Dziś mamy 29 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:
27 marca 2023

Aby było bezpieczniej. Przed przedszkolem będą progi zwalniające!

fot. archiwum

fot. archiwum

Zapewne jeszcze w tym roku zamontowane zostaną progi zwalniające na ulicy Jaworowej przed przedszkolem w Zielonce.

Pod koniec stycznia radny Rady Gminy Białe Błota Krzysztof Michalak złożył do wójta gminy interpelację dotyczącą poprawy bezpieczeństwa na terenie gminy. Radny Michalak zaapelował o podjęcie czynności w zakresie zamontowania progów zwalniających w Zielonce na ulicy Jaworowej, gdzie mieści się przedszkole, żłobek i boisko gminne. -W związku z dużym natężeniem ruchu pojazdów osobowych na ulicy Jaworowej niezbędne jest zadbanie o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży – apelował radny.

Pozytywnie odniósł się do pomysłu wójt gminy Białe Błota Dariusz Fundator – Montaż progów zwalniających na ulicy Jaworowej w Zielonce, która jest drogą publiczną kategorii gminnej, musi zostać poprzedzony sporządzeniem projektu zmiany stałej organizacji ruchu oraz jego zatwierdzeniem przez Starostę Bydgoskiego. Wcześniejsze zamontowanie progów nie było możliwe z uwagi na brak wyznaczonego obszaru zabudowanego w tym miejscu. Sprawa montażu progów zwalniających została uprzednio zgłoszona przez Dyrektora Żłobka Integracyjnego „U Misia” w Zielonce i jest obecnie na etapie procedowania. Przewidywany termin montażu to III kwartał 2023 roku. W przypadku, gdy montaż progów zwalniających nie będzie możliwy, uwzględnione zostanie wprowadzenie innej metody skutecznie ograniczającej prędkość pojazdów – zapowiedział wójt Fundator.

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!