Dziś mamy 17 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:
15 maja 2024

Obchody w Pałacu Ostromecko. Uroczyste jubileusze

fot. Kujawsko - Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

fot. Kujawsko - Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

W dniach 14-15 maja w Pałacu Ostromecko odbywają się uroczyste obchody 20-lecia# istnienia Sieci Miast Kreatywnych UNESCO oraz 10-lecia obecności w niej polskich miast. We wczorajszych wydarzeniach brał udział Wojewoda Kujawsko - Pomorski Michał Sztybel.

Sieć Miast Kreatywnych UNESCO to program, który wspiera współpracę miast uznających kreatywność za strategiczny czynnik zbalansowanego rozwoju.

Celem programu jest zwiększenie świadomości na temat roli kultury w różnych dziedzinach życia społecznego, w tym w gospodarce, edukacji i integracji społecznej.

Bydgoszcz dołączyła do Sieci w 2023 roku, uzyskując tytuł Miasta Muzyki.

Obchody 20-lecia Sieci to także okazja do podsumowania dotychczasowych osiągnięć i wyznaczenia kierunków rozwoju na przyszłość.

Materiał: Kujawsko - Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 11 13

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!