Dziś mamy 13 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:
26 lutego 2024

Zatrzymany przez kryminalnych. Sprawca dwóch rozbojów

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy #zatrzymali 57-letniego mieszkańca powiatu bydgoskiego, który w jednym dniu dokonał dwóch rozbojów. Mężczyzna najpierw napadł na sklep w Nowej Wsi Wielkiej, po czym godzinę później, powtórzył swój czyn w jednej z miejscowości niedaleko Złotnik Kujawskich (pow. inowrocławski). Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Sprawa ma swój początek ponad tydzień temu w sobotę (17.02.2024). Tego dnia dyżurny z bydgoskich Wyżyn został poinformowany o rozboju w sklepie, do którego doszło w Nowej Wsi Wielkiej. Wysłany na miejsce patrol zgromadził informacje dotyczące zajścia i wyglądu sprawcy. Z ustaleń mundurowych wynikało, że zamaskowany mężczyzna wtargnął do sklepu i zażądał wydania kasetki z pieniędzmi. Następnie poszedł na zaplecze i zabrał pracującej tam kobiecie telefon oraz portfel, po czym uciekł w nieznanym kierunku.

Godzinę po tym zajściu, kryminalni z bydgoskiej komendy miejskiej dowiedzieli się o kolejnym rozboju, jednak tym razem na terenie powiatu inowrocławskiego. Działanie sprawcy było takie samo, jak we wcześniejszym przypadku, dlatego policjanci powiązali ze sobą te dwa zdarzenia.

Profesjonalne działania kryminalnych doprowadziły do wytypowania, a następnie zatrzymania, w środę (21.02.2024), sprawcy i przedstawienia mu zarzutów. Okazał się nim 57-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego, który już wcześniej dopuszczał się tego typu przestępstw. W związku z czym odpowie jako recydywista, dlatego grozi mu wyższa kara.

W piątek (23.02.2024), decyzją sądu, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 5 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!