Dziś mamy 17 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:
13 maja 2024

Gala Jubileuszowa w szkole. 25-lecie nadania im. Jana Pawła II

fot. Urząd Gminy Białe Błota

fot. Urząd Gminy Białe Błota

W piątek, 10 maja w szkole podstawowej w Łochowie odbyła się Jubileuszowa Gala #z okazji 100-lecia Polskiej Szkoły w Łochowie i 25-lecia nadania szkole imienia Jana Pawła II.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. Wójt Gminy Białe Błota Magdalena Maison, gminni radni oraz delegacja z Litwy z Wicemer Samorządu Rejonu Wileńskiego Edytą Tamošiūnaitė, Kierownik Wydziału Oświaty Rejonu Wileńskiego Zofią Siegień, radną Samorządu Rejonu Wileńskiego i wicedyrektor Gimnazjum im. Ferdynanda Ruszczyca w Rudominie Mirosławą Klim oraz nauczycielkami z tej szkoły: Iloną Herman i Ireną Pročuchanovą.

Podczas gali wystąpił m.in. 24-osobowy dziecięcy Chór „Jaskółeczka” z partnerskiego dla szkoły w Łochowie gimnazjum im. Ferdynanda Ruszczyca w Rudominie z Litwy wraz z dyrygentką Aliną Balkuvienė.

W trakcie gali zaprezentowano film promujący szkołę, a jeden z występów artystycznych pokazywał, jak w przyszłości może wyglądać szkoła i prowadzenie lekcji.

Wójt Magdalena Maison i Przewodniczący Rady Gminy Sławomir Ossowski złożyli na ręce dyrektora Mirosława Donarskiego gratulacje z okazji tego jubileuszu.

Nie zabrakło też okolicznościowego tortu, którego pierwszy kawałek ukroili dyrektor szkoły i wójt gminy.

Materiał: Urząd Gminy Białe Błota

Oceń artykuł: 8 10

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!