Dziś mamy 13 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

Na sygnale

12 kwietnia 2024 0

"Bezpieczny pieszy". Podsumowanie działań w powiecie

Bydgoscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania ukierunkowane na #bezpieczeństwo pieszych. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo jego niechronionych uczestników.

(czytaj więcej)
12 kwietnia 2024 0

Profilaktycy rozmawiali o bezpieczeństwie. Wizyta w przedszkolu

Starszy posterunkowy Julia Rejment oraz pracownik cywilny Izabela #Adamczak-Trzaskalska, z komisariatu na bydgoskim Śródmieściu, odwiedziły Przedszkole nr 59 mieszczące się przy ul. Braniewskiej 8 w Bydgoszczy. Tematem przewodnim spotkania i głównym celem wizyty było przekazanie dzieciom informacji z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
10 kwietnia 2024 0

Wspólny "briefing" w trosce o bezpieczeństwo. "Przejścia sugerowane"

Przejścia sugerowane - w Bydgoszczy jest ich coraz więcej. Niestety, jak się okazuje,# mieszkańcy nie zawsze wiedzą, czym różni się przejście dla pieszych od przejścia sugerowanego.

(czytaj więcej)
10 kwietnia 2024 0

Niebezbieczne zdarzenie. Zderzenie dwóch tramwajów w Fordonie

Na ulicy Akademickiej w Bydgoszczy doszło do niebezpiecznego zdarzenia# drogowego z udziałem dwóch tramwajów. Policjanci i inne służby pracują na miejscu.

(czytaj więcej)
10 kwietnia 2024 0

Skusiło go złoto. Teraz musi liczyć się z konsekwencjami

Kryminalni z bydgoskich Wyżyn ustalili i zatrzymali sprawcę włamania do# lombardu. 21-latek, pod osłoną nocy, wybił szybę wystawową, a następnie ukradł znajdującą się tam złotą biżuterię o wartości niemal 7 tysięcy złotych. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
10 kwietnia 2024 0

43 osoby poszukiwane za kratami. Kolejne zatrzymania

Dzięki bydgoskim policjantom z komendy miejskiej oraz podległych komisariatów #kolejne osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości trafiły za kraty. Funkcjonariusze zatrzymali w ostatnich dniach łącznie 43 poszukiwanych. Wszyscy muszą się teraz liczyć z konsekwencjami swoich wcześniejszych czynów.

(czytaj więcej)
10 kwietnia 2024 0

Ratunek wyjątkowego osobnika. Pułapki dla zwierząt

W ubiegłym tygodniu zostaliśmy wezwani do pomocy w uwolnieniu wyjątkowego# osobnika.

(czytaj więcej)
10 kwietnia 2024 0

Alarm zegarka poszkodowanego. Wypadek na DK10.

Strażacy z Solca Kujawskiego wczorajszy poranek rozpoczęli na #294 km DK10.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2024 0

Apel o rozwagę na drodze. Pięciu poszkodowanych w szpitalu

W miniony weekend mieliśmy pogodę, która zachęcała do aktywnego spędzania czasu #wolnego. Wielu z bydgoszczan wsiadło na rowery czy motocykle. Niestety, dla pięciu z nich przejażdżki zakończyły się w szpitalu. Po raz kolejny apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o jazdę zgodną z przepisami i zachowanie szczególnej uwagi w rejonach skrzyżowań i przejazdów dla rowerów.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2024 0

Zderzenie trzech aut. Cztery osoby trafiły do szpitala

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w sobotę, 6 kwietnia około godziny #18:57 na skrzyżowaniu ulic Jurasza i Skłodowskiej - Curie w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2024 0

Alarm w straży. Pożar traw w Niemczu

Zgłoszenie dotyczyło pożaru traw w Niemczu, jak się okazało na miejscu właściciel# jednej z posesji palił gałęzie i liście.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2024 0

Podsumowanie działań "NURD". Wykroczenia w powiecie

Policjanci przeprowadzili na terenie Bydgoszczy i powiatu działania ukierunkowane# na bezpieczeństwo "Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego". Zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami w stosunku do pieszych i rowerzystów.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2024 0

Kilka akcji naszej straży. Wybuch chłodnicy, ewakuacja pacjenta

Dnia (czwartek) 04.04.2024r. o godzinie 11:55 zostaliśmy zadysponowani do Dąbrowy# Wielkiej do wybuchu chłodnicy w zakładzie produkcyjnym.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2024 0

Dzień Grzeczności za Kierownicą. Apel Policji

Uprzejmości nigdy za wiele, tym bardziej jeśli ma ona związek z bezpieczeństwem #na drodze. Dzisiaj obchodzimy Dzień Grzeczności za Kierownicą i dlatego przypominamy o kulturze oraz szacunku wobec innych uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2024 0

Warsztaty dotyczące hejtu. Okręgowy Ośrodek Wychowawczy

Profilaktycy z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy przeprowadzili zajęcia w #Okręgowym Ośrodku Wychowawczym w Koronowie. Tematem spotkania był hejt wśród rówieśników.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2024 0

Akcja straży w szkole. Zwarcie instalacji elektrycznej

Krótko po godzinie 13:00 odebraliśmy zgłoszenie o zwarciu instalacji elektrycznej #w jednej z soleckich szkół.

(czytaj więcej)
04 kwietnia 2024 0

Jechał pijany, z dwoma zakazami. Posiadał narkotyki

Policyjni wywiadowcy zatrzymali mężczyznę, który kierował volvo, mając promil #alkoholu w organizmie. Ponadto obowiązywały go dwa zakazy prowadzenia pojazdów, a podczas przeszukania auta funkcjonariusze ujawnili w nim biały proszek i różową pastę, które okazały się amfetaminą. 39-latek usłyszał zarzuty. Czeka go sprawa w sądzie.

(czytaj więcej)
04 kwietnia 2024 0

Substancja wpływająca do Noteci. Uwięziona sarna w płocie

Dnia 1.04.2024r. w poniedziałek o godzinie 8:35 zostaliśmy zadysponowani do #miejscowości Dębinek (śluza południe) w celu usunięcia substancji ropopochodnej wpływającej do rzeki Noteć.

(czytaj więcej)