Dziś mamy 3 grudnia 2022, sobota, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

03 listopada 2022 0

Chanson zdobył „Złote Pasmo”. Stanął na podium konkursu chórów

Dziecięcy chór Chanson, działający na co dzień w# Szkole Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach został nagrodzony „Złotym Pasmem” i miejscem na podium podczas Wojewódzkiego Konkursu Chórów Regionu Kujawsko- Pomorskiego. Konkurs jest częścią Projektu Akademia Chóralna- Śpiewająca Polska 2022, objętego patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(czytaj więcej)
19 października 2022 0

Co gra w duszy uczniom? Wyśpiewali to swoim nauczycielom

Szereg atrakcji z myślą o nauczycielach i pracownikach# oświaty przygotował Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie. Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej uświetnił koncert pod hasłem „Co nam w duszy gra” zorganizowany staraniem uczniów, którzy postanowili uhonorować śpiewająco swoją kadrę nauczycielską.

(czytaj więcej)
18 października 2022 0

Uhonorowano nauczycieli. Dzień Edukacji Narodowej w gminie Białe Błota

Wyjątkowy klimat i oprawę nadano tegorocznym obchodom święta wszystkich# nauczycieli oraz pracowników oświaty w gminie Białe Błota.

(czytaj więcej)
18 października 2022 0

Wyjątkowy Dzień Edukacji. Uczniowie zorganizowali występ

Niebanalny przebieg nadali organizatorzy uroczystościom Dnia Edukacji Narodowej w #Przyłękach. Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach stała się miejscem pełnym humoru i energii. W ten sposób uczniowska społeczność chciała uhonorować swoich pedagogów i wychowawców w dniu ich święta.

(czytaj więcej)
15 września 2022 0

Dzielnicowy spotkał się z dziećmi w Szkole. Co omówił dzieciom

W dniach 13 i 14 września dzielnicowy z Komisariatu Policji w# Białych Błotach mł. asp. Krzysztof Bratz wziął udział w spotkaniach z uczniami zerówek oraz klas pierwszych w Szkole Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas spotkań omówił temat bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.

(czytaj więcej)
02 września 2022 0

Wyremontowano świetlicę szkolną. Obejrzeli ją przed pierwszym dzwonkiem

Przed pierwszym dzwonkiem dobiegł końca kapitalny remont świetlicy w# budynku „B” Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego. Do dyspozycji dzieci z oddziałów przedszkolnych są również wyremontowane i w pełni wyposażone pomieszczenia, które opuściło niedawno Gminne Centrum Kultury przeprowadzając się do nowej siedziby. Po zakończeniu prac remontowych, przedszkolne oddziały łącznie zajęły trzy nowo zagospodarowane sale.

(czytaj więcej)
02 września 2022 0

Rok nauki rozpoczęty. Tłumy uczniów wróciły do szkoły

Uczniowie i nauczyciele zainaugurowali w czwartkowy poranek nowy rok szkolny w# placówkach oświatowych, prowadzonych przez gminę Białe Błota.

(czytaj więcej)
02 września 2022 0

Pierwszoklasiści poszli do szkoły. Uroczyście rozpoczęto rok szkolny

Tak jak w całej Polsce, również pierwszoklasiści z# Przyłęk uroczyście rozpoczęli swój rok nauki.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2022 0

Młodzież trafiła do „paki”. 16 uczniów z liceum odwiedziło zakład karny

Zakład Karny w Koronowie był miejscem wizyty 16 uczniów z# klasy policyjnej z Liceum w Sępólnie Krajeńskim.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 0

Spotkanie profilaktyków z uczniami. Młodzież poznała wiele rad

W środę (11.05.2022) st. sierż. Szymon Antosik oraz# Izabela Adamczak–Trzaskalska z Komisariatu Bydgoszcz – Śródmieście przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej im. Agaty Mróz mieszczącej się przy ul. Bydgoskiej 35 w Niemczu. Z uczniami klas VII i VIII poruszony został istotny temat dotyczący „Odpowiedzialności prawnej nieletnich”.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2022 0

