Dziś mamy 22 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:
16 maja 2023

Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. Zderzył się z pociągiem i uciekł

fot. pow.

fot. pow.

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Solcu Kujawskim zwrócił# uwagę na uszkodzenia w volkswagenie, gdyż mogły powstać podczas zdarzenia drogowego. Okazało się, że jego policyjny nos go nie zawiódł. Pojazd chwilę wcześniej uczestniczył w kolizji z pociągiem, a kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Teraz czekają go kolejne konsekwencje.

Do skrajnie niebezpiecznej sytuacji doszło w minioną niedzielę (14.05.2023) około godziny 11.00 na przejeździe kolejowym. O zdarzeniu dowiedział się dzielnicowy z Solca Kujawskiego realizujący swoje zadania w Otorowie. Zwrócił on uwagę na uszkodzony pojazd znajdujący się w tej miejscowości. Zniszczenia wskazywały jednoznacznie, iż mógł uczestniczyć w zdarzeniu drogowym. Policjant postanowił to sprawdzić i poddał go kontroli drogowej. Już to, że kierowca i pasażerka volkswagena byli bardzo zdenerwowali zwróciło jego uwagę.

Podczas rozmowy z 25-letnim kierowcą i jego o 2 lata młodszą pasażerką ustalił, iż chwilę wcześniej, na przejeździe kolejowym, mężczyzna doprowadził do kolizji drogowej z pociągiem, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Okazało się również, że reakcja i okrzyk dziewczyny „uważaj pociąg” prawdopodobnie pozwoliły uniknąć im tragicznych skutków.

Dzielnicowy poinformował o wszystkim dyżurnego bydgoskiej komendy, który na miejsce skierował patrol ruchu drogowego. Po kilku minutach dyżurny otrzymał również zgłoszenie od maszynisty pociągu relacji Bydgoszcz-Olsztyn dotyczące kolizji z udziałem nieznanego pojazdu, który się oddalił. Dowiedział się wówczas, że jest on już ustalony.

W tej sprawie policjanci z Solca Kujawskiego prowadzą postępowanie dotyczące spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, gdyż kierowca volkswagena naruszył zakaz wjazdu za sygnalizator na przejeździe kolejowym przy sygnale czerwonym. 25-latkowi zostało zatrzymane prawo jazdy.

Przykład ten pokazuje, jak ważna jest koncentracja i zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych. Chwila nieuwagi może skutkować ogromną tragedią. Zbliżając się do przejazdów kolejowych należy być zawsze ostrożnym i czujnym.

Materiał: kom. Lidia Kowalska /Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 6 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!