością przyjęliśmy nowego obywatela, który powiększył grono# mieszkańców Gminy Białe Błota, mogącej pochwalić się dodatnim przyrostem naturalnym, na tle demograficznych danych w skali całego kraju. Wójt Dariusz Fundator powitał w sali konferencyjnej urzędu szczęśliwych rodziców: Witolda i Magdę Białkowskich z dwumiesięcznym synem Ignacym.

(czytaj więcej)
31 marca 2023 0

Pierwszy odcinek gotowy na wiosnę. Przebudowa ulicy na półmetku

Przebudowa ulicy Myśliwskiej w Cielu przekroczyła półmetek. # Gotowe są już poszczególne odcinki, ekipy budowlane układają również nowe chodniki, powstała także część nowych zjazdów do sąsiadujących z ulicą posesji.

(czytaj więcej)
31 marca 2023 0

Dla zasłużonych mieszkańców regionu. Odznaczenia państwowe

W dniu 30 marca 2023r. w Urzędzie Wojewódzkim odbyła się uroczystość# wręczenia odznaczeń państwowych mieszkańcom województwa kujawsko-pomorskiego, którzy swoją pracą i działalnością społeczną przyczyniają się do rozwoju Polski i poprawy jakości życia mieszkańców naszego regionu. Odznaczenia wręczył Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Radosław Kempinski.

(czytaj więcej)
27 marca 2023 0

Aby było bezpieczniej. Przed przedszkolem będą progi zwalniające!

Zapewne jeszcze w tym roku zamontowane zostaną progi zwalniające na ulicy Jaworowej przed przedszkolem w Zielonce.

(czytaj więcej)
17 marca 2023 0

Posterunek Policji w Niemczu. Porozumienie i umowa na budowę podpisane

Wczoraj, 16.03.2023 r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji #w Bydgoszczy podpisano ważne porozumienie i umowę. Na ich podstawie wkrótce w Niemczu wybudowany zostanie nowy Posterunek Policji.

(czytaj więcej)
16 marca 2023 0

Gospodarz wsi, służący lokalnej społeczności. Wojewódzki Dzień Sołtysa

Podziękowanie sołtysom za ich codzienny trud oraz wręczenie# nagród laureatom drugiej edycji konkursu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego dla sołtysów na najlepsze upamiętnienie Narodowego Święta Niepodległości. Tak w skrócie można podsumować – zorganizowaną 11 marca, czyli w Dzień Sołtysa – uroczystość w sali Kinoteatru Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

(czytaj więcej)
02 marca 2023 0

Ulica z nową nawierzchnią. Koszt prac wyniósł blisko 825 tys. zł

Widać pierwsze efekty rozpoczętej w grudniu ubiegłego #roku budowy ulicy Uroczysko w Prądkach. Została już ułożona nawierzchnia pieszo- jezdni z kostki betonowej, o łącznej długości 441 metrów. Zakres prowadzonej inwestycji dotyczy również przebudowy fragmentu ulicy Poziomkowej.

(czytaj więcej)
02 marca 2023 0

Uczciliśmy pamięć Niezłomnych. Uroczystości na parafialnym cmentarzu

Centralnym punktem obchodów Narodowego Dnia Pamięci# Żołnierzy Wyklętych, zorganizowanych w Gminie Białe Błota okazało się mauzoleum poświęcone Niezłomnym, wzniesione nieopodal grobu por. Józefa Trojana, ps. „Kruk” na parafialnym cmentarzu w Cielu. Wyjątkową oprawę ceremonii nadali harcerze Hufca Bydgoszcz- Miasto, którzy odpowiadali za organizację całego przedsięwzięcia, przy wsparciu jednostek gminy.

(czytaj więcej)