Dziś mamy 13 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:
29 marca 2024

Bezpieczne Święta Wielkanocne. Drogi naszego powiatu

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi i zwiększonym natężeniem ruchu# na drogach, kujawsko - pomorscy policjanci będą prowadzić wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze będą kontrolować prędkość z jaką poruszają się kierowcy, ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów.

Okres świąteczny charakteryzuje się zwiększonym natężeniem ruchu pojazdów i pieszych, dlatego też od jutra (29.03.2024r.) do poniedziałku (01.04.2024r.) kujawsko-pomorscy policjanci prowadzić będą działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach.

Policjanci w tych dniach będą:

eliminować z ruchu osoby będące pod wpływem alkoholu, reagować na wykroczenia szczególnie niebezpieczne, tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie, wykroczenia wobec pieszych, kontrolować stan techniczny pojazdów, ze zwróceniem uwagi na oświetlenie i stan ogumienia, sprawdzać czy wszyscy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach, zwracać uwagę na prawidłowe poruszanie się pieszych oraz używanie przez nich odblasków po zmierzchu poza terenem zabudowanym.

Podczas zbliżających się Świąt Wielkanocnych, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób podróżujących będzie czuwać większa liczba policjantów ruchu drogowego. Już od piątku na trasach wylotowych z miast pojawi się więcej patroli, również w radiowozach nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory.

Słoneczna pogoda może sprzyjać motocyklowym eskapadom. Kierowcy jednośladów, oprócz czerpania radości z szybkiej jazdy,
powinni przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie - swoim i innych uczestników ruchu drogowego. Motocykl nie ma poduszek powietrznych i pasów bezpieczeństwa, kask i odzież ochronna nie zapobiegną obrażeniom.

Apelujemy do wszystkich kierowców o rozsądek i wyobraźnię na drodze oraz dostosowanie prędkości do panujących warunków
i nie wsiadanie za kierownicę pod wpływem alkoholu!

W ubiegłym roku, w okresie Świąt Wielkanocnych (07.04.2023r. – 10.04.2023r.), na drogach województwa kujawsko-pomorskiego doszło do 8 wypadków drogowych, w których nikt nie zginął, a 9 osób zostało rannych. W okresie świątecznym policjanci ujawnili również 87 kierujących pojazdami, którzy wcześniej spożywali alkohol. Przypominamy także o zakazach w ruchu drogowym w okresie Świąt Wielkanocnych.

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z § 2 Rozporządzenia Ministra Transportu z dnia 31 lipca 2007 r. w sprawie okresowych
ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach (Dz.U. z 2023 r., poz. 2423); „wprowadza się okresowe ograniczenie ruchu pojazdów, o których mowa w § 1 [zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczających 12 ton, z wyłączeniem autobusów], poprzez zakaz ich ruchu na drogach na obszarze całego kraju, w następujących terminach”:

Materiał: podkom. Remigiusz Rakowski/ mł. insp. Monika Chlebicz

Oceń artykuł: 9 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!