Dziś mamy 22 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:
01 lipca 2024

Zmiany na stanowiskach. Podinspektor nowym komendantem

fot. KMP Bydgoszzcz

fot. KMP Bydgoszzcz

Dzisiaj odbyła się uroczysta zbiórka funkcjonariuszy i pracowników cywilnych bydgoskiej #komendy oraz zaproszonych gości z okazji powołania podinspektora Mariusza Gaika na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy oraz pożegnania jego poprzednika inspektora Witolda Markiewicza, który dowodzi teraz garnizonem toruńskim. Obaj Komendanci odebrali rozkazy z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy inspektora Jakuba Gorczyńskiego.

Dzisiaj (01.07.2024) w Bydgoszczy odbyła się uroczysta zbiórka, w której uczestniczyli policjanci i pracownicy cywilni bydgoskiej komendy miejskiej oraz zaproszeni goście, wśród których byli: Pan Mirosław Kozłowicz Zastępca Prezydenta Miasta Bydgoszczy, Pan Piotr Kozłowski Starosta Bydgoski, Pan Dariusz Bebyn Prokurator Rejonowy Prokuratury Bydgoszcz - Północ oraz st. bryg. mgr Tomasz Czajka Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy.

Zbiórka zaczęła się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Bydgoszczy inspektorowi Jakubowi Gorczyńskiemu.

Następnie odczytany został rozkaz personalny o powołaniu podinspektora Mariusza Gaika na stanowisko Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy.

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy zwracając się do powołanego na stanowisko Szefa bydgoskich policjantów podkreślił wagę pełnionej funkcji w największej jednostce naszego województwa oraz wyraził nadzieję, że nowy Komendant wykaże się znaczącym wkładem w utrzymanie poziomu bezpieczeństwa w Bydgoszczy i na terenie powiatu.

Następnie głos zabrali podinspektor Mariusz Gaik oraz inspektor Witold Markiewicz – odchodzący ze stanowiska, którzy podziękowali za zaufanie i powołanie do wykonywania tak odpowiedzialnych funkcji.

Dla bydgoskich policjantów była to też chwila pożegnania, przechodzącego do Torunia, Komendanta inspektora Witolda Markiewicza, który z Bydgoszczą był związany od lutego 2019 roku.

Podinspektor Mariusz Gaik do Policji wstąpił w styczniu 1996 roku. W karierze zawodowej najdłużej związany był z komendą Policji w Żninie, gdzie pełnił służbę na różnych stanowiskach, zarówno w pionie kryminalnym, jak i prewencji. Od stycznia 2017 roku pełnił obowiązki Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią. Od marca 2018 roku kierował pracą żnińskich policjantów, natomiast od stycznia 2023 roku dowodził toruńskim garnizonem. Od 01 maja 2024 r. pełnił obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy. W służbie odznaczony został prezydenckim srebrnym Medalem „Za Długoletnią Służbę” oraz ministerialną brązową Odznaką Zasłużony Policjant.

Po części oficjalnej był czas na gratulacje i życzenia.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 52 50

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!