Dziś mamy 23 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:
11 kwietnia 2024

"Człowiek z żelaza". Mieszkanka naszej gminy

fot.  Urząd Gminy w Sicienku

fot. Urząd Gminy w Sicienku

Wczoraj Wójt Gminy Sicienko Piotr Chudzyński spotkał się z Panią Katarzyną# Misun-Nowak, triathlonistką z naszej gminy, która podjęła się niesamowitego wyzwania i… w sierpniu 2023 r. została „kobietą z żelaza” – czyli "Ironman". Osiągnięty wynik 13 godz. i 15 min dał jej 2. miejsce w kat. wiekowej i 8. w kat. kobiet open.

Zawody Ironman uważane są za najbardziej prestiżowe zmagania triatlonowe. Wyścigi organizowane są na dystansach: 3,86 km pływanie, 180,2 km jazda na rowerze i 42,195 km bieg️. Pokonanie tych odległości jest prawdziwym wyzwaniem!

Pani Katarzyna rozpoczęła swoją przygodę sportową w 2014 r. od zawodów typu „Dogtrekking”, czyli marsz/bieg na orientację z psem. Z czasem pokonywane przez nią dystanse uległy wydłużeniu i w 2016 r. sportsmenka wzięła udział w pierwszym maratonie, a w 2017 r. triathlonie. Od tamtego czasu regularnie bierze udział w zmaganiach sportowych pod patronatem Jacka Lewandowskiego, trenera i założyciela Akademia Mistrzów Sportu, osiągając kolejne sukcesy.

Co ciekawe w 2019 r. nasza mieszkanka postanowiła spróbować swoich sił w nowej dyscyplinie, jaką jest MTB, czyli jazda na rowerze górskim. Wzięła wówczas udział w pierwszych zawodach tego typu - Maratonie MTB w Paterku (dystans 35 km), zdobywając 2 miejsce w swojej kat. wiekowej.

Pani Katarzyna pracuje zawodowo i jest mamą dwójki dzieci. Mimo to znajduje czas na treningi i udział w kolejnych triathlonach. Jest to wspaniały dowód na to, że chcieć, znaczy móc☺️. Podobnie jak Wójt Gminy Sicienko, gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za kolejne sportowe występy. Jesteśmy dumni, że w naszej małej ojczyźnie mamy tak znakomitych sportowców!

Materiał: Urząd Gminy w Sicienku

Oceń artykuł: 10 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!