Dziś mamy 27 stycznia 2023, piątek, imieniny obchodzą:
02 września 2022

Pierwszoklasiści poszli do szkoły. Uroczyście rozpoczęto rok szkolny

fot. UG w Białych Błotach

fot. UG w Białych Błotach

Tak jak w całej Polsce, również pierwszoklasiści z# Przyłęk uroczyście rozpoczęli swój rok nauki.

Uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach powitały odnowione i wyremontowane wnętrza. Wiele radości przyniosły również powakacyjne spotkania w klasach. Podczas inauguracji roku nauki, przyjęto też do grona szkolnej społeczności uczniów klas pierwszych oraz podopiecznych oddziału przedszkolnego. Rok szkolny w Przyłękach rozpoczęło w 12 oddziałach ogółem 245 uczniów klas 0- 8. Przez kolejne miesiące mogą liczyć na pomoc i wsparcie ze strony 41 nauczycieli. Sprawne funkcjonowanie placówki w Przyłękach zapewni także ośmiu pracowników obsługi i administracji.

Zanim jednak formalnie zainaugurowano nowy rok nauki, społeczność uczniowska uczciła w milczeniu tragiczną, 83. rocznicę Września 1939 r. O ofiarach poniesionych przez walczących żołnierzy i ludność cywilną podczas jednej z najkrwawszych wojen, przypomina skromny pomnik wzniesiony w pobliżu budynku szkoły. Przed rozpoczęciem apelu uczniowie i nauczyciele złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem, oddając hołd Bohaterom Września.

Nowy rok nauki poprzedziły prace remontowo- inwestycyjne. Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach wyremontowała pomieszczenia w zabytkowym kompleksie trzech swoich budynków, pamiętających jeszcze przełom XIX i XX wieku. Prace wykonano w budynku nr 2, gdzie została wymieniona  instalacja elektryczna razem z oświetleniem na bardziej wydajne i energooszczędne. Do dyspozycji są również odświeżone pomieszczenia szkolnej łazienki, wyposażonej w nową glazurę, terakotę i sanitariaty. Częściowo wymieniono też stolarkę okienną.

Kunszt wykonanych prac w XIX- wiecznych budynkach, które sąsiadując z nową zabudową szkoły pełnią nadal funkcję oświatową, mogli podziwiać uczniowie, rodzice i nauczyciele, rozpoczynający rok szkolny w odświeżonych klasach, służących przez lata nowym pokoleniom mieszkańców.

Materiał: UG w Białych Błotach/red.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!