Dziś mamy 4 października 2023, środa, imieniny obchodzą:
20 września 2022

Otrzymano dotacje na sprzęt do czyszczenia przewodów kanalizacyjnych. Podpisano umowę

fot. UG w Białych Błotach

fot. UG w Białych Błotach

Dotację z rezerwy budżetu państwa z przeznaczeniem na# kupno specjalistycznego pojazdu typu WOMA do czyszczenia sieci kanalizacyjnej, otrzymała gmina Białe Błota.

Kwota ponad 1,8 mln zł przekazana zostanie gminie za pośrednictwem Wojewody Kujawsko-pomorskiego. Formalną umowę w sprawie dofinansowania zakupu pojazdu, wójt gminy Białe Błota Dariusz Fundator podpisał w obecności Ewy Kozaneckiej, posłanki na sejm RP oraz Grażyny Mączko, prezes Zakładu Wodociągów i Usług Komunalnych. Podpis pod dokumentem złożyła Katarzyna Strzygocka-Kowalska, skarbnik gminy. W spotkaniu uczestniczył również zastępca wójta, Paweł Zuehlke.

Pojazd wyposażony w sprzęt do czyszczenia i udrażniania przewodów kanalizacyjnych, przyczyni się do usprawnienia prac, związanych z utrzymaniem blisko 100 km sieci obsługiwanej przez Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych. Spółka już od pewnego czasu podejmowała starania o zakup specjalistycznego wozu. Dobrą wiadomość o przyjęciu przez rząd wniosku gminy o dofinansowanie jego zakupu, przekazała jeszcze latem posłanka Ewa Kozanecka, której wójt po formalnym podpisaniu umowy dziękował za udzielone wsparcie.

Przyznana kwota dotacji pokryje 80 proc. ceny. Resztę zapewni gmina z własnego budżetu, zobowiązując się, że zakupu specjalistycznego pojazdu dokona jeszcze przed końcem tego roku.

Gmina Białe Błota jest również beneficjentem rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”, otrzymując 5 mln zł dofinansowania w ramach programu na kontynuowanie rozbudowy kanalizacji sanitarnej w Łochowie. Przyznana dotacja wsparła w istotny sposób realizowane przez gminę inwestycje w infrastrukturę wodno- kanalizacyjną. Zakup specjalistycznego wozu stanowi dopełnienie podejmowanych przez gminę przedsięwzięć, których celem jest rozbudowana, sprawnie funkcjonująca sieć wodociągowo-kanalizacyjna, docelowo gwarantująca również samowystarczalność gminy w obszarze gospodarki wodno-ściekowej.

Materiał: UG w Białych Błotach

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!