Dziś mamy 3 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:
15 września 2022

Dzielnicowy spotkał się z dziećmi w Szkole. Co omówił dzieciom

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

W dniach 13 i 14 września dzielnicowy z Komisariatu Policji w# Białych Błotach mł. asp. Krzysztof Bratz wziął udział w spotkaniach z uczniami zerówek oraz klas pierwszych w Szkole Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas spotkań omówił temat bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.

Dzielnicowy zapoznał dzieci z zasadami bezpieczeństwa podczas przemieszczania się na drodze publicznej. Omówił z dziećmi ogólne zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci mogły w praktyce wykorzystać zdobytą wiedzę dzięki przenośnemu przejściu dla pieszych, które użyto w trakcie spotkań. Funkcjonariusz wyjaśnił jak ważną rolę odgrywają elementy odblaskowe podczas przemieszczania się po drodze w porze wieczorowej. Największą atrakcją spotkania było pokazanie dzieciom radiowozu, do którego mogły wsiąść i poczuć się jak prawdziwy policjant używając przy tym sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Mł. asp. Krzysztof Bratz omówił także bardzo ważne kwestie w sprawach bezpieczeństwa podczas kontaktu z osobami obcymi, proponującymi słodycze lub inne upominki mogące być podstępem w celu bezprawnego działania w stosunku do dzieci.

Spotkania przebiegały w miłej atmosferze z dużym zaangażowaniem uczestników. Na koniec zrobiono pamiątkowe zdjęcie.

Materiał: mł. asp. Krzysztof Bratz KP Białe Błota

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!