Dziś mamy 22 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:
02 lipca 2024

Działania "Prędkość". Drogi powiatu bydgoskiego

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Bydgoscy policjanci do ogólnopolskich działań „Prędkość”. Funkcjonariusze #główną uwagę zwracali na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, ale nie tylko. Reagowali na wszystkie wykroczenia i nieprawidłowości, które mają wpływ na bezpieczeństwo na drogach miasta i powiatu.

Podczas wczorajszych (01.07.2024), ogólnopolskich działań „Prędkość” policjanci z bydgoskiego Wydziału Ruchu Drogowego wykorzystali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w videorejestratory.

Głównym celem akcji było egzekwowanie od kierowców jazdy zgodnej z przepisami, zwłaszcza jeśli chodzi o przestrzeganie dozwolonej prędkości, szczególnie w obszarze zabudowanym. Wszystko po to, aby ograniczyć zdarzenia spowodowane przez nadmierną prędkość.

Oprócz kontroli prędkości, podczas działań, policjanci zwracali uwagę na:

- stan trzeźwości kierujących,

- stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,

- stan techniczny pojazdów,

- przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.

W trakcie tych działań policjanci skontrolowali 268 pojazdów, ujawnili 203 kierujących jadących z nadmierną prędkością.

Jak wynika z analizy stanu bezpieczeństwa na drogach najwięcej zdarzeń drogowych spowodowanych jest z powodu nadmiernej prędkości, nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowego wyprzedzania, niedostosowania prędkości do panujących na drodze warunków czy z niezachowania bezpiecznego odstępu od pojazdu poprzedzającego.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 29 29

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!