Dziś mamy 23 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:
21 lutego 2023

Cyberbiezpieczni w Łochowie. Policja uświadamiała młodzież

fot. KWP Bygoszcz

fot. KWP Bygoszcz

Dzisiaj, 21.02.2023 r. policjantka z Wydziału Prewencji bydgoskiej #komendy starszy sierżant Karolina Kasprzyk oraz policyjny profilaktyk Beata Rogawska-Schmidt wspólnie przeprowadziły zajęcia profilaktyczne dla uczniów siódmych klas Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie.

Głównym celem zajęć było omówienie z uczniami tematyki cyberprzemocy, hejtu oraz mowy nienawiści. Internet nieodpowiednio użytkowany stanowi wielkie zagrożenie dla młodzieży, a cyberprzemoc w Internecie przybiera różne formy. Młodzi ludzie zdolni są do rozsyłania kompromitujących zdjęć, kradzieży kont na portalach społecznościowych, kradzieży tożsamości, zmuszania innych do określonych zachowań, jak również wykluczenia z internetowych społeczności. Dodatkowo zagrożeniem jest coraz częściej pojawiający się hejt i mowa nienawiści nie tylko w Internecie, ale też w życiu codziennym.

Należy podkreślić, jak ważne jest kształcenie młodzieży w tym temacie oraz uświadamianie jej, że nie są anonimowi w Internecie, ani bezkarni.

Dlatego podczas dzisiejszych zajęć profilaktycy omówili odpowiedzialność prawną nieletnich, jak również wzbogacili prelekcję filmami profilaktycznymi.

Na koniec zajęć funkcjonariusze zachęcili młodzież do wstąpienia w szeregi Policji w ramach kampanii „Zostań kimś wyjątkowym”.

Materiał: KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 8 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!