Dziś mamy 22 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:
18 października 2022

Wyjątkowy Dzień Edukacji. Uczniowie zorganizowali występ

fot. UG w Białych Błotach

fot. UG w Białych Błotach

Niebanalny przebieg nadali organizatorzy uroczystościom Dnia Edukacji Narodowej w #Przyłękach. Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach stała się miejscem pełnym humoru i energii. W ten sposób uczniowska społeczność chciała uhonorować swoich pedagogów i wychowawców w dniu ich święta.

W oficjalnych obchodach, obok  nauczycieli, pracowników administracji oraz  emerytowanych pedagogów, licznie uczestniczyli zaproszeni goście: Dariusz Fundator, Wójt Gminy Białe Błota razem z Patrycjuszem Migawą, kierownikiem Centrum Obsługi Edukacji i Sportu w Białych Błotach oraz Karoliną Lachowicz, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia, Pomocy Społecznej i Sportu, Krzysztof Kocikowski, radny Gminy Białe Błota.

Uczniowie szkoły w Przyłękach zadbali natomiast o krótki rys historyczny Dnia Edukacji Narodowej, nawiązując przy okazji  do zmiany wizerunku nauczyciela, jaka dokonała się na przestrzeni wieków. Wiele radości zapewniły też żartobliwe scenki z życia szkoły. Uczniowie odgrywali z zapałem role nauczycieli, pracowników obsługi  czy swoich kolegów. Nie zabrakło również miejsca na scenie dla ministra edukacji…  Dzieci z koła artystycznego zatańczyły i  zaśpiewały piosenkę „Mój nauczycielu”. Ze wzruszeniem została również przyjęta muzyczna dedykacja dla pracowników szkoły. Szczególnie zabrzmiało też   „Love Me Tender” w interpretacji uczniów koła muzycznego, aplauz gości wzbudził równie efektowny układ taneczny w  wykonaniu uczennicy klasy ósmej.

W pamięci kadry nauczycielskiej i pracowników szkoły w Przyłękach, jeszcze przez długi czas pozostanie wiele serdecznych życzeń, składanych przez od uczniów i gości. Słoneczniki wręczone wyraźnie wzruszonym pedagogom okazały się wdzięczną formą podziękowaniem za trud wychowania i nauczania.

Uroczystość zakończył efektowny pokaz mody pod hasłem: „Historia edukacji ubiorem malowana”.  Uczniowie i pracownicy szkoły zagwarantowali publiczności różnobarwny przegląd strojów dziewcząt, chłopców oraz nauczycieli, jakie obowiązywały w kolejnych dekadach XX wieku. Rozpoczęto od mundurków z lat 30., kończąc na różnobarwnej epoce  dzieci- kwiatów.  Wiele emocji, głównie wśród rodziców budziły prezentowane spodnie- dzwony z lat 70. oraz modowe szaleństwa lat osiemdziesiątych. Inscenizacja utrzymana w humorystycznej formule, budziła żywiołowe reakcje widowni.

Program przygotowany przez uczniów z klas 4- 8 pod kierunkiem Małgorzaty Komórek, Małgorzaty Ziółkowskiej i Agnieszki Kluzińskiej potwierdził więc  tezę, że czasem warto złamać konwencję, by o wymiarze nauczycielskiej misji opowiedzieć w stylu, który bez względu na wiek trafia wprost do wyobraźni.

Materiał; UG w Białych Błotach

Oceń artykuł: 14 15

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!