Dziś mamy 15 sierpnia 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

06 czerwca 2022 0

Młodzież trafiła do „paki”. 16 uczniów z liceum odwiedziło zakład karny

Zakład Karny w Koronowie był miejscem wizyty 16 uczniów z# klasy policyjnej z Liceum w Sępólnie Krajeńskim.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 0

Spotkanie profilaktyków z uczniami. Młodzież poznała wiele rad

W środę (11.05.2022) st. sierż. Szymon Antosik oraz# Izabela Adamczak–Trzaskalska z Komisariatu Bydgoszcz – Śródmieście przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej im. Agaty Mróz mieszczącej się przy ul. Bydgoskiej 35 w Niemczu. Z uczniami klas VII i VIII poruszony został istotny temat dotyczący „Odpowiedzialności prawnej nieletnich”.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2022 0

Marszałek spotkał się ze stypendystami. Wyróżniono uczniów z powiatu

350 uczniów techników oraz 150 uczniów szkół branżowych otrzymało# w tym roku stypendia w ramach marszałkowskiego projektu Prymusi Zawodu Pomorza i Kujaw II. Do najlepszych trafi w tym roku łącznie blisko 1,4 mln zł. Dziś (26 kwietnia) z dwudziestoma najlepszymi prymusami spotkał się marszałek Piotr Całbecki. Galę uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
22 marca 2022 0

Integrowali się przez zabawę. Dzieci z Ukrainy i Polski razem się bawiły

Dzień integracyjny dla dzieci uchodźców Ukrainy, zorganizowało# Gminne Centrum Kultury, razem z Centrum Obsługi Edukacji i Sportu w Białych Błotach. Miejscem wspólnej akcji obejmującej integrację dzieci i młodzieży z Polski oraz Ukrainy były gminne placówki oświatowe. Dla dzieci przygotowano różnorodne atrakcje, m.in. gry, zabawy a także zajęcia plastyczne, muzyczne i taneczne.

(czytaj więcej)
15 marca 2022 0

Polscy uczniowie w witają kolegów z Ukrainy

Dzieci wojennych uchodźców z Ukrainy przyjmowane są# w prowadzonych przez gminę szkołach podstawowych w Białych Błotach, Łochowie i Przyłękach. Część z nich rozpoczyna naukę w polskich oddziałach- według możliwości placówek.

(czytaj więcej)
17 lutego 2022 0

Białobłockie szkoły dofinansowane z programu resortu edukacji

Symboliczny czek przekazał Radosław Kępiński, wicewojewoda kujawsko- pomorski na# ręce Danuty Ferenstain dyrektor szkoły w Białych Błotach, która skorzystała z rządowego programu "Laboratoria przyszłości". W kameralnym spotkaniu uczestniczył wójt gminy Dariusz Fundator oraz dyrektorzy szkół, dofinansowanych w ramach programu.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2022 0

Dzielnicowi odwiedzili przedszkolaków. Zajęcia przypadły im do gustu

Dzielnicowi mł.asp. Krzysztof Bratz oraz# mł. asp. Michał Kaiser z Komisariatu Policji Białe Błota odwiedzili przedszkole "Zakątek Przedszkolaka" w Łochowie. Policjanci podczas spotkania z dziećmi omówili temat bezpieczeństwa na drodze.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

Dzieci uczyły się tolerancji z misiami. Dzień Pluszowego Misia i Tolerancji

Czy trudno być niebieską niedźwiedzicą? Takie pytanie zadawały sobie dzieci z# klasy 1a, ze szkoły podstawowej w Łochowie, podczas lektury „Niebieskiej niedźwiedzicy”.

(czytaj więcej)
10 listopada 2021 0

Odpowiedzialność prawna nieletnich tematem spotkania z policjantami

Sierż. Kasjan Śmigielski i Monika Gosz z Zespołu Profilaktyki# Społecznej Nieletnich i Patologii z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo przeprowadzili zajęcia z uczniami Szkoły Podstawowej nr 61 mieszczącej się przy ul. Kruczej 5 w Bydgoszczy. Głównym, poruszonym przez prowadzących tematem była odpowiedzialność prawna nieletnich.

(czytaj więcej)
18 października 2021 0

Spektakl na 5+. „Bardzo dobrzy Boscy Belfrowie”

„Bardzo dobrzy Boscy Belfrowie” - taki tytuł nosił# występ działającego Koła Teatralnego w Szkole Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego w Przyłękach, z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie wcielili się w bogów olimpijskich i uhonorowali swoich nauczycieli

(czytaj więcej)
08 października 2021 0

Cztery Pory Roku nad Kanałem Górnonoteckim. Inauguracja II edycji

Dębinek to wieś w Gminie Białe Błota, należąca do Sołectwa Prądki. Znajduje się #tam wodny węzeł rozrządowy, tworzący ciekawe środowisko przyrodnicze. Dwie zbytkowe śluzy i trzy jazy dzielą nurt wodny umożliwiając regulację na dwie odnogi: jedną zasilającą Noteć i drugą poprowadzoną do Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)

Gigantyczna flaga i piękne przedstawienie

11 listopada, to data szczególna w historii naszego kraju. W tym właśnie czasie obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łochowie również upamiętniła ten dzień uroczystą akademią.

(czytaj więcej)
02 listopada 2018 0

Pasowanie maluchów

Setka dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie uroczyście ślubowała.

(czytaj więcej)

Świętowali nauczyciele

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 12 października w szkołach i placówkach prowadzonych przez Gminę Białe Błota odbyły się uroczystości związane z tym świętem.

(czytaj więcej)
12 października 2018 0

Ćwiczenia OSP Brzoza

W gimnazjum w Brzozie miał niedawno miejsce próbny alarm. Symulowano pożar na# drugim piętrze budynku pełnego dzieci. Pracownicy szkoli przećwiczyli z uczniami ewakuację, a strażacy w maskach i przy środkach ochrony weszli do opuszczonego budynku by stłumić ogień.

(czytaj więcej)
06 października 2018 0

Reprezentacja na medal

6 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Białych Błotach im. J. Verne`a wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Gminy w Indywidualnych Biegach Przełajowych rocznik 2003-2005.

(czytaj więcej)
06 października 2018 0

Policjanci z wizytą w szkole

Dzielnicowy asp. szt. Robert Szyszler wspólnie z przedstawicielem Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich śródmiejskiego komisariatu Magdaleną Daniel spotkali się z uczniami klas 4 i 5 Szkoły Podstawowej w Osielsku.

(czytaj więcej)
04 października 2018 0

Z podwórka na bieżnię

Uczniowie klas IV, V i VI ze wszystkich szkół z gminy Koronowo brali 3 października udział w akcji „Z podwórka na bieżnię", prowadzonej przez Mistrzów Sportu - Sebastiana Chmarę i Pawła Januszewskiego.

(czytaj więcej)