Dziś mamy 4 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:
18 października 2022

Uhonorowano nauczycieli. Dzień Edukacji Narodowej w gminie Białe Błota

fot. UG w Białych Błotach

fot. UG w Białych Błotach

Wyjątkowy klimat i oprawę nadano tegorocznym obchodom święta wszystkich# nauczycieli oraz pracowników oświaty w gminie Białe Błota.

Świąteczną galę z udziałem najmłodszych i starszych roczników, zorganizowano w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach. To największa placówka oświatowa na terenie gminy licząca 1600 uczniów zadbano więc, by program uroczystego apelu prezentował się z nie mniejszym rozmachem.

Jednak wcześniej Dariusz Fundator, Wójt Gminy Białe Błota zaprosił do udziału spotkaniu wyróżnionych pedagogów i pracowników oświaty, którzy zostali nagrodzeni za swoje dokonania i osiągnięcia zawodowe. Obok wójta nauczycielom za ich codzienny trud dziękował również Paweł Zuehlke, zastępca wójta razem z sekretarz gminy Ewą Galicką.

Spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowano tym razem nie w urzędzie, lecz w nowych pomieszczeniach Gminnego Centrum Kultury. Jak podkreślił wójt witając zebranych, zamysł był taki, by  w atmosferze przyjaznych wnętrz GCK uhonorować nauczycieli w dniu ich święta. Była również okazja, by podziwiać pomieszczenia nowego GCK.

Przyznając nagrody wyróżnionym, wójt przypomniał, że ich  zaangażowanie i pełna troski obecność są inspiracją dla uczniów, którzy mogą nie tylko poszerzać wiedzę, ale także  kształtować swoją  postawę mając wzór   do naśladowania- co jest szczególnie ważne w dobie pogłębiającego się kryzysu autorytetów…

Nadszedł wreszcie czas uhonorowania Nagrodą Wójta nauczycieli, opiekunów i wychowawców. Otrzymali je dyrektorzy szkół i gminnych placówek oświatowych oraz nauczyciele: Joanna Ejankowska, Iwona Kapusta i Justyna Wamka ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie. Liczne grono nagrodzonych reprezentują również pedagodzy Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach: Renata Karwowska, Karolina Kopydłowska, Dagmara Kozłowska i Danuta Wilczarska- Szafarczyk oraz Andrzej Kieroński. Uhonorowano również Agnieszkę Dudę ze Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach.

Nagrody Wójt przyznał  też opiekunkom zatrudnionym w Żłobku „U Misia”: Marcie Mróz, Katarzynie Kotlińskiej, Beacie Krygier i Elżbiecie Leszczyńskiej. Wójt nagrodził także pracowników Centrum Obsługi Edukacji i Sportu na czele z Kierownikiem Patrycjuszem Migawą i przedstawicielami zespołu „do zadań specjalnych”: Mariuszem Kwiatkowskim i Wojciechem Szczuckim.

W sposób szczególny wójt uhonorował Krystynę Nowak- Grobelską, dziękując za 26 lat pracy zawodowej na stanowisku dyrektora Gminnego Przedszkola „Wróżka”. Jak zaznaczył wójt, dzięki Pani Dyrektor, która w tym roku zakończyła swoją kadencję, przedszkole zyskało  markę i uznanie, przygotowując do rozpoczęcia szkolnej edukacji najmłodsze pokolenia mieszkańców  gminy.

Najserdeczniejsze życzenia, połączone z wyrazami wdzięczność wobec wszystkich nauczycieli za pełnioną przez nich misję, wybrzmiały natomiast podczas uroczystej gali w białobłockiej szkole z udziałem wójta Dariusza Fundatora. Tu szczególne wzruszenie budziło zaangażowanie ze strony najmłodszych i starszych, którzy słowem i śpiewem dziękowali za nauczycielski trud swoim wychowawcom.

Materiał: UG w Białych Błotach

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!