Dziś mamy 3 czerwca 2023, sobota, imieniny obchodzą:
17 czerwca 2022

Pralka, forteca, i urząd gminy. Co jeszcze można zrobić ze śmieci?

fot. UG w Białych Błotach

fot. UG w Białych Błotach

Nagrody w konkursie pod hasłem: „Śmieci mniej- ziemi lżej”# organizowanym pod patronatem Wójta Gminy Białe Błota Dariusza Fundatora przez Referat Ochrony Środowiska, otrzymali tym razem uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach.

Wcześniej nagrodzono grupy przedszkolne, wśród których konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, zaś otrzymane nagrody były powodem wielu radości.

Tym razem nadszedł czas na starszych uczniów klas I- III i IV- VIII Szkoły Podstawowej w Białych Błotach. Nagrody zwycięskim grupom wręczał Paweł Zuehlke, Zastępca Wójta Gminy Białe Błota razem z Ewą Galicką, Sekretarz Gminy. Przedstawiciele gminnych władz zgodnie podkreślali, że z uwagi na bardzo wysoki poziom nadesłanych dzieł, wybór tych uznanych za najlepsze okazał się dla komisji konkursowej dużym wyzwaniem.

Po żmudnych obradach zdecydowano, ze w kategorii klas I- III, pierwsza nagroda przypadła klasie IIIG prowadzonej przez wychowawczynię Weronikę Stoltman. Uznanie komisji wzbudziła makieta budynku urzędu gminy, wykonana z materiałów do recyklingu. Drugie miejsce zajęła z kolei klasa  1E, razem z wychowawczynią Haliną Piotuch. Uhonorowano w ten sposób kwietniki z materiałów odpadowych. Miejsce trzecie zajęła natomiast klasa II D, prowadzona przez wychowawczynię Iwonę Kościelską za „odpadowe” śmietniki do segregacji oraz wymyślne przybory na biurko. Przyznano też wyróżnienia klasie IIF i III A.

W kategorii klas IV- VIII Szkoły Podstawowej w Białych Błotach pierwsze miejsce bezapelacyjnie zajęła klasa IVE, prowadzona przez wychowawcę Pawła Charczyńskiego. Bezkonkurencyjna okazała się w tej kategorii makieta grodu obronnego, misternie wykonana z materiałów odpadowych. Zachwyt wzbudziły szczególnie kunszt i pomysłowość twórców.

Drugie miejsce przypadło natomiast klasie VII G za suknię, wykonaną gustownie z foliowych worków na śmieci.  Trzecie miejsce zajęła z kolei Grupa Koła Przyrodniczo- Eksperymentalnego, pod opieką Katarzyny Ślefarskiej. Uznanie komisji wzbudziła wykonana przez uczniów kartonowa pralka.

W kategorii starszych klas przyznano również wyróżnienia klasom IV D, IV F i V E Szkoły Podstawowej w Białych Błotach. Wszystkie prace przykuwały uwagę swą niebanalnością, pomysłowością wykonania i niebanalnym potraktowaniem konkursowego tematu.

Materiał: UG w Białych Błotach

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!