Dziś mamy 4 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

13 listopada 2023 0

Leon finalistą Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego. Gratulujemy!

Konkurs na wykonanie lalki teatralnej, w tym roku kukły,# obejmował swym zasięgiem cały kraj. Głównym organizatorem przedsięwzięcia było Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Partnerem Ogólnopolskiego Konkursu Artystycznego „Bawimy się lalkami” 2023 jest Fundacja PZU.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2023 0

Baśniowy turniej. Duże zainteresowanie konkursem

Baśń to jeden z najciekawszych gatunków epiki ludowej.# Jej treść często jest związana z wierzeniami magicznymi, występują w nich siły i zjawiska nadprzyrodzone, bohaterowie swobodnie przekraczają granice światów: realnego i fantastycznego.

(czytaj więcej)
16 marca 2023 0

Wojewódzki Konkursu Genealogiczny. Liwia Lewandowska laureatką

"Historia mojej rodziny" to tytuł pracy konkursowej, za którą Liwia #Lewandowska ze Szkoła Podstawowa w Strzelcach Górnych zdobyła I miejsce. Serdecznie gratulujemy!

(czytaj więcej)
27 lutego 2023 0

Rok od wybuchu wojny. Jesteśmy razem solidarni z Ukrainą

Przypomnieli o tym uczniowie i nauczyciele w trzech prowadzonych# przez Gminę Białe Błota szkołach podstawowych, które w rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę, zorganizowały uroczyste spotkania, by wyrazić swoją solidarność z bestialsko zaatakowanym narodem.

(czytaj więcej)
21 lutego 2023 0

Cyberbiezpieczni w Łochowie. Policja uświadamiała młodzież

Dzisiaj, 21.02.2023 r. policjantka z Wydziału Prewencji bydgoskiej #komendy starszy sierżant Karolina Kasprzyk oraz policyjny profilaktyk Beata Rogawska-Schmidt wspólnie przeprowadziły zajęcia profilaktyczne dla uczniów siódmych klas Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie.

(czytaj więcej)
14 lutego 2023 0

Jubileuszowy bal przeszedł do historii. Zabawa w stylu Bollywood

Jubileuszowy bal jak z Bollywood… Dochód z imprezy zasilił# konto Rady Rodziców Ach, cóż to był za bal! Jubileuszowa, XV edycja Charytatywnego Balu Karnawałowego, zorganizowanego staraniem Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie przeszła już do historii, jednak wymierne korzyści jakie przyniosło całe przedsięwzięcie wszyscy odczuwać będą jeszcze długo.

(czytaj więcej)
03 listopada 2022 0

Chanson zdobył „Złote Pasmo”. Stanął na podium konkursu chórów

Dziecięcy chór Chanson, działający na co dzień w# Szkole Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach został nagrodzony „Złotym Pasmem” i miejscem na podium podczas Wojewódzkiego Konkursu Chórów Regionu Kujawsko- Pomorskiego. Konkurs jest częścią Projektu Akademia Chóralna- Śpiewająca Polska 2022, objętego patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(czytaj więcej)
19 października 2022 0

Co gra w duszy uczniom? Wyśpiewali to swoim nauczycielom

Szereg atrakcji z myślą o nauczycielach i pracownikach# oświaty przygotował Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie. Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej uświetnił koncert pod hasłem „Co nam w duszy gra” zorganizowany staraniem uczniów, którzy postanowili uhonorować śpiewająco swoją kadrę nauczycielską.

(czytaj więcej)
18 października 2022 0

Uhonorowano nauczycieli. Dzień Edukacji Narodowej w gminie Białe Błota

Wyjątkowy klimat i oprawę nadano tegorocznym obchodom święta wszystkich# nauczycieli oraz pracowników oświaty w gminie Białe Błota.

(czytaj więcej)
18 października 2022 0

Wyjątkowy Dzień Edukacji. Uczniowie zorganizowali występ

Niebanalny przebieg nadali organizatorzy uroczystościom Dnia Edukacji Narodowej w #Przyłękach. Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach stała się miejscem pełnym humoru i energii. W ten sposób uczniowska społeczność chciała uhonorować swoich pedagogów i wychowawców w dniu ich święta.

(czytaj więcej)
15 września 2022 0

Dzielnicowy spotkał się z dziećmi w Szkole. Co omówił dzieciom

W dniach 13 i 14 września dzielnicowy z Komisariatu Policji w# Białych Błotach mł. asp. Krzysztof Bratz wziął udział w spotkaniach z uczniami zerówek oraz klas pierwszych w Szkole Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas spotkań omówił temat bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.

(czytaj więcej)
02 września 2022 0

Wyremontowano świetlicę szkolną. Obejrzeli ją przed pierwszym dzwonkiem

Przed pierwszym dzwonkiem dobiegł końca kapitalny remont świetlicy w# budynku „B” Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego. Do dyspozycji dzieci z oddziałów przedszkolnych są również wyremontowane i w pełni wyposażone pomieszczenia, które opuściło niedawno Gminne Centrum Kultury przeprowadzając się do nowej siedziby. Po zakończeniu prac remontowych, przedszkolne oddziały łącznie zajęły trzy nowo zagospodarowane sale.

(czytaj więcej)
02 września 2022 0

Rok nauki rozpoczęty. Tłumy uczniów wróciły do szkoły

Uczniowie i nauczyciele zainaugurowali w czwartkowy poranek nowy rok szkolny w# placówkach oświatowych, prowadzonych przez gminę Białe Błota.

(czytaj więcej)
02 września 2022 0

Pierwszoklasiści poszli do szkoły. Uroczyście rozpoczęto rok szkolny

Tak jak w całej Polsce, również pierwszoklasiści z# Przyłęk uroczyście rozpoczęli swój rok nauki.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2022 0

Młodzież trafiła do „paki”. 16 uczniów z liceum odwiedziło zakład karny

Zakład Karny w Koronowie był miejscem wizyty 16 uczniów z# klasy policyjnej z Liceum w Sępólnie Krajeńskim.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 0

Spotkanie profilaktyków z uczniami. Młodzież poznała wiele rad

W środę (11.05.2022) st. sierż. Szymon Antosik oraz# Izabela Adamczak–Trzaskalska z Komisariatu Bydgoszcz – Śródmieście przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej im. Agaty Mróz mieszczącej się przy ul. Bydgoskiej 35 w Niemczu. Z uczniami klas VII i VIII poruszony został istotny temat dotyczący „Odpowiedzialności prawnej nieletnich”.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2022 0

Marszałek spotkał się ze stypendystami. Wyróżniono uczniów z powiatu

350 uczniów techników oraz 150 uczniów szkół branżowych otrzymało# w tym roku stypendia w ramach marszałkowskiego projektu Prymusi Zawodu Pomorza i Kujaw II. Do najlepszych trafi w tym roku łącznie blisko 1,4 mln zł. Dziś (26 kwietnia) z dwudziestoma najlepszymi prymusami spotkał się marszałek Piotr Całbecki. Galę uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
22 marca 2022 0

Integrowali się przez zabawę. Dzieci z Ukrainy i Polski razem się bawiły

Dzień integracyjny dla dzieci uchodźców Ukrainy, zorganizowało# Gminne Centrum Kultury, razem z Centrum Obsługi Edukacji i Sportu w Białych Błotach. Miejscem wspólnej akcji obejmującej integrację dzieci i młodzieży z Polski oraz Ukrainy były gminne placówki oświatowe. Dla dzieci przygotowano różnorodne atrakcje, m.in. gry, zabawy a także zajęcia plastyczne, muzyczne i taneczne.

(czytaj więcej)