Dziś mamy 22 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:
03 czerwca 2024

Delegacja z gminy na Litwie. Święto Rodziny

fot.  Urząd Gminy Białe Błota

fot. Urząd Gminy Białe Błota

Delegacja z naszej gminy w osobach: Wójt Gminy Białe Błota Magdaleny Maison, radnych# Rady Gminy: Ilony Nowakowskiej i Jacka Grzywacza oraz pracownika urzędu Renaty Niedźwieckiej wzięła udział w Święcie Rodziny w gminie Mariampol, które odbyło się 1 czerwca.

Uroczystości rozpoczęły się od polowej Mszy św., celebrowanej przez księdza Deimantasa Braziulisa, proboszcza parafii Przemienienia Pańskiego w Porudominie. Oprawę muzyczną zapewnił chór parafialny, a także tancerze z zespołów z Gminy Mariampol.

Po Mszy św. na wszystkich gości czekała wspaniała zabawa. Organizatorzy święta przyszykowali bogaty program artystyczny, wiele atrakcji i niespodzianek. Przybyli goście mogli m.in. odbyć przejażdżkę bryczką i skosztować potraw kuchni polowej – pysznego bigosu oraz zupy.

Imprezę swoją obecnością zaszczycili dostojni goście. Wymienić tu należy przewodniczącego AWPL-ZChR europosła Waldemara Tomaszewskiego, posła na Sejm Republiki Litewskiej Ritę Tamašunienė, posła na Sejm Republiki Litewskiej Czesława Olszewskiego, wicemera rejonu wileńskiego Edytę Tamašunaitė, radnych Samorządu Rejonu Wileńskiego – Mirosławę Klim, Honoratę Romanowską, Roberta Rackiewicza oraz Rūtę Carik i starostę Gminy Mariampol Andrzeja Żabiełowicza.

Delegacja z naszej gminy przygotowała słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników Święta Rodziny w postaci polskich krówek i bez. Przywiezione łakoci cieszyły się dużym powodzeniem wśród najmłodszych i jak i nieco starszych mieszkańców Gminy Mariampol.

Organizatorami tego święta było Starostwo gminy Mariampol na czele ze starostą Andrzejem Żabiełowiczem.

Materiał: Urząd Gminy Białe Błota

Oceń artykuł: 26 27

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!