Dziś mamy 27 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:
29 września 2023

Sobotnie starcie dwóch drużyn. Szubinianka i Spójnia na remis

Podziałem punktów zakończyło się sobotnie starcie w Białych Błotach# pomiędzy miejscową Spójnią a Szubinianką. Jedyną bramkę dla gości strzelił Robert Jurek. Dla nikim chyba nie będzie zaskoczeniem, że stało się to po stałym fragmencie gry. Miejscowi wyrównali jeszcze przed przerwą. W drugiej połowie kibice nie zobaczyli już bramek.

Spotkania tych dwóch drużyn zawsze były ciekawe. Nie inaczej było tym razem. Zespoły zaczęły ostrożnie, koncentrując się bardziej na obronie, żeby na "dzień dobry" nie stracić bramki. Pierwsi zaatakowali przyjezdni, którzy przeprowadzili dwie akcje ofensywne, jednak niewiele z nich wyniknęło. Za to w 19`, kiedy sędzia odgwizdał przewinienie niedaleko pola karnego i do piłki podszedł Robert Jurek, dla licznie zgromadzonych na trybunach kibiców Szubinianki było jasne, że bramka wisi w powietrzu. I nie zawiedli się. Tradycyjnie, Robert nic nie zrobił sobie z perfekcyjnie ustawionego muru i nie dał bramkarzowi najmniejszych szans. Po dwóch kwadransach gry ten sam zawodnik mógł podwyższyć na 0:2, jednak tym razem bramkarz nie dał się zaskoczyć. W końcówce pierwszej połowy do głosu doszli gospodarze. W 39` do remisu doprowadził kapitan drużyny Eryk Osuch.

Po zmianie stron bramki wprawdzie nie padły, ale emocji było więcej. Drużyny grały odważniej. Widać było, że nikogo tu nie interesuje remis. Szanse były pod obiema bramkami, jednak piłka nie znajdowała drogi do siatki. W doliczonym czasie gry obie ekipy mogły przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Bliższa tego była Spójnia, jednak Szubiniankę najpierw uratował Przemysław Pawlak, a później poprzeczka. Mecz zakończył się sprawiedliwym chyba podziałem punktów.
- Zdobyliśmy cenny punkt z bardzo trudnym i przede wszystkim niewygodnym rywalem, aczkolwiek liczyliśmy oczywiście na zwycięstwo. Niestety brakowało nam dzisiaj dokładności i spokoju na połowie przeciwnika, ale na pewno mogę pochwalić drużynę za walkę i zaangażowanie. Mimo wszystko walczyli do końca o trzy punkty- komentuje trener Szubinianki Wojciech Mielcarek.

Skład Spójni Białe Błota:
Prusakowski, Kubiak (83’ Hoppe), Płóciennik, Szafrański, Osuch, Toczkiewicz, Grygiel (60’ Baranowski, 75’ Porbes), Dobrowolski, Mikołajczyk (60’ Fabian), Adamski, Szczepaniak (83’ Nitschke).

Skład Szubinianki:
Przemysław Pawlak, Michał Jaworski, Szymon Rybarczyk (46` Michał Machowski), Paweł Jakubowski, Tymon Kubiak (65` Jakub Donarski), Robert Jurek , Paweł Elszyn, Igor Jakubowski (78’ Kamil Ośka), Konrad Zawidzki, Paweł Kujawa (78` Marek Gwit) oraz Kamil Herzog.

Po tej kolejce Szubinianka nadal ma nad Spójnią punkt przewagi. Drużyny zajmują w tabeli kolejno piąte i szóste miejsce. W sobotę zawodnicy z Białych Błot zagrają na wyjeździe z Dębem Bąkowo/Dąbrowa Biskupia, natomiast Szubinianka w niedzielę podejmować będzie ekipę z Wójcina. Początek spotkania z Tarantem w samo południe.

Oceń artykuł: 17 12