Dziś mamy 25 września 2022, niedziela, imieniny obchodzą:
15 marca 2022

Polscy uczniowie w witają kolegów z Ukrainy

fot. UG w Białych Błotach

fot. UG w Białych Błotach

Dzieci wojennych uchodźców z Ukrainy przyjmowane są# w prowadzonych przez gminę szkołach podstawowych w Białych Błotach, Łochowie i Przyłękach. Część z nich rozpoczyna naukę w polskich oddziałach- według możliwości placówek.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach witają całym sercem koleżanki i kolegów z Ukrainy. O międzykulturową integrację w duchu poszanowania, zrozumienia i tolerancji zadbali nauczyciele. Podczas lekcji wychowawczych podkreślają potrzebę okazywania wsparcia osobom doświadczonym wojną. Starają się także rozwijać wśród uczniów kompetencje kulturowe. Wszystko po to, by dzieci z rodzin uchodźców poczuli się dobrze w szkolnej społeczności.

Biorąc pod uwagę wzrastającą liczbę dzieci z Ukrainy, wójt gminy Dariusz Fundator podpisał zarządzenie w sprawie utworzenia od 16 marca 2022 r. trzech oddziałów przygotowawczych w Szkole Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach. Kierowani będą do nich uczniowie klas I- III, IV- VI oraz VII- VIII szkół podstawowych, przybywający z Ukrainy, a podlegający obowiązkowi szkolnemu.

Oddziały przygotowawcze przeznaczone będą dla uczniów, którzy nie znają języka polskiego, bądź znają go w stopniu niewystarczającym. Mają pomóc dzieciom uchodźców w dostosowaniu się do nowych warunków- przede wszystkim językowych- umożliwiając dalsze kształcenie. Szkoła podstawowa w Białych Błotach przyjmuje obecnie najliczniejszą grupę dzieci z Ukrainy. Stąd konieczność zmian organizacyjnych, które umożliwią dalszą edukację uczniów, przybyłych razem z rodzinami uciekającymi przed wojną.

Materiał: UG w Białych Błotach

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!