Marszałek spotkał się ze stypendystami. Wyróżniono uczniów z powiatu

350 uczniów techników oraz 150 uczniów szkół branżowych otrzymało# w tym roku stypendia w ramach marszałkowskiego projektu Prymusi Zawodu Pomorza i Kujaw II. Do najlepszych trafi w tym roku łącznie blisko 1,4 mln zł. Dziś (26 kwietnia) z dwudziestoma najlepszymi prymusami spotkał się marszałek Piotr Całbecki. Galę uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
22 marca 2022 0

Integrowali się przez zabawę. Dzieci z Ukrainy i Polski razem się bawiły

Dzień integracyjny dla dzieci uchodźców Ukrainy, zorganizowało# Gminne Centrum Kultury, razem z Centrum Obsługi Edukacji i Sportu w Białych Błotach. Miejscem wspólnej akcji obejmującej integrację dzieci i młodzieży z Polski oraz Ukrainy były gminne placówki oświatowe. Dla dzieci przygotowano różnorodne atrakcje, m.in. gry, zabawy a także zajęcia plastyczne, muzyczne i taneczne.

(czytaj więcej)
15 marca 2022 0

Polscy uczniowie w witają kolegów z Ukrainy

Dzieci wojennych uchodźców z Ukrainy przyjmowane są# w prowadzonych przez gminę szkołach podstawowych w Białych Błotach, Łochowie i Przyłękach. Część z nich rozpoczyna naukę w polskich oddziałach- według możliwości placówek.

(czytaj więcej)
17 lutego 2022 0

Białobłockie szkoły dofinansowane z programu resortu edukacji

Symboliczny czek przekazał Radosław Kępiński, wicewojewoda kujawsko- pomorski na# ręce Danuty Ferenstain dyrektor szkoły w Białych Błotach, która skorzystała z rządowego programu "Laboratoria przyszłości". W kameralnym spotkaniu uczestniczył wójt gminy Dariusz Fundator oraz dyrektorzy szkół, dofinansowanych w ramach programu.

(czytaj więcej)
27 stycznia 2022 0

Dzielnicowi odwiedzili przedszkolaków. Zajęcia przypadły im do gustu

Dzielnicowi mł.asp. Krzysztof Bratz oraz# mł. asp. Michał Kaiser z Komisariatu Policji Białe Błota odwiedzili przedszkole "Zakątek Przedszkolaka" w Łochowie. Policjanci podczas spotkania z dziećmi omówili temat bezpieczeństwa na drodze.

(czytaj więcej)
25 listopada 2021 0

Dzieci uczyły się tolerancji z misiami. Dzień Pluszowego Misia i Tolerancji

Czy trudno być niebieską niedźwiedzicą? Takie pytanie zadawały sobie dzieci z# klasy 1a, ze szkoły podstawowej w Łochowie, podczas lektury „Niebieskiej niedźwiedzicy”.

(czytaj więcej)
10 listopada 2021 0

Odpowiedzialność prawna nieletnich tematem spotkania z policjantami

Sierż. Kasjan Śmigielski i Monika Gosz z Zespołu Profilaktyki# Społecznej Nieletnich i Patologii z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo przeprowadzili zajęcia z uczniami Szkoły Podstawowej nr 61 mieszczącej się przy ul. Kruczej 5 w Bydgoszczy. Głównym, poruszonym przez prowadzących tematem była odpowiedzialność prawna nieletnich.

(czytaj więcej)
18 października 2021 0

Spektakl na 5+. „Bardzo dobrzy Boscy Belfrowie”

„Bardzo dobrzy Boscy Belfrowie” - taki tytuł nosił# występ działającego Koła Teatralnego w Szkole Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego w Przyłękach, z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie wcielili się w bogów olimpijskich i uhonorowali swoich nauczycieli

(czytaj więcej)