Dziś mamy 4 października 2023, środa, imieniny obchodzą:
15 maja 2023

Awaria systemów. Ewakuowano łącznie 80 osób, w tym 30 dzieci

fot. OSP Solec Kujawski

fot. OSP Solec Kujawski

13 maja 2023 r. około godziny 16:25 na rzece# Wiśle doszło do nietypowego zdarzenia. Z powodu awarii systemów doszło do unieruchomienia promu „Flisak” około 100m od brzegu.

Z uwagi na brak możliwości dopłynięcia promem do przyczółku podjęto decyzję o ewakuacji osób znajdujących się na pokładzie przy pomocy łodzi ratunkowych.

Wspólnie z ratownikami WOPR oraz jednostkami straży pożarnej ewakuowano łącznie około 80 osób w tym blisko 30 dzieci. W dalszej fazie działań na pokład dostarczyliśmy agregat prądotwórczy, dzięki któremu udało się uruchomić silniki promu.

Przed godziną 21:00 prom finalnie zacumował do przyczółku. Z momentem opuszczenia pokładu ostatnich pojazdów działania zakończono. W działaniach zaangażowane były dwa zastępy oraz dwie łodzie z naszej OSP, a także agregat prądotwórczy będący na stanie jednostki.

Dziękujemy za współpracę na miejscu zdarzenia: JRG SP PSP w Bydgoszczy, JRG 1 w Bydgoszczy, OSP Brzoza, Rejonowy WOPR w Bydgoszczy oraz Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Materiał: OSP Solec Kujawski

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!