Dziś mamy 25 września 2022, niedziela, imieniny obchodzą:
22 marca 2022

Integrowali się przez zabawę. Dzieci z Ukrainy i Polski razem się bawiły

fot. UG w Białych Błotach

fot. UG w Białych Błotach

Dzień integracyjny dla dzieci uchodźców Ukrainy, zorganizowało# Gminne Centrum Kultury, razem z Centrum Obsługi Edukacji i Sportu w Białych Błotach. Miejscem wspólnej akcji obejmującej integrację dzieci i młodzieży z Polski oraz Ukrainy były gminne placówki oświatowe. Dla dzieci przygotowano różnorodne atrakcje, m.in. gry, zabawy a także zajęcia plastyczne, muzyczne i taneczne.

Poza dziećmi, które miały okazję zintegrować się ze swoimi polskimi koleżankami i kolegami, bliższą znajomość zawierali również dorośli.

Wspólne zajęcia i spotkania to również najlepsza forma terapii zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych dotkniętych doświadczeniem koszmaru wojny. Obok jednodniowej akcji pracownicy GCK i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej organizują regularne spotkania, gry i zabawy z dziećmi przebywającymi w punktach zbiorowego zakwaterowania uchodźców. Pomagają w ten sposób najmłodszym zyskać na nowo równowagę emocjonalną po dramatycznym wyjeździe z ogarniętego wojną kraju.

W integracyjnym spotkaniu dzieci ukraińskich uchodźców uczestniczył również wójt gminy Dariusz Fundator. Wizyta w szkole podstawowej im Mariana Rejewskiego w Białych Błotach była również okazją do rozmowy z ukraińskimi rodzinami, które znalazły dach nad głową u mieszkańców gminy.

Wzajemnej integracji sprzyjał też Biały Błotek-maskotka Gminnego Centrum Kultury- natychmiast zdobywając sobie sympatię i powodzenie u naszych najmłodszych gości.

Materiał: UG w Białych Błotach

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!