Dziś mamy 22 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Fakty

22 lipca 2024 0

Obowiązki służbowe w Paryżu. Bydgoski przewodnik na Igrzyskach Olimpijskich

Funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy# został oddelegowany do pełnienia służby w ramach wspólnych patroli z francuskimi policjantami podczas odbywających się tam Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpijskich.

(czytaj więcej)
22 lipca 2024 0

Szósta edycja programu "Mój Prąd". Kiedy nabór wniosków?

Kolejny nabór wniosków w programie Narodowego Funduszu Ochrony #Środowiska i Gospodarki Wodnej “Mój Prąd”, czyli dofinansowania inwestycji w przydomowe instalacje fotowoltaiczne, planowany jest od 2 września 2024 r. To dobra informacja dla prosumentów i kolejny etap rozwoju energetyki rozproszonej w Polsce.

(czytaj więcej)
22 lipca 2024 0

"Pierwszy dzienny opiekun w gminie". Finansowanie w dwóch filarach

Gminy, w których nie ma w tej chwili żadnej instytucji opieki nad# dziećmi do lat trzech mogą starać się o dofinansowanie z nowego programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej "Pierwszy dzienny opiekun w gminie". Celem Ministerstwa jest wsparcie rodziców małych dzieci.

(czytaj więcej)
22 lipca 2024 0

Dzielnicowy z Łochowa na spotkaniu z harcerzami. Bezpieczne wakacje

Policjanci w dalszym ciągu kontrolują obozy harcerskie stacjonujące #na terenie powiatu bydgoskiego. Z uczestnikami rozmawiają o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz w lesie. Sierżant Robert Rybicki po raz kolejny odwiedził harcerzy stacjonujących w Łochowie.

(czytaj więcej)
22 lipca 2024 0

Wydłużenie ważności orzeczeń o niepełnosprawności. Nowelizacja ustawy

Wydłużenie ważności orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu# niepełnosprawności maksymalnie o 6 miesięcy – to główne założenie przyjętego we wtorek przez Radę Ministrów projektu nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Chodzi o orzeczenia, które wygasają 30 września 2024 r.

(czytaj więcej)
22 lipca 2024 0

Pomoc do przezimowanych rodzin pszczelich. Wypłaty w następnym tygodniu

W tegorocznym naborze wniosków o przyznane wsparcia do przezimowanych #rodzin pszczelich złożono ponad 44 tys. wniosków. Do rozdysponowania w ramach dofinansowania realizowanego w formule pomocy de minimis w rolnictwie jest 80 mln zł. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła wydawanie decyzji o przyznaniu pomocy, a w następnym tygodniu planowane jest rozpoczęcie wypłat.

(czytaj więcej)
19 lipca 2024 0

Jeszcze tylko 3 dni naboru. Interwencje w sektorze owoców i warzyw

Organizacje producentów owoców i warzyw mogą się jeszcze ubiegać o #dofinansowanie na realizację działań, które mają zapisane w swoich programach operacyjnych. Wsparcie jest realizowane z budżetu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Wnioski można składać wyłącznie drogą internetową do 22 lipca 2024 r.

(czytaj więcej)
19 lipca 2024 0

Kontrola jakości mięsa, wędlin i serów. Zakwestionowano blisko 50 % towarów

Przeprowadzone przez IJHARS kontrole mięsa, wędlin i serów sprzedawanych bez# opakowania wykazały, że błędy najczęściej dotyczą oznakowania, zakwestionowano aż 46,6% towarów.

(czytaj więcej)
19 lipca 2024 0

Ogórki kiszone na zdrowie. Jakie znaczenie mają dla naszego organizmu?

Sezon ogórkowy w pełni. To najlepszy czas na przygotowanie kiszonek# na zimę. Ogórki kiszone to nie tylko pyszny dodatek do posiłków, ale także prawdziwy superfoods - probiotyki dla jelit, witaminy i minerały, niska kaloryczność i antyoksydanty.

