Dziś mamy 4 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:
29 sierpnia 2023

Prowadził łódź mając prawie 3 promile. Grożą mu dwa lata

fot. pow.

fot. pow.

Bydgoscy „wodniacy”, patrolując Zalew Koronowski, #zatrzymali nietrzeźwego sternika łodzi motorowej. Podczas kontroli wydmuchał prawie 3 promile. Odpowie za przestępstwo zagrożone karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

W okresie letnim policyjni „wodniacy” swoją służbę skupiają głównie na tych akwenach, z których uroków korzystają amatorzy wypoczynku nad wodą. Niejednokrotnie łączą swoje siły z ratownikami WOPR i wspólnie dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą.

W minioną sobotę (26.08.2023) policjanci ogniwa wodnego, patrolując Zalew Koronowski, otrzymali informację od ratowników WOPR-u, o tym, że po zalewie płynie łódź najprawdopodobniej z nietrzeźwym sternikiem. Już po kilku minutach zatrzymali opisywaną przez ratowników jednostkę pływającą. Było na niej dwóch mężczyzn. 57-letni sternik oraz jego 65-letni kolega. Policjanci podczas zatrzymania łodzi nie mieli żadnych wątpliwości, co do stanu nietrzeźwości mężczyzn. Pozostało im jedynie sprawdzić jaką zawartość alkoholu w organizmie ma jej kierowca. Na komisariacie w Koronowie okazało się, że sternik miał prawie trzy promile.

57-letni mieszkaniec gminy Koronowo odpowie za prowadzenie pojazdu mechanicznego w ruchu wodnym, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności oraz utrata uprawnień do kierowania.

Materiał: mł. asp. Krzysztof Bratz / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 3 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Ciekawy, w dniu 12-09-2023 22:51:39 napisał:

    Wie ktoś co z tym nieszczęśliwym wypadkiem w gospodarstwie Buszkowo. Bo wszędzie mówią że młody chłopak zginoł od uderzenia przyczepy. Wypadek miał miejsce 11.09.2023

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!