Dziś mamy 17 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:
04 czerwca 2024

Bezpieczne Juwenalia. Dwa dni czuwania policji

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Bydgoscy policjanci przez dwa dni czuwali nad bezpieczeństwem studentów podczas #tegorocznych juwenali. Dla zebranych w weekend około 9 tysięcy osób impreza przebiegła spokojnie.

W dniach od 1 do 2 czerwca 2024 roku, w godzinach popołudniowo - wieczornych, na terenie Politechniki Bydgoskiej odbyła się impreza masowa pod nazwą „Juwenalia Bydgoskie”. W tym roku swoje siły połączyły samorządy studenckie czterech bydgoskich uczelni: Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Collegium Medicum UMK im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy oraz Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich.

Podczas imprezy odbyło się wiele koncertów, licznych zabaw i innych atrakcji, które towarzyszą przy tego typu wydarzeniach. W sobotę, w szczycie imprezy, na koncertach bawiło się około 5800 osób, a w niedzielę około 3200. Zabezpieczenie przedmiotowego wydarzenia przebiegło spokojnie.

Ponadto mundurowi służyli pomocą na przykład przekazując informacje o objazdach, wskazując osobom nieznającym miasta przystanki komunikacji miejskiej, czy chociażby udrożniając ruch pojazdów wskazując wolne miejsca parkingowe.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 9 9

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!