Dziś mamy 22 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Na sygnale

22 lipca 2024 0

Ratownik medyczny brutalnie pobity. Z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala

W dniu 20 lipca 2024 roku około godz. 13:30 podczas wykonywania #medycznych czynności ratunkowych przy pacjencie w jednym z domów na terenie Bydgoszczy ratownicy medyczni z Zespołu Ratownictwa Medycznego Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy zostali brutalnie zaatakowani przez członka rodziny pacjenta.

(czytaj więcej)
22 lipca 2024 0

Kolejne osoby trafiły za kraty. Były poszukiwane

Policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej oraz podległych komisariatów# nie ustają w działaniach mających na celu doprowadzenie przed oblicze temidy osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Funkcjonariusze zatrzymali w minionym tygodniu łącznie 34 osoby, które unikały poniesienia odpowiedzialności karnej, wśród nich aż 10 poszukiwanych było listem gończym.

(czytaj więcej)
22 lipca 2024 0

Bieżąca aktualizacja mapy. Za każdym punktem kryje się ludzka tragedia

To już 6. edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego pn. Wypadki #drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2024, który spotkał się z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów.

(czytaj więcej)
22 lipca 2024 0

Auto uderzyło w drzewo i spłonęło. Niestety jest osoba śmiertelna

W niedzielę wieczorem nad Raciniewem widoczna była łuna dymu, do służb# wpłynęło zgloszenie o pożarze pojazdu, jednakże szybko tą informację zweryfikowano.

(czytaj więcej)
19 lipca 2024 0

Wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Kolizja podczas ucieczki

Nie zatrzymał się policjantom ruchu drogowego do kontroli po przejechaniu# na czerwonym świetle i zaczął uciekać. Po drodze spowodował kolizję. Okazało się, że był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, a dodatek miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i tak zwaną „działkę” metaamfetaminy przy sobie. Teraz czekają go kolejne sprawy w sądzie.

(czytaj więcej)
19 lipca 2024 0

Podsumowanie działań "Bezpieczny rower". Drogi powiatu bydgoskiego

Bydgoscy policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczny rower” ukierunkowane #na bezpieczeństwo tej grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego, a także pod kątem ujawniania rowerów pochodzących z kradzieży. Rowerzyści oraz piesi są spośród wszystkich użytkowników dróg najbardziej narażeni na uszczerbek na zdrowiu czy nawet utratę życia podczas wypadku drogowego.

(czytaj więcej)
19 lipca 2024 0

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Powiat Bydgoski w I półroczu 2024

Od niemal ośmiu lat mieszkańcy Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego, za #pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, zgłaszają przypadki zakłócania ładu i porządku publicznego. Od początku 2024 roku zgłosili 2133 różnego rodzaju sytuacje, które ich zaniepokoiły. Wszystkie zgłoszenia są na bieżąco weryfikowane przez policjantów.

(czytaj więcej)
18 lipca 2024 1

Rowerzysta doznał urazu głowy. Wypadek na skrzyżowaniu

W czwartek, 18 lipca w godzinach rannych na skrzyżowaniu# ulic Toruńskiej i Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy doszło do wypadku z udziałem rowerzysty.

(czytaj więcej)
17 lipca 2024 0

Rozpoznajesz tych mężczyzn? Włamanie na konto bankowe

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz - Śródmieście zwracają się z #prośbą o pomoc w identyfikacji osób przedstawionych na zdjęciach. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyzn, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobach mogących mieć związek z przestępstwem, proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
16 lipca 2024 0

Marihuana, kryształ 2-CB oraz inne środki przejęte. Policyjna akcja

Kryminalni z komisariatu w bydgoskim Fordonie sukcesywnie eliminują #narkotyki z rynku. Tym razem przejęli 155 gramów różnego rodzaju zabronionych środków. Ich 38-letni właściciel usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
16 lipca 2024 0

Akcja "Trzeźwy kierujący". Drogi powiatu bydgoskiego

Policjanci z wydziału ruchu drogowego bydgoskiej komendy miejskiej i #podległych komisariatów skontrolowali 1743 kierujących. Wszystko w ramach przeprowadzonej wojewódzkiej akcji "Trzeźwy kierujący”. Spośród sprawdzonych pod kątem trzeźwości osób, cztery znajdowały się pod wpływem alkoholu.

(czytaj więcej)
12 lipca 2024 0

Znaleziono zwłoki w Brdzie. Policja ustala szczegóły

Dzisiaj, 12 lipca 2024 roku doszło do tragicznego utonięcia młodego# mężczyzny w Bydgoszczy na wysokości Mostu Pomorskiego.

(czytaj więcej)
11 lipca 2024 0

Podsumowanie działań "Bezpieczny pieszy". Drogi powiatu bydgoskiego

Bydgoscy policjanci po raz kolejny przeprowadzili działania ukierunkowane# na bezpieczeństwo pieszych. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo jego niechronionych uczestników.

(czytaj więcej)
11 lipca 2024 0

Rowerzystów wodnych zaskoczyła burza. Bydgoscy wodniacy w akcji

Wakacje w pełni. Piękna pogoda sprzyja wypoczynkowi nad wodą. Nad #bezpieczeństwem osób kąpiących się i pływających różnego rodzaju jednostkami czuwają bydgoscy wodniacy. Czasami bywa tak, że następuje nagłe załamanie pogody. Wówczas policjanci dbają o to, by wszystkie jednostki pływające dotarły do brzegu. Nie inaczej było wczoraj, gdy po upalnym dniu nadeszły burze. W tym czasie 10 osób pływało rowerami wodnymi po Brdyujściu. Policjanci zadbali, by wszyscy bezpiecznie dotarli do brzegu.

(czytaj więcej)
11 lipca 2024 0

279 gramów amfetaminy wyeliminowane z rynku. Grozi mu 10 lat

Kryminalni z bydgoskiego Śródmieścia zabezpieczyli 279 gramów amfetaminy i #zatrzymali mężczyznę, który odpowie za ich posiadanie. 28-latek został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
10 lipca 2024 0

12 zarzutów dla sprawcy. Kradł w sklepach

Naczelnik wydziału prewencji, wraz z dzielnicowym Komisariatu Policji w Koronowie, #zatrzymali 40-latka, który jak się okazało, notorycznie kradł alkohol oraz artykuły spożywcze w jednym ze sklepów na terenie miasta. Mężczyzna usłyszał 12 zarzutów. Czeka go sprawa w sądzie.

(czytaj więcej)
10 lipca 2024 0

Ujęła dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Przebywała na urlopie

Policjantem jest się 24 godziny na dobę. Udowodniła to młodsza aspirant #Agnieszka Bonk-Proch z Komisariatu Policji w Białych Błotach, która podczas urlopu ujęła dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Jak się okazało jeden z nich miał coś jeszcze na sumieniu.

(czytaj więcej)
09 lipca 2024 0

Zderzenie dwóch osobówek. Mandat dla sprawcy zdarzenia

W dniu 6 lipca 2024 roku o godzinie 12:32 wpłynęło zgłoszenie do dyżurnego #Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy o tym, że doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych w Bydgoszczy przy ulicy Obwodowej na DK nr 10.

(czytaj więcej)