(czytaj więcej)
19 lipca 2024 0

300 zł na wyprawkę szkolną. Rusza nabór wniosków do programu „Dobry start”

1 lipca rusza nabór wniosków do programu „Dobry start”. To 300 zł na wyprawkę# szkolną dla każdego uczącego się dziecka – niezależnie od dochodów. – Wnioski, podobnie jak w poprzednich latach, można szybko i łatwo złożyć online. Szczególnie dzisiaj, w dobie epidemii, gorąco do tego zachęcam – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

(czytaj więcej)
19 lipca 2024 0

Zamykanie kąpielisk z powodu sinic. Dlaczego są dla nas niebezpieczne?

Przyczyny występowania i zagrożenia wynikające z obecności potencjalnie# toksycznych cyjanobakterii (sinic) w wodzie.

(czytaj więcej)
19 lipca 2024 0

Obchody Święta Policji w Bydgoszczy. Mianowania, awanse i pokazy

Wojewódzkie obchody Święta Policji, objęte honorowym patronatem Komendanta# Głównego Policji insp. Marka Boronia, a także Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, odbyły się wczoraj (17.07.2024 r.) w Bydgoszczy. Uświetniła je swoim występem Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W tym roku szczególnie zapadnie w pamięć piknik i pokazy zorganizowane na Wyspie Młyńskiej zarówno dla mieszkańców, jak i rodzin policjantów i pracowników Policji.

(czytaj więcej)
18 lipca 2024 0

Jak rozpoznać udar cieplny? Konsekwencje przegrzania organizmu

Za oknem wyjątkowo wysoka temperatura? Uważaj! Zwróć szczególną #uwagę na dzieci, osoby starsze i chore, które mogą być bardziej narażone m.in. na wystąpienie udaru cieplnego.

(czytaj więcej)
18 lipca 2024 0

Zmiana ustawy dotyczącej ubezpieczeń obowiązkowych. Przyjęto projekt

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy dotyczącej# ubezpieczeń. Projekt dostosowuje polskie prawo do unijnych przepisów dotyczących ubezpieczenia OC za szkody, które powstały w związku z ruchem pojazdów mechanicznych. Projekt zakłada zwiększenie minimalnych sum gwarancyjnych w ubezpieczeniu OC posiadaczy pojazdów mechanicznych oraz rolników.

(czytaj więcej)
17 lipca 2024 0

ZUS może ponownie przeliczyć emeryturę. W jakim przypadku?

Z wnioskiem o ponowne przeliczenie emerytury może wystąpić emeryt, jeśli są ku# temu podstawy. Jest to możliwe na przykład, gdy emeryt dysponuje nowymi dokumentami dotyczącymi dodatkowego stażu pracy czy dodatkowych zarobków uzyskanych przed lub po przyznaniu świadczenia emerytalnego.

(czytaj więcej)
17 lipca 2024 0

Wiecej uczniów z Ukrainy w polskich szkołach. Przeznaczono 500 mln złotych

Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie projektu zmian programu Fundusze #Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS), przedłożoną przez Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej.

(czytaj więcej)
17 lipca 2024 0

Święto Policji. Wojewódzkie uroczystości z wręczeniem odznaczeń

Funkcjonariuszki i funkcjonariusze w całym kraju obchodzą Święto Policji.# Wojewódzkie uroczystości – z wręczeniem odznaczeń i nominacji na wyższe stopnie oraz piknikiem na Wyspie Młyńskiej – odbywają się dziś w Bydgoszczy. Samorząd województwa reprezentują przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska i członek zarządu województwa Dariusz Kurzawa.

(czytaj więcej)
17 lipca 2024 0

Odwołanie wojewódzkiego konserwatora zabytków. Zmiany na stanowisku

W związku z wnioskiem Generalnego Konserwatora Zabytków Bożeny #Żelazowskiej o odwołanie Kujawsko-Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Sambora Gawińskiego oraz równoczesnym wnioskiem dotyczącym przejścia na emeryturę od dotychczasowego Wojewódzkiego Konserwatora, Wojewoda Kujawsko - Pomorski Michał Sztybel podjął decyzję o odwołaniu Kujawsko - Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Sambora Gawińskiego z dniem 22.07.2024 roku.

(czytaj więcej)