Dziś mamy 13 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:
26 marca 2024

Pożar budynku mieszkalnego. Przyczyną komin ?

fot.  OSP Łochowo / OSP Białe Błota

fot. OSP Łochowo / OSP Białe Błota

Wczoraj 25 marca br. (poniedziałek) o godzinie 10:39 zostaliśmy zadysponowani do pożaru# budynku mieszkalnego w Łochowie. W zgłoszeniu była informacja o pożarze komina wentylacyjnego, ale po dojechaniu na miejsce okazało się że pożar objął już większość dachu budynku. Do akcji natychmiast zostały zadysponowane kolejne zastępy PSP oraz OSP.

Po dotarciu na miejsce pierwszych strażaków, niestety zgłoszenie potwierdziło się. W ogniu stał cały dach budynku. Kierujący Działaniem Ratowniczym zdecydował o wezwaniu wsparcia w postaci kolejnych zastępów.

W działaniach łącznie uczestniczyło jedenaście zastępów PSP oraz OSP. W zdarzeniu nie bylo osób rannych. Niestety nowopowstały budynek został bardzo poważnie uszkodzony.

Nasze działania polegały najpierw na gaszeniu poddasza od strony garażu a następnie skupiliśmy się na gaszeniu dachu od zewnątrz budynku. Kłęby dymu były widoczne prawie w całym Łochowie.

Mimo iż budynek uległ znacznemu zniszczeniu, to na szczęście nie było żadnych osób poszkodowanych. Po niespełna 4 godzinach akcji wróciliśmy do bazy.W sumie w akcji uczestniczyło 11 zastępów straży pożarnej.

Siły i środki:

- Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy,
- JRG 3 Bydgoszcz,
- OSP Łochowo,
- Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszynie,
- OSP Białe Błota.

Materiał: OSP Łochowo / OSP Białe Błota

Oceń artykuł: 11 13

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!