Dziś mamy 17 czerwca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:
27 lutego 2023

Zamieszanie wokół terminu zebrania. Frekwencja zaskoczyła

fot. pow.

fot. pow.

Sołtys sołectwa Ciele Roman Kowalewski nie chciał komentować# zaistniałej sytuacji, ale wskazał, że Statut sołectwa zobowiązuje go do poinformowania mieszkańców o zebraniu na 7 dni przed jego terminem. I tak też się stało.

O zebraniu poinformowany został również białobłocki urząd gminy i zamieścił informację o zebraniu na stronie internetowej 14 lutego. – Paradoksalnie powstałe zamieszanie spowodowała znaczne zainteresowanie mieszkańców, którzy licznie przybyli na zebranie. Przybyło aż 68 osób. Poczekaliśmy, aż skończą się zajęcia plastyczne i przeprowadziliśmy zebranie. Przed zajęciami z gimnastyki, posprzątaliśmy i opuściliśmy salę – wyjaśnił sołtys Kowalewski.

Sołtys zapowiedział, że z zebrania zostanie sporządzony protokół i przekazany do urzędu gminy. Jako, że na zebraniu nie było przedstawicieli urzędu gminy, w protokole umieszczone będą pytania od mieszkańców do gminnych urzędników.

Kolejne zebranie sołtys planuje nie wcześniej niż za miesiąc (realnie może za półtora miesiąca). – Zgodnie z sugestią wójta, by o planach zwołania zebrania informować urząd z miesięcznym wyprzedzeniem – zapowiedział sołtys.